UKRAIŅI

Ukraiņu kultūras centrs „Džerelo”

Ukraiņu kultūras centra „Džerelo „ priekšsēdētājs Bogdans Timkivs.          
Biedrība dibināta 2004.gada 16. novembrī. 

Biedrības mērķis: 
- Saglabāt un attīstīt ukraiņu etnisko kultūru Latvijā. 

„Džerelo” tulkojumā nozīmē "avots". Avots - dabas enerģijas lādiņš. Cērtot ceļu no pazemes, caur akmeņiem un smilti, tīrs un dzidrs ūdens veldzē dabu un cilvēkus. 
Avots simbolizē arī zinību un enerģijas krājumus. Cilvēce nedrīkst aizmirst savu pagātni, savus avotus. Smeļoties no tiem, mēs nesam savas gara bagātību tālāk. 


Nozīmīgākie biedrības pasākumi: 
- T.Ševčenko dzejas vakars;
- Ukraiņu kultūras nedēļa Jelgavā;

- Ukraiņu Republikas neatkarības gadadienas; 
- Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas gadadiena (18.novembris). 

Sadarbības partneri: 
- Jelgavas Dome;

- JPDA Sabiedrības integrācijas pārvalde; 

- Ukrainas vēstniecība Latvijā; 
- Ukraiņu biedrība „Dņipro”; 
- Biedrība „Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija”; 
- Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs.

 

Ukraiņu kultūras centra „Džerelo” kontaktinformācija

Adrese: Skolotāju iela 8, Jelgava, LV-3001

Tālrunis: 29497777 (centra priekšsēdētājs Bogdans Timkivs )

 

 

 

 

 

Atzīmēsim Ukraiņu Republikas neatkarības 27.gadadienu

2018-08-29

Jelgavas Ukraiņu kultūras centrs „Džerelo” un Sabiedrības integrācijas pārvalde svinīgā gaisotnē aicina atzīmēt Ukrainas Republikas neatkarības proklamēšanas 27.gadadienu (Ukraina neatkarību deklarēja 1991.gada 24.augustā). Svinīgais pasākums notiks piektdien, 7.septembrī plkst.16:00 Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā

Lasīt vairāk


Jelgavas mazākumtautību biedrību pašdarbības kolektīvi XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos

2018-07-03

Latvijas valsts simtgadē visus Latvijas iedzīvotājus pāršalc XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas norisināsies Rīgā no 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Svētku atklāšana notika 2018. gada 1.jūlijā ar Dziesmu un deju svētku karogu cildināšanu, virsdiriģentu un virsvadītāju godināšanu, garīgās mūzikas koncertu „ES esmu...” un svētku dalībnieku gājienu pa Rīgas pilsētas ielām, uz kuru ieradās vairāk kā 40 tūkstoši dalībnieku no dažādām Latvijas pašvaldībām, kā arī no latviešu kopienām pasaulē, kur tiek uzturēta dzīva latviešu Dziesmu un deju svētku tradīcija.

Lasīt vairāk


Noslēdzās bērnu nometne „Multikulturālā nedēļa Jelgavā 2018”

2018-07-02

Pagājušajā nedēļā sekmīgi aizvadīta izglītojoši attīstošā dienas nometne bērniem „Multikulturālā nedēļa Jelgavā 2018” , kuru realizēja biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” sadarbībā ar JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldi. Ar gandarījumu nometnes noslēguma pasākuma uzklausījām bērnu un viņu vecāku pateicības un augsto novērtējumu ieguldītajam darbam.

Lasīt vairāk


Aicina multikulturāls pasākums “Draudzības vainags”

2018-05-10

Ik gadu maija beigās Jelgavā tiek svinēti pilsētas svētki. Daudzviet norisinās dažāda veida kultūras pasākumi, svētku gājiens un citas aktivitātes, kurās iesaistās un piedalās gan jelgavnieki, gan pilsētas viesi. Savu piederību pilsētai apliecina un pauž arī Jelgavas mazākumtautību nevalstiskās organizācijas, kuras kopā ar dažādiem citiem kolektīviem no Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada un citām Latvijas pilsētām svētku reizē pieskandinās RAF mikrorajonu.

