BALTKRIEVI

Jelgavas baltkrievu biedrība „Ļanok"

Biedrības priekšsēdētāja – Jeļena Grīsle                                                          
Biedrība dibināta 2006.gada 29.decembrī.

Biedrības mērķi:

Labvēlīgu apstākļu radīšana Jelgavas pilsētā dzīvojošo nacionālo minoritāšu kultūras autonomijas prasību un vajadzību apmierināšanai;
Etnisko attiecību uzlabošana un pilsoniskas, integrētas sabiedrības veidošanas veicināšana Latvijas Republikā;
Baltkrievu valodas un vēstures apguve, nacionālo svētku svinēšana;
Izstāžu, koncertu un festivālu organizēšana; 
Sociālās palīdzības sniegšana Biedrības biedriem.

• Biedrībā darbojas baltkrievu folkloras ansamblis „Ļanok”, mākslinieciskā vadītāja Marija Jeļisejeva.

Nozīmīgākie biedrības pasākumi:
• Piedalīšanās Starptautiskajā Baltkrievu dziesmu festivālā; 
• Baltkrievu kultūras nedēļa Jelgavā;
• Kupalle – Slāvu saulgriežu svētki; 
• Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas gadadiena (18.novembris).

Sadarbības partneri:
• Jelgavas Dome;
• JPDA Sabiedrības integrācijas pārvalde; 
 Baltkrievijas Republikas vēstniecība Latvijā; 

• Latvijas Baltkrievu savienība;
• Biedrība "Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija".


Baltkrievu dzeja:
Maize
Brokastīs un pusdienās
Maizei galdā vienmēr būt -
Maize ir svētums,
Maize ir bagātība,
Ja maize ir mājās, 
tad laime ir mājās.
(pēc L.Prančaka)


Kontaktinformācija

Adrese: Skolotāju iela 8, Jelgava, LV-3001
Tālrunis: 63022724; 27842165
E-pasts: jelenagrisle@inbox.lv


Fotoizstāde par Baltkrievijas sasniegumiem sportā

2019-02-05

2019.gada 12.februārī plkst.16:00 Zemgales Olimpiskajā centrā, ar Jelgavas baltkrievu biedrības “Ļanok” organizatorisko atbalstu, tiks atvērta fotoizstāde par godu II Eiropas spēļu rīkošanai, kas notiks Minskā 2019. gada 21. – 30. jūnijā.

Lasīt vairāk


Vjačeslava Teleša (Vjačka Ceļešs) izstādes “Gadu pieskārieni” atklāšana

2018-10-10

Šogad Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā ne tikai popularizēs un veicinās baltkrievu kultūras attīstību Jelgavā, bet arī godinās Latvijas Valsts simtgadi. Šīs dienas iesāksies ar Baltkrievu izcelsmes mākslinieka, Triju Zvaigžņu Ordeņa virsnieka Vjačeslava Teleša (Vjačka Ceļešs) izstādes “Gadu pieskārieni” atklāšanu, kas notiks 15.oktobrī plkst. 17:00 Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (Akadēmijas iela 10). Izstādē būs eksponētas mākslinieka gleznas, kā arī grafikas darbi un ekslibri, kas sniegs plašu ieskatu mākslinieka radošajā darbībā, sākot no 1964.gada Latvijas Mākslas akadēmijā līdz pat jaunākajiem darbiem, kas tapuši šajā gadā.

Lasīt vairāk


XII Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā 2018 par godu Latvijas simtgadei

2018-10-01

Ir klāt oktobris un arī šogad oktobra vidū notiks jau divpadsmitās Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā ar plašu programmu, kas ne tikai popularizēs un veicinās baltkrievu kultūras attīstību Jelgavā, bet arī nesīs savu sveicienus Latvijai Valsts simtgadē. Mazākumtautību kultūras dienas ir nozīmīgs pasākumu kopums nacionālā kultūras mantojuma un identitātes saglabāšanai, kā arī tolerances un starpkultūru dialoga vecināšanai.

Lasīt vairāk


Jelgavas mazākumtautību biedrību pašdarbības kolektīvi XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos

2018-07-03

Latvijas valsts simtgadē visus Latvijas iedzīvotājus pāršalc XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas norisināsies Rīgā no 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Svētku atklāšana notika 2018. gada 1.jūlijā ar Dziesmu un deju svētku karogu cildināšanu, virsdiriģentu un virsvadītāju godināšanu, garīgās mūzikas koncertu „ES esmu...” un svētku dalībnieku gājienu pa Rīgas pilsētas ielām, uz kuru ieradās vairāk kā 40 tūkstoši dalībnieku no dažādām Latvijas pašvaldībām, kā arī no latviešu kopienām pasaulē, kur tiek uzturēta dzīva latviešu Dziesmu un deju svētku tradīcija.

