Kalendārs

Slāvu svētki Masļeņica Jelgavā

2019-02-26

     Masļeņica no laiku laikiem ir svētki, kuru svin septiņas dienas pirms lielā gavēņa. Šajā laikā skan akordeoni, rīb tamburīni un visi ģērbjas košās drēbēs. Masļeņicai raksturīgi daždažādi kārumi, patvāri ar aromātisku tēju, svaigas baranku virtenes, rieksti un medaini prjaņiki. Pats galvenais cienasts ir pankūkas, kas simbolizē sauli!

     Masļeņicas nedēļā ir jāizklaidējas, katru dienu jāiet ciemos vai jāsagaida ciemiņi pašiem. Ir jāizmanto pēdējās ziemas dienas (ja vien daba to ļauj) un jāiet uz kalniņiem braukt ar ragaviņām, jāiet rotaļās, jādzied dziesmas un jādzen joki. Masļeņicas pēdējā dienā tradicionāli dedzina salmu lelli – Masļonu, kas simbolizē ziemu. Līdz ar salmu lelles sadedzināšanu tiek pavadīta ziema, dodot vietu gaidītajam pavasarim.

    Ik gadu JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde aicina jelgavnieku ģimenes visās paaudzēs izbaudīt jautros slāvu svētkus “Masļeņicu”, piedāvājot gan interaktīvu programmu bērniem pārvaldes zālē, ko ik gadu no jauna sagatavo teātra trupa “Poteha” Vladimira Astapenko vadībā un, kas notiek ar svētkiem raksturīgo dzīvo mūziku, tērpiem un dažādām bērnus iesaistošām spēlēm. Savukārt, pēc tam visi aicināti uz jautrām aktivitātēm turpat skvērā pie pārvaldes, kur ar dziesmām, spēlēm, aktivitātēm un rotaļām sagaidīs Jelgavas mazākumtautību biedrības, stāstot gan par katras Masļeņicas dienas nozīmi un tradīcijām, gan priecējot ar jestrām dziesmām. Būs iespēja savām rokām izveidot īpašas lellītes radošajās darbnīcās rokdarbnieces Leokādijas Rinkūnas prasmīgajā vadībā. Šoreiz radošās darbnīcas tiks organizētas iekštelpās, lai saudzētu mazo leļļu darinātāju rokas no iespējamā aukstuma.

     Neizpaliks arī cienāšanās ar pankūkām, tādēļ visi aicināti jautri pavadīt ziemu un sagaidīt pavasari nākot uz Sabiedrības integrācijas pārvaldi, Skolotāju ielā 8, svētdien, 10.martā plkst.13:00 zālē, bet plkst.14:00 skvērā pie ēkas turpināsim ar jautrām aktivitātēm svaigā gaisā, kur tradicionāli svētku dalībnieki piedalīsies aktivitātēs un saņems kuponiņus, ko atdodot varēs nobaudīt pankūkas, bet arī tie, kuri būs iegādājušies biļetes uz pasākuma pirmo daļu, varēs tikt pie kārotā garduma, uzrādot biļeti.

    Aktivitātēs piedalīsies biedrības „Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” mazākumtautību biedrības un kolektīvi “Slavjanočka”, “Ļanok”, “Džerelo”, apvienības „Brīvprātīgie Jelgavai” jaunieši. Kā brīvprātīgie darbosies arī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 7.vid. klases audzēkņi. Svētku noslēgumā svinību dalībnieki kopīgi sadedzinās lielo salmu lelli, simboliski atvadoties no ziemas un sveicot pavasari.

 

     Dalības maksa teātra studijas «Poteha» programmā, kas norisināsies pārvaldes zālē plkst.13:00, ir 1,- eiro. Biļetes var iegādāties Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācijā, Skolotāju ielā 8, darba dienās no plkst.09:00 līdz 19:00, kā arī pasākuma dienā no plkst.12:00, ja biļetes vēl būs pieejamas, jo vietu skaits ir ierobežots.

     Savukārt aktivitātes svaigā gaisā ikviens interesents aicināts apmeklēt bez maksas.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv


Aktualitātes

07.03.2019.
Konkurss „Mani lieliskie vecvecāki”
07.03.2019.
Gleznu izstāde „Dabas krāšņums” (atklāšanas pasākums ir atcelts)
27.02.2019.
Pavasarīgs koncerts "Viss sievietēm!"
26.02.2019.
Slāvu svētki Masļeņica Jelgavā
22.02.2019.
Noslēdzies konkurss „Riti raiti, valodiņa!”
22.02.2019.
Erasmus+ informatīvā pēcpusdiena
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019