Kalendārs

Slāvu svētki Masļeņica

2018-02-02

   Visi interesenti, īpaši ģimenes ar bērniem, tiek laipni aicināti līksmi pavadīt garo, auksto ziemu un sagaidīt ilgi gaidīto saulaino pavasari!

   Arī šogad mazi un lieli jelgavnieki aicināti uz ziemas pavadīšanas svētkiem Masļeņicu – iepazīstot slāvu tautu tradīcijas, interesenti varēs piedalīties teātra studijas «Poteha» sarūpētajās rotaļās, kas 18.februārī no plkst.13:00 notiks Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē, Skolotāju ielā 8. Bet plkst.14:00 ikviens aicināts uz jautrām aktivitātēm svaigā gaisā turpat ēkas pagalmā un, protams, pankūku ēšanu.

    «Masļeņica ir pavasara sagaidīšanas un dabas atjaunotnes svētki – pēc ziemas cilvēki ar prieku sagaida pavasara gaišumu un vieglumu. Masļeņica tradicionāli ilga nedēļas garumā, un šajā laikā cilvēki cits pie cita devās ciemos, ēda pankūkas un citus gardumus, vienojās rotaļās, dziedāja dziesmas. Bet svētdiena savukārt bija piedošanas lūgšanas diena, kad draugi un radi cits citam lūdza piedošanu par gada gaitā piedzīvoto. Tāpat šajā dienā nevajadzīgās mantas kāra salmu lellē Masļeņicā, ko sadedzināja, simboliski atstājot pagātnē visu slikto,» ziemas pavadīšanas svētku tradīciju raksturo teātra studijas «Poteha» vadītājs Vladimirs Astapenko. Viņš stāsta, ka teātra studija arī šoreiz sarūpējusi rotaļas, kurās iezīmēsies Masļeņicas svinēšanas tradīcijas, piemēram, ragaviņu vietā bērni varēs šļūkt uz vaļenka, kopīgi dziedāt dziesmas un piedalīties rotaļās. «Mēs vienmēr ar prieku dodamies uz Jelgavu, jo šeit var satikt daudz smaidīgu un atvērtu cilvēku,» tā V.Astapenko.

   Bet plkst.14:00 Jelgavas ģimenes aicinātas uz svētku turpinājumu Sabiedrības integrācijas pārvaldes pagalmā. Tradicionāli svētku dalībnieki varēs piedalīties aktivitātēs un saņemt kuponiņus, ko atdodot varēs nobaudīt pankūkas, bet arī tie, kuri būs iegādājušies biļetes uz pasākuma pirmo daļu, varēs tikt pie kārotā garduma - Masļeņicas simbola - uzrādot biļeti. Aktivitātēs piedalīsies biedrības „Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” mazākumtautību biedrības, apvienības „Brīvprātīgie Jelgavai” jaunieši un šogad īpašie viesi otrajā daļā būs - Glūdas pagasta Slāvu folkloras kopa «Slavjanočki», ko vada slāvu tradīciju pārzinātāja Olga Rožko. Svētku noslēgumā svinību dalībnieki kopīgi sadedzinās lielo salmu lelli, simboliski atvadoties no ziemas un sveicot pavasari.

    Dalības maksa teātra studijas «Poteha» programmā, kas norisināsies pārvaldes zālē plkst.13:00, ir 1,- eiro. Biļetes var iegādāties Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācijā, Skolotāju ielā 8, darba dienās no plkst.12:00 līdz 19:00, brīvdienās no plkst.10:00 līdz 17:00, kā arī pasākuma dienā no plkst.12:00, ja biļetes vēl būs pieejamas, jo vietu skaits ir ierobežots.

     Savukārt aktivitātes svaigā gaisā ikviens interesents aicināts apmeklēt bez maksas.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv


Aktualitātes

20.02.2019.
Aizvadīta konkursa „Riti raiti, valodiņa!” pirmā diena
15.02.2019.
Februāra „CEPUMĀ”¬ Par sporta karjeru – Kaspars Kambala
13.02.2019.
Vispasaules NVO dienas ietvaros Informatīvi izglītojošs pasākums Jelgavas NVO
13.02.2019.
Latviešu valodas klubs “Vienkārši runājam”
12.02.2019.
Multikulturālā teātra studija „Pasaka” uzņem dalībniekus
11.02.2019.
Apstiprināto „Ēnotāju” saraksts Jelgavas pilsētas pašvaldībā
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019