ČIGĀNI

Jelgavas pilsētas un rajona čigānu biedrība “Romani čačipen”

Biedrība ir dibināta 2002.gada 3. oktobrī.                                                           
Biedrības priekšsēdētājs ir Haralds Didžus 

Biedrības mērķi:
• Pārstāvēt un aizsargāt čigānu tiesības pašvaldības un valsts iestādēs;
• Sniegt sociālo palīdzību čigāniem Jelgavas pilsētā un rajonā;
• Informēt plašsaziņas līdzekļus par biedrības darbu, sociālajām, izglītības problēmām;
• Sekmēt čigānu Jelgavas un Jelgavas rajona čigānu integrāciju sabiedrībā, nodrošinot tiem vienlīdzīgus sociālos un ekonomiskos apstākļus.

Nozīmīgākie biedrības pasākumi:
• Jelgavas pilsētas svētki;
• Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas gadadiena (18.novembris);
• Ziemassvētku pasākumi;
• Čigānu kultūras dienas Jelgavā.

Sadarbības partneri:
• JPPI „Kultūra”; 
• Jelgavas pilsētas Dome;
•  Biedrība "Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija".

Jelgavas pilsētas un rajona čigānu biedrības “Romani čačipen” kontaktinformācija
Fiz.adrese: Skolotāju iela 8, Jelgava, LV-3001
Tālrunis: 29672796 (biedrības priekšsēdētājs Haralds Didžus)
 
 

Ziemassvētku pasākums Jelgavas romu kopienas bērniem

2018-12-07

Ziemassvētki ir tas laiks, kas katrā sirdī ienes prieku un cerību, kad gribas sniegt otram nedalītu uzmanību, jo tas ir ļoti svarīgi ikvienam no mums. Turpinot iesākto tradīciju, arī šogad, 18.decembrī, Jelgavas pilsētas un rajona čigānu biedrība "Romanu čačipen" kopā ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi organizē Ziemassvētku pasākumu Jelgavas romu kopienas bērniem.

Lasīt vairāk


Ekspertu tematiskā diskusija „Romu integrācijas politikas īstenošanas koordinācijas prakses valstīs ar nelielu romu iedzīvotāju skaitu”

2018-09-27

2018.gada 4.oktobrī Jelgavā norisināsies ekspertu tematiskā diskusija „Romu integrācijas politikas īstenošanas koordinācijas prakses valstīs ar nelielu romu iedzīvotāju skaitu”. Diskusijā piedalīsies Eiropas Padomes ekspertu komitejas romu jautājumos (CAHROM) sekretariāta pārstāvji, nacionālie eksperti no Igaunijas, Lietuvas, Gruzijas, Norvēģijas, Somijas un Slovēnijas, pārstāvis no Eiropas minoritāšu jautājumu centra, pārstāvji no Kultūras ministrijas Reģionālo ekspertu tīkla romu jautājumos, valsts iestāžu pārstāvji, kā arī romu kopienas pārstāvji.

Lasīt vairāk


Noslēdzās bērnu nometne „Multikulturālā nedēļa Jelgavā 2018”

2018-07-02

Pagājušajā nedēļā sekmīgi aizvadīta izglītojoši attīstošā dienas nometne bērniem „Multikulturālā nedēļa Jelgavā 2018” , kuru realizēja biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” sadarbībā ar JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldi. Ar gandarījumu nometnes noslēguma pasākuma uzklausījām bērnu un viņu vecāku pateicības un augsto novērtējumu ieguldītajam darbam.

Lasīt vairāk


Vasaras izglītojošās un attīstošās aktivitātes Jelgavas pilsētas romu kopienas bērniem

2018-06-29

Jau trešo gadu pēc kārtas, jūnija mēnesī Jelgavas pilsētas romu kopienas bērni aktīvi mācījās un lietderīgi pavadīja gan saulainās, gan ne tik vasarīgās dienas pilnveidojoties. No 3. līdz 29. jūnijam, trīs reizes nedēļā, Jelgavas pilsētas romu kopienas bērni apmeklēja izglītojošās un attīstošās aktivitātes, kas norisinājās JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8).

