POĻI

Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa

LPS Jelgavas nodaļas priekšsēdētāja Marija Kudrjavceva.                                  
Biedrība dibināta 1989.gada 15.martā.

Biedrības mērķi: 

- Latvijā dzīvojošo poļu etniskās identitāte, valodas un kultūras savdabības saglabāšana un attīstība;

- Poļu kultūras pieminekļu apzināšana un aizsargāšanu Latvijā;

- Darboties izglītības un sportā jomās;

- Poļu kultūras Latvijā, kā Latvijas tautu kultūras neatņemamas sastāvdaļas , vispusīgas attīstības sekmēšana;

- Darbošanās labdarības jomā; 
- Veicināt poļu integrāciju Latvijas sabiedrībā. 

Biedrībā darbojas pieaugušo poļu dziesmu ansamblis „Stokrotki” un bērnu poļu folkloras ansamblis „Sloviček”. 

Nozīmīgākie biedrības pasākumi: 
- Latvijas un Polijas neatkarības gadadienas; 
- Poļu kultūras nedēļas Jelgavā; 
- Parafiādes Polijā un Jelgavā; 
- Poļu kultūras un valodas svētdienas skola. 

Sadarbības partneri: 
- Jelgavas Dome;

- JPDA Sabiedrības integrācijas pārvalde; 

- Polijas vēstniecība Latvijā; 
- Apvienība „Wspuļnota „Polska”” Polijā; 
- Biedrība „Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija”; 
- Itas Kozakēvičas Nacionālo Kultūras biedrību asociācija;

- JPPI „Kultūra”. 

..tu mana, poļu valoda, 
Tu mana kalpone un karaliene, 
Mana mīļākā, māsa un māte! 
Ježe Žulavski

 

Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļas kontaktinformācija

Adrese: Skolotāju iela 8, Jelgava, LV-3001

Tālrunis: +371 63021080 (nodaļas priekšsēdētāja Marija Kudrjavceva)

SABIEDRISKĀS AKTIVITĀTES 

“Poļu kulinārās tradīcijas karnevālu laikā”

2019-02-07

Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa aicina visus interesentus uz kulināru-kultūras pasākumu “Poļu kulinārās tradīcijas karnevālu laikā”, kas tiek atzīmēts Polijā no Triju Ķēniņu dienas līdz Lielajam Lieldienu gavēnim (no 6. janvāra līdz 28. februārim). Tradicionālais Karnevāla laiks ir maskarāžu, baļļu, masku un jautrības periods.

Lasīt vairāk


Poļu kultūras dienas Jelgavā 2018

2018-09-27

Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa no 6. līdz 15.oktobrim priecēs Jelgavas iedzīvotājus un pilsētas viesus ar dažādiem pasākumiem Poļu kultūras dienu ietvaros. Ieplānotie pasākumi popularizēs un veicinās poļu kultūras atpazīstamību un attīstību Jelgavā, palīdzēs saglabāt viņu nacionālo identitāti un kultūras mantojumu.

Lasīt vairāk


Noslēdzās bērnu nometne „Multikulturālā nedēļa Jelgavā 2018”

2018-07-02

Pagājušajā nedēļā sekmīgi aizvadīta izglītojoši attīstošā dienas nometne bērniem „Multikulturālā nedēļa Jelgavā 2018” , kuru realizēja biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” sadarbībā ar JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldi. Ar gandarījumu nometnes noslēguma pasākuma uzklausījām bērnu un viņu vecāku pateicības un augsto novērtējumu ieguldītajam darbam.

Lasīt vairāk


VI reģionālā Parafiāde Jelgavā

2018-06-04

Jau sesto gadu pēc kārtas ieskandinot vasaru, Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa sadarbībā ar JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldi, Parafiādas apvienību Varšavā, Polijas Senātu, Polijas vēstniecību Latvijā, Latvijas Poļu Savienību, Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāli un citiem atbalstītājiem, ir organizējusi Bērnu un Jauniešu Parafiādi Jelgavā. Trīs dienu laikā, no 1.jūnija līdz 3.jūnijam, nometnes dalībnieki aktīvi piedalījās daudzos interesantos un atraktīvos pasākumos.