Lasīt vairāk


Noslēdzās bērnu nometne „Multikulturālā nedēļa Jelgavā 2018”

2018-07-02

Pagājušajā nedēļā sekmīgi aizvadīta izglītojoši attīstošā dienas nometne bērniem „Multikulturālā nedēļa Jelgavā 2018” , kuru realizēja biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” sadarbībā ar JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldi. Ar gandarījumu nometnes noslēguma pasākuma uzklausījām bērnu un viņu vecāku pateicības un augsto novērtējumu ieguldītajam darbam.

Lasīt vairāk


Lielā Talka Jelgavā

2018-04-12

Kā katru gadu, arī šogad nevalstisko organizāciju pārstāvji piedalīsies Lielajā Talkā. Šoreiz talcinieki strādās Lielupes krastmalā, posmā, kas atrodas Palīdzības ielas galā. Tur notiks pilsētas labiekārtošanas un sakopšanas darbi. Strādājot kopā, centīsimies radīt saliedētības, pozitīvisma un labi padarīta darba sajūtu! Talkā piedalīsies biedrības „Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” biedrību biedri, apvienības „Brīvprātīgie Jelgavai” jaunieši un JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldes darbinieki.

Lasīt vairāk


Lieldienu labdarības koncerti

2018-03-16

Sabiedrības integrācijas pārvalde katru gadu kopā ar mazākumtautību biedrībām sagaida Lieldienas pacilātā gaisotnē, jo tas ir laiks, kad varam darīt labu, kad varam ieprecināt līdzcilvēkus un līdz ar to arī savu dvēseli. Kā laba tradīcija, kas aizsākta jau pirms vairākiem gadiem, ir Lieldienu labdarības koncerti sociālās aprūpes centros Jelgavā un Ozolniekos.

Lasīt vairāk


Svētku koncerts „Caur trejdeviņiem gaismas lokiem”

2017-11-06

Svētdien, 12.novembrī, pulksten 14 Jelgavas pilsētas Kultūras nama Mazajā zālē jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti uz Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltītu koncertu „Caur trejdeviņiem gaismas lokiem”, ko tradicionāli atzīmē pilsētas mazākumtautības.

Lasīt vairāk


Izstāde “Baltijas baltkrievu mākslinieku noskaņā”

2017-10-10

Baltkrievu kultūras dienu Jelgavā ietvaros viens no ieplānotajiem krāšņajiem pasākumiem notiks 16.oktobrī plkst.17:00 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (Akadēmijas iela 10, Jelgava), kur tiks atklāta izstāde “Baltijas baltkrievu mākslinieku noskaņā”, kas tapusi sadarbībā ar Baltijas baltkrievu mākslinieku apvienību "MAJU GONAR". Izstādē būs apskatāmi mākslas darbi - gleznas, fotogrāfijas un citās tehnikās izpildīti darbi, no kuriem katrs pauž “baltkrievu dvēseli”. Izstāde būs apskatāma no š.g. 16. līdz 22.oktobrim.

Lasīt vairāk


Aizvadītas Jelgavas NVO sporta spēles 2017

2017-09-24

Šodien, 24.septembrī Jelgavas nevalstisko organizāciju pārstāvji - pieaugušie, jaunieši un bērni piedalījās pasākumā „Jelgavas NVO Sporta spēles 2017”, kas notika Jelgavas Sporta hallē. Mērķi un uzdevumi Sporta spēlēm arī šogad palika nemainīgi - noskaidrot sportiskāko, draudzīgāko un izturīgāko biedrības komandu, popularizējot aktīvu dzīvesveidu nevalstisko organizāciju biedru, viņu draugu un atbalstītāju vidū, kā arī veicināt cilvēku ar īpašām vajadzībām integrēšanos sabiedrībā.

Lasīt vairāk

Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv


Aktualitātes

07.03.2019.
Konkurss „Mani lieliskie vecvecāki”
07.03.2019.
Gleznu izstāde „Dabas krāšņums” (atklāšanas pasākums ir atcelts)
27.02.2019.
Pavasarīgs koncerts "Viss sievietēm!"
26.02.2019.
Slāvu svētki Masļeņica Jelgavā
22.02.2019.
Noslēdzies konkurss „Riti raiti, valodiņa!”
22.02.2019.
Erasmus+ informatīvā pēcpusdiena
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019