EBREJI

Jelgavas ebreju biedrība

Jelgavas ebreju biedrības priekšsēdētāja Lidija Ribkina.                                      
Biedrība dibināta 1996.gada 21.februārī.

Biedrības mērķi: 
- Ebreju nacionālās kultūras tradīciju saglabāšana un attīstība; 
- Sociālās palīdzības sniegšana biedrības biedriem; 
- Ebreju valodas un vēstures apguve, nacionālo svētku svinēšana. 

Pieaugušajiem biedrības biedriem organizējam bezmaksas ivrita kursus, kā arī seminārus par ebreju vēsturi un tradīcijām. 

Nozīmīgākie biedrības pasākumi: 
- Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas gadadiena (18.novembris); 
- Ebreju svētki „Pesah”, „Purim”, „Rosh-ha-shana” u.c.;

- Informatīvi izglītojošie pasākumi skolēniem par ebreju kultūru un tradīcijām. 

Sadarbības partneri: 
- Izraēlas vēstniecība Latvijā; 
- Ebreju biedrība „Sohnut”; 
- Jelgavas pilsētas Dome; 

- JPDA Sabiedrības integrācijas pārvalde;

- Biedrība „Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija”;

- Jelgavas Amatu vidusskola.

Jelgavas ebreju biedrības kontaktinformācija

Adrese: Skolotāju iela 8, Jelgava, LV-3001

Tālrunis: +371 28353254 (biedrības priekšsēdētāja Lidija Ribkina)

Rosh-ha-shana jeb Jaunais gads pēc ebreju tradīcijām

2018-09-15

Septembra vidū ebreji visā pasaulē atzīmē Jauno gadu pēc ebreju gadu aprēķināšanas sistēmas un šogad tiks svinēts 5779.gads. Sagaidot ebreju Jauno gadu jeb „Rosh–ha–shana”, Jelgavas ebreju biedrība organizē pasākumu, lai pastāstītu par ebreju tautas Jaunā gada svinēšanas tradīcijām. Savas nacionālās kultūras popularizēšana ir ļoti būtisks aspekts katras mazākumtautību biedrības darbībā, bet ne mazāk svarīgi ir šo nacionālo kultūras mantojumu nodot arī jaunākajām paaudzēm.

Lasīt vairāk


Noslēdzās bērnu nometne „Multikulturālā nedēļa Jelgavā 2018”

2018-07-02

Pagājušajā nedēļā sekmīgi aizvadīta izglītojoši attīstošā dienas nometne bērniem „Multikulturālā nedēļa Jelgavā 2018” , kuru realizēja biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” sadarbībā ar JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldi. Ar gandarījumu nometnes noslēguma pasākuma uzklausījām bērnu un viņu vecāku pateicības un augsto novērtējumu ieguldītajam darbam.

Lasīt vairāk


Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena

2018-06-27

Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienā* Sabiedrības integrācijas pārvalde un Jelgavas ebreju biedrība aicina visus, kuri jūt līdzi ebreju tautai, pulcēties š.g. 4.jūlijā plkst.14:00 pie Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas akmens Zālītes ielā, Jelgavā, lai godinātu ebrejus, kas cietuši Otrā pasaules kara laikā. Klātesošos uzrunās Jelgavas pilsētas domes vadības pārstāvji un Jelgavas ebreju biedrības priekšsēdētaja Lidija Ribkina.

Lasīt vairāk


Pasākums par godu Izraēlas Valsts dibināšanas gadadienai

2018-05-11

Ebreji visā pasaulē 14.maijā atzīmēs Izraēlas Valsts dibināšanas gadadienu, jo tieši pirms 70 gadiem, maija vidū, Izraēlas Valsts un tās iedzīvotāji piedzīvoja būtisku pavērsienu visas tautas dzīvē - tika izcīnīta Valsts neatkarība. 1947.gada 29.novembrī ANO Ģenerālā asambleja pieņēma rezolūciju ar aicinājumu izveidot ebreju valsti britu Palestīnas mandātā. Izraēlas Neatkarības deklarācija publiski tika pasludināta 1948.gada 14.maijā Telavivā, tikai stundas pirms britu Palestīnas mandāta beigām. Jelgavas Ebreju biedrība atzīmējot šo nozīmīgo notikumu, aicina visus interesentus, lai svinīgā gaisotnē atzīmētu Izraēlas Valsts neatkarības 70.gadadienu.