Lasīt vairāk


Aicina multikulturāls pasākums “Draudzības vainags”

2018-05-10

Ik gadu maija beigās Jelgavā tiek svinēti pilsētas svētki. Daudzviet norisinās dažāda veida kultūras pasākumi, svētku gājiens un citas aktivitātes, kurās iesaistās un piedalās gan jelgavnieki, gan pilsētas viesi. Savu piederību pilsētai apliecina un pauž arī Jelgavas mazākumtautību nevalstiskās organizācijas, kuras kopā ar dažādiem citiem kolektīviem no Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada un citām Latvijas pilsētām svētku reizē pieskandinās RAF mikrorajonu.

Lasīt vairāk


Aizvadītas Jelgavas NVO Sporta spēles 2018

2018-04-29

Pavadot pavasari aktīvi, šodien, 29.aprīlī Jelgavas nevalstisko organizāciju pārstāvji - pieaugušie, jaunieši un bērni piedalījās pasākumā „Jelgavas NVO Sporta spēles 2018”, kas notika Jelgavas Sporta hallē. Mērķi un uzdevumi Sporta spēlēm arī šogad palika nemainīgi - noskaidrot sportiskāko, draudzīgāko un izturīgāko biedrības komandu, popularizējot aktīvu dzīvesveidu nevalstisko organizāciju biedru, viņu draugu un atbalstītāju vidū, kā arī veicināt cilvēku ar īpašām vajadzībām integrēšanos sabiedrībā.

Lasīt vairāk


XXIX Sporta svētki „Vienoti Sportā”

2018-04-23

Aizvadītajā nedēļā, 22.aprīlī Elektrum Olimpiskā centrā notika Latvijā dzīvojošo dažādu tautību bērnu un jauniešu Sporta svētki “Vienoti sportā”, kur piedalījās mazie jelgavnieki no Ukraiņu kultūras centra “Džerelo” un Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļas. Sporta svētku mērķis gadu gadiem paliek nemainīgs - veicināt republikā dzīvojošo dažādu tautību bērnu un jauniešu kopību sportā un draudzību vienotā Latvijā. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, svētkos piedalījās bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 14 gadiem, kā arī viņu ģimenes locekļi, draugi, līdzjutēji un atbalstītāji.

Lasīt vairāk


Lielā Talka Jelgavā

2018-04-12

Kā katru gadu, arī šogad nevalstisko organizāciju pārstāvji piedalīsies Lielajā Talkā. Šoreiz talcinieki strādās Lielupes krastmalā, posmā, kas atrodas Palīdzības ielas galā. Tur notiks pilsētas labiekārtošanas un sakopšanas darbi. Strādājot kopā, centīsimies radīt saliedētības, pozitīvisma un labi padarīta darba sajūtu! Talkā piedalīsies biedrības „Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” biedrību biedri, apvienības „Brīvprātīgie Jelgavai” jaunieši un JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldes darbinieki.

Lasīt vairāk


Katiņas upuru atceres dienām veltīts pasākums

2018-04-09

Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi sestdien, 14.aprīlī, plkst.14.00 pārvaldes konferenču zālē (Skolotāju iela 8, 3.stāvs) organizē pasākumu, kas veltīts Katiņas upuru atceres dienām. Programmā visi klātesošie varēs iepazīties ar vēsturisku referātu par Katiņas notikumiem, ko lasīs vēsturnieks no Polijas Pjotrs Boroņs, pasākuma tēmu turpinās tikšanās ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Mg. med. vet., docentu emeritus Oļģertu Parčiņski.

Lasīt vairāk


Svētku koncerts „Caur trejdeviņiem gaismas lokiem”

2017-11-06

Svētdien, 12.novembrī, pulksten 14 Jelgavas pilsētas Kultūras nama Mazajā zālē jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti uz Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltītu koncertu „Caur trejdeviņiem gaismas lokiem”, ko tradicionāli atzīmē pilsētas mazākumtautības.

Lasīt vairāk

Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv


Aktualitātes

07.03.2019.
Konkurss „Mani lieliskie vecvecāki”
07.03.2019.
Gleznu izstāde „Dabas krāšņums” (atklāšanas pasākums ir atcelts)
27.02.2019.
Pavasarīgs koncerts "Viss sievietēm!"
26.02.2019.
Slāvu svētki Masļeņica Jelgavā
22.02.2019.
Noslēdzies konkurss „Riti raiti, valodiņa!”
22.02.2019.
Erasmus+ informatīvā pēcpusdiena
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019