Lasīt vairāk


Aizvadītas Jelgavas NVO Sporta spēles 2018

2018-04-29

Pavadot pavasari aktīvi, šodien, 29.aprīlī Jelgavas nevalstisko organizāciju pārstāvji - pieaugušie, jaunieši un bērni piedalījās pasākumā „Jelgavas NVO Sporta spēles 2018”, kas notika Jelgavas Sporta hallē. Mērķi un uzdevumi Sporta spēlēm arī šogad palika nemainīgi - noskaidrot sportiskāko, draudzīgāko un izturīgāko biedrības komandu, popularizējot aktīvu dzīvesveidu nevalstisko organizāciju biedru, viņu draugu un atbalstītāju vidū, kā arī veicināt cilvēku ar īpašām vajadzībām integrēšanos sabiedrībā.

Lasīt vairāk


XXIX Sporta svētki „Vienoti Sportā”

2018-04-23

Aizvadītajā nedēļā, 22.aprīlī Elektrum Olimpiskā centrā notika Latvijā dzīvojošo dažādu tautību bērnu un jauniešu Sporta svētki “Vienoti sportā”, kur piedalījās mazie jelgavnieki no Ukraiņu kultūras centra “Džerelo” un Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļas. Sporta svētku mērķis gadu gadiem paliek nemainīgs - veicināt republikā dzīvojošo dažādu tautību bērnu un jauniešu kopību sportā un draudzību vienotā Latvijā. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, svētkos piedalījās bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 14 gadiem, kā arī viņu ģimenes locekļi, draugi, līdzjutēji un atbalstītāji.

Lasīt vairāk


Lielā Talka Jelgavā

2018-04-12

Kā katru gadu, arī šogad nevalstisko organizāciju pārstāvji piedalīsies Lielajā Talkā. Šoreiz talcinieki strādās Lielupes krastmalā, posmā, kas atrodas Palīdzības ielas galā. Tur notiks pilsētas labiekārtošanas un sakopšanas darbi. Strādājot kopā, centīsimies radīt saliedētības, pozitīvisma un labi padarīta darba sajūtu! Talkā piedalīsies biedrības „Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” biedrību biedri, apvienības „Brīvprātīgie Jelgavai” jaunieši un JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldes darbinieki.

Lasīt vairāk


Lieldienu labdarības koncerti

2018-03-16

Sabiedrības integrācijas pārvalde katru gadu kopā ar mazākumtautību biedrībām sagaida Lieldienas pacilātā gaisotnē, jo tas ir laiks, kad varam darīt labu, kad varam ieprecināt līdzcilvēkus un līdz ar to arī savu dvēseli. Kā laba tradīcija, kas aizsākta jau pirms vairākiem gadiem, ir Lieldienu labdarības koncerti sociālās aprūpes centros Jelgavā un Ozolniekos.

Lasīt vairāk


Ukraiņu kultūras dienas Jelgavā 2018

2018-03-01

Jelgava ir multinacionāla pilsēta, kurā draudzīgi sadzīvo dažādu tautību cilvēki. Pilsētas kultūrvidi veido gan latviešu, gan cittautu kultūras mantojums un tradīcijas. Katru gadu Jelgavas mazākumtautību nevalstiskās organizācijas priecē pilsētas iedzīvotājus ar spilgtiem savas nacionālās kultūras pasākumiem. Iesākot šo gadu, savas kultūras sniegumu Jelgavai un Latvijai kopumā piedāvās Jelgavas Ukraiņu kultūras centrs “Džerelo”.

Lasīt vairāk


Ukraiņu kultūras dienas Jelgavā 2017

2017-11-15

Jelgava ir multinacionāla pilsēta, kurā draudzīgi sadzīvo dažādu tautību cilvēki. Pilsētas kultūrvidi veido gan latviešu, gan cittautu kultūras mantojums un tradīcijas. Katru gadu Jelgavas mazākumtautību nevalstiskās organizācijas priecē pilsētas iedzīvotājus ar spilgtiem savas nacionālās kultūras pasākumiem un galda nogalē uz saviem ukraiņu kultūras popularizējošiem pasākumiem aicina Jelgavas ukraiņu kultūras centrs “Džerelo”.

Lasīt vairāk

Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv


Aktualitātes

07.03.2019.
Konkurss „Mani lieliskie vecvecāki”
07.03.2019.
Gleznu izstāde „Dabas krāšņums” (atklāšanas pasākums ir atcelts)
27.02.2019.
Pavasarīgs koncerts "Viss sievietēm!"
26.02.2019.
Slāvu svētki Masļeņica Jelgavā
22.02.2019.
Noslēdzies konkurss „Riti raiti, valodiņa!”
22.02.2019.
Erasmus+ informatīvā pēcpusdiena
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019