Lasīt vairāk


Mātes dienai veltīts pasākums “Māmiņ, tu vismīļākā”

2018-05-16

Maijs daudziem asociējas ar plaukstošiem ievu un ceriņu ziediem, ar bērnudārzu un skolu izlaidumiem, bet maijs iezīmējas arī ar Māmiņdienu. Mātes diena jeb māmiņdiena ir starptautiski svētki par godu māmiņām, kas Latvijā tiek svinēta otrajā maija svētdienā. Šajā dienā apsveikumus saņem māmiņas atšķirībā no starptautiskās sieviešu dienas 8.martā, kad tiek sveiktas visas sievietes. Mātes dienā tiek sveiktas ne tikai māmiņas, bet arī vecmāmiņas.

Lasīt vairāk


Lielā Talka Jelgavā

2018-04-12

Kā katru gadu, arī šogad nevalstisko organizāciju pārstāvji piedalīsies Lielajā Talkā. Šoreiz talcinieki strādās Lielupes krastmalā, posmā, kas atrodas Palīdzības ielas galā. Tur notiks pilsētas labiekārtošanas un sakopšanas darbi. Strādājot kopā, centīsimies radīt saliedētības, pozitīvisma un labi padarīta darba sajūtu! Talkā piedalīsies biedrības „Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” biedrību biedri, apvienības „Brīvprātīgie Jelgavai” jaunieši un JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldes darbinieki.

Lasīt vairāk


Starptautiskajai romu (čigānu) dienai veltīts koncerts

2018-03-29

Nākamnedēļ Jelgavā, 7.aprīlī plkst.16:30 Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē, 3.stāvā (Skolotāju iela 8) notiks Starptautiskajai Romu (čigānu) dienai veltīts koncerts “Ugunīga roze”

Lasīt vairāk


Ziemassvētku pasākums Jelgavas romu kopienas bērniem

2017-12-14

Ziemassvētki ir tas laiks, kad gribas sniegt otram nedalītu uzmanību, jo tas ir ļoti svarīgi ikvienam no mums. Turpinot iesākto tradīciju, arī šogad, 19.decembrī, Jelgavas pilsētas un rajona čigānu biedrība "Romanu čačipen" kopā ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi organizē Ziemassvētku pasākumu Jelgavas romu kopienas bērniem.

Lasīt vairāk


Multikulturālās bērnu teātra studijas “Pasaka” dalībnieku izrādes “Ziemassvētku brīnums” prezentācija

2017-11-29

Šodien JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldē multikulturālās bērnu teātra studijas “Pasaka” dalībnieki prezentēja plašākai auditorijai savu iestudēto lugu “Ziemassvētku brīnums”. Arī turpmāk jaunie aktieri ar šo lugu priecēs skatītājus dažādos pasākumos, piemēram, Ziemassvētku eglītē romu bērniem, kā arī ciemojoties Jelgavas bērnu sociālais aprūpes centrā.

Lasīt vairāk


Svētku koncerts „Caur trejdeviņiem gaismas lokiem”

2017-11-06

Svētdien, 12.novembrī, pulksten 14 Jelgavas pilsētas Kultūras nama Mazajā zālē jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti uz Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltītu koncertu „Caur trejdeviņiem gaismas lokiem”, ko tradicionāli atzīmē pilsētas mazākumtautības.

Lasīt vairāk

Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv


Aktualitātes

07.03.2019.
Konkurss „Mani lieliskie vecvecāki”
07.03.2019.
Gleznu izstāde „Dabas krāšņums” (atklāšanas pasākums ir atcelts)
27.02.2019.
Pavasarīgs koncerts "Viss sievietēm!"
26.02.2019.
Slāvu svētki Masļeņica Jelgavā
22.02.2019.
Noslēdzies konkurss „Riti raiti, valodiņa!”
22.02.2019.
Erasmus+ informatīvā pēcpusdiena
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019