Kalendārs

XII Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā 2018 par godu Latvijas simtgadei

2018-10-01

        Ir klāt oktobris un arī šogad oktobra vidū notiks jau divpadsmitās Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā ar plašu programmu, kas ne tikai popularizēs un veicinās baltkrievu kultūras attīstību Jelgavā, bet arī nesīs savu sveicienus Latvijai Valsts simtgadē. Mazākumtautību kultūras dienas ir nozīmīgs pasākumu kopums nacionālā kultūras mantojuma un identitātes saglabāšanai, kā arī tolerances un starpkultūru dialoga vecināšanai.

    15.oktobrī plkst. 17:00 Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (Akadēmijas iela 10) notiks Baltkrievu izcelsmes mākslinieka, Triju Zvaigžņu Ordeņa virsnieka Vjačeslava Teleša (Vjačka Ceļešs) izstādes “Gadu pieskārieni”  atklāšana. Izstādē būs eksponētas mākslinieka gleznas, kā arī grafikas darbi un ekslibri, kas sniegs plašu ieskatu mākslinieka radošajā darbībā sākot no 1964.gada Latvijas Mākslas akadēmijā līdz pat jaunākajiem darbiem, kas tapuši šogad. Izstāde muzejā būs apskatāma no 15.līdz 20.oktobrim.

Ieeja bez maksas

      Kā iepriekšējos gados, visas nedēļas garumā no 15. līdz 21.oktobrim bistro „Silva” (Driksas iela 9) īstiem gardēžiem piedāvās baltkrievu nacionālās virtuves prezentāciju „Pagaršo!”.

     XII Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā 2018 noslēgs koncerts “Darbs, maize, mīlestība” (“Праца, хлеб, каханне”), kas notiks piektdien, 19.oktobrī plkst. 18:00 Jelgavas Kultūras nama Lielajā zālē (Kr.Barona iela 6).

      Koncertā piedalīsies:

  • Jelgavas baltkrievu biedrības folkloras ansamblis „Ļanok”, mākslinieciskā vadītāja – M.Jeļisejeva;
  • Baltkrievijas Republikas Valsts Kultūras un mākslas universitātes Horeogrāfijas katedras deju ansamblis un instrumentālā grupa (Minska, Baltkrievija), mākslinieciskā vadītāja – S.Gudkovska.

       Ieejas biļetes uz koncertu - 2.00; 3,00; 4,00 EUR. Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas Jelgavas baltkrievu biedrībā „Ļanok” (Skolotāju iela 8), bet koncerta dienā no plkst.16:00 Kultūras nama foajē.

 

       Sestdien, 20.oktobrī plkst.10:00, Valsts sociālās aprūpes centra "Zemgale" filiālē “Jelgava” notiks labdarības koncerts „Dāvā siltumu dvēselei!” centra iedzīvotājiem. Šāda tradīcija Baltkrievu kultūras dienu ietvaros jau norisinās vairākus gadus.

 

Organizē: Jelgavas pilsēta, Jelgavas baltkrievu biedrība „Ļanok” un  JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde.

Atbalsta: Jelgavas pilsētas dome, JPPI „Kultūra”,  Baltkrievijas Republikas vēstniecība Latvijā, Baltkrievijas Tirdzniecības Centrs. 

Organizatori informē - pasākumu laikā var notikt filmēšana un fotografēšana. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv


Aktualitātes

20.02.2019.
Aizvadīta konkursa „Riti raiti, valodiņa!” pirmā diena
15.02.2019.
Februāra „CEPUMĀ”¬ Par sporta karjeru – Kaspars Kambala
13.02.2019.
Vispasaules NVO dienas ietvaros Informatīvi izglītojošs pasākums Jelgavas NVO
13.02.2019.
Latviešu valodas klubs “Vienkārši runājam”
12.02.2019.
Multikulturālā teātra studija „Pasaka” uzņem dalībniekus
11.02.2019.
Apstiprināto „Ēnotāju” saraksts Jelgavas pilsētas pašvaldībā
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019