Lasīt vairāk


Aizvadītas Jelgavas NVO Sporta spēles 2018

2018-04-29

Pavadot pavasari aktīvi, šodien, 29.aprīlī Jelgavas nevalstisko organizāciju pārstāvji - pieaugušie, jaunieši un bērni piedalījās pasākumā „Jelgavas NVO Sporta spēles 2018”, kas notika Jelgavas Sporta hallē. Mērķi un uzdevumi Sporta spēlēm arī šogad palika nemainīgi - noskaidrot sportiskāko, draudzīgāko un izturīgāko biedrības komandu, popularizējot aktīvu dzīvesveidu nevalstisko organizāciju biedru, viņu draugu un atbalstītāju vidū, kā arī veicināt cilvēku ar īpašām vajadzībām integrēšanos sabiedrībā.

Lasīt vairāk


Lielā Talka Jelgavā

2018-04-12

Kā katru gadu, arī šogad nevalstisko organizāciju pārstāvji piedalīsies Lielajā Talkā. Šoreiz talcinieki strādās Lielupes krastmalā, posmā, kas atrodas Palīdzības ielas galā. Tur notiks pilsētas labiekārtošanas un sakopšanas darbi. Strādājot kopā, centīsimies radīt saliedētības, pozitīvisma un labi padarīta darba sajūtu! Talkā piedalīsies biedrības „Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” biedrību biedri, apvienības „Brīvprātīgie Jelgavai” jaunieši un JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldes darbinieki.

Lasīt vairāk


Svētku koncerts „Caur trejdeviņiem gaismas lokiem”

2017-11-06

Svētdien, 12.novembrī, pulksten 14 Jelgavas pilsētas Kultūras nama Mazajā zālē jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti uz Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltītu koncertu „Caur trejdeviņiem gaismas lokiem”, ko tradicionāli atzīmē pilsētas mazākumtautības.

Lasīt vairāk


Ebreju kultūras dienas Jelgavā 2017

2017-09-20

Sagaidot ebreju 5778. jauno gadu „Rosh–ha–Shana”, Jelgavas ebreju biedrība organizē Ebreju kultūras dienas Jelgavā, lai iepazīstinātu jelgavniekus ar ebreju tautas kultūru un tradīcijām. Mazākumtautību kultūras dienas ir nozīmīgas pasākumu kopums nacionālo kultūras mantojumu un identitātes saglabāšanai, kā arī tolerances un starpkultūru dialoga vecināšanai.

Lasīt vairāk


Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena

2017-06-29

Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienā Sabiedrības integrācijas pārvalde un Jelgavas ebreju biedrība aicina visus, kuri jūt līdzi ebreju tautai, pulcēties š.g. 4.jūlijā plkst.17:00 pie Ebreju tautas genocīda piemiņas akmens Zālītes ielā, Jelgavā, lai godinātu ebrejus, kas cietuši Otrā pasaules kara laikā. Klātesošos uzrunās Jelgavas pilsētas domes pārstāvis, Jelgavas ebreju biedrības vadītāja Lidija Ribkina.

Lasīt vairāk


Noslēdzās bērnu nometne „Multikulturālā nedēļa Jelgavā 2017”

2017-06-18

Biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” ar prieku paziņo, kā arī šogad ar pozitīvu rezultātu noslēgusies bērnu nometne „Multikulturālā nedēļa Jelgavā 2017”. Izglītojoši attīstošajā bērnu nometnē piedalījās dažādu tautību divdesmit bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem. Septiņu dienu laikā bija noorganizētas vairākas aktivitātes, kur katra nometnes diena tika veltīta vienas tautas – latviešu, baltkrievu, ebreju, poļu, krievu, ukraiņu, čigānu un lietuviešu – kultūras un tradīciju iepazīšanai.

Lasīt vairāk

Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv


Aktualitātes

07.03.2019.
Konkurss „Mani lieliskie vecvecāki”
07.03.2019.
Gleznu izstāde „Dabas krāšņums” (atklāšanas pasākums ir atcelts)
27.02.2019.
Pavasarīgs koncerts "Viss sievietēm!"
26.02.2019.
Slāvu svētki Masļeņica Jelgavā
22.02.2019.
Noslēdzies konkurss „Riti raiti, valodiņa!”
22.02.2019.
Erasmus+ informatīvā pēcpusdiena
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019