Kalendārs

Poļu kultūras dienas Jelgavā 2018

2018-09-27

   Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa no 6. līdz 15.oktobrim priecēs Jelgavas iedzīvotājus un pilsētas viesus ar dažādiem pasākumiem Poļu kultūras dienu  ietvaros. Ieplānotie pasākumi popularizēs un veicinās poļu kultūras atpazīstamību un attīstību Jelgavā, palīdzēs saglabāt viņu nacionālo identitāti un kultūras mantojumu.

    Poļu kultūras dienas tiks atklātas 6. oktobrī plkst.11:00 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8) ar atvērto durvju dienu Poļu valodas klubā. Klubs piedāvā iegūt poļu valodas pamazināšanas, kā arī iepazīt poļu kultūru un tradīcijas. Jaunajā 2018./2019. mācību gadā biedrība aicina pieteikt gan bērnus (skolēnus), gan pieaugušos kluba nodarbībām bez maksas. 

    Līdzīgi kā iepriekšējos gados, visas nedēļas garumā no 8. līdz 14.oktobrim bistro „Silva” (Driksas iela 9) īstiem gardēžiem piedāvās poļu nacionālās virtuves prezentāciju „Smacznego”.

     Svinīgs pasākums par godu Polijas neatkarības atjaunošanas 100.gadadienai notiks 13.oktobrī plkst.13:00 Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (Akadēmijas iela 10).

Pasākumā piedalīsies:

  • Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļas bērnu ansamblis „Sloviček” , mākslinieciskā vadītāja – Edīte Bergmane;
  • Rēzeknes sieviešu poļu koris "Jutrzenka", mākslinieciskā vadītāja – Irēna Ivanova;
  • Senās mūzikas un deju ansamblis „Capella Antiqua Bialostociensis” no Belostokas Polijā (Dom kultury Sriodmiescie), mākslinieciskā vadītāja – M.Muravska;
  • Jelgavas Mūzikas vidusskolas akordeonu duets Anta Puķīte un Darja Grišina.

     15.oktobrī  plkst.17:00 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8, 3.stāvs) notiks izstādes „Juzefam Pilsudskim - 150” atklāšana.

    Izstādē apkopotas vēstures liecības par J. Pilsudski kā Polijas valsts pamatlicēju un Polijas armijas dibinātāju. Pirmā Pasaules kara laikā viņš kļuva par Polijas politikā nozīmīgu personu, kā arī svarīgu figūru Eiropas politikā. Pilsudskis bija arī poļu revolucionārs un karavadonis. Latvijas Brīvības cīņu laikā J. Pilsudskis atbalstīja Latvijas neatkarības ideju, un 1922. gadā saņēma augstāko Latvijas militāro apbalvojumu – I šķiras Lāčplēša Kara ordeni.

     Izstāde būs apskatāma līdz 26.oktobrim Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē, pārvaldes darba laikā.

     Visi pasākumi Poļu kultūras dienu ietvaros ir bez maksas.

     Organizē: Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa sadarbībā ar JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldi.

    Atbalsta: Jelgavas pilsētas dome, Polijas Republikas vēstniecība Latvijā, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs,  Jelgavas Mūzikas vidusskola, bistro “Silva”.

 

Organizatori informē - pasākuma laikā var notikt filmēšana un fotografēšana. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv


Aktualitātes

12.10.2018.
Otrais pasākums “Dzīva atmiņa – dzīva tauta”
10.10.2018.
Vjačeslava Teleša (Vjačka Ceļešs) izstādes “Gadu pieskārieni” atklāšana
08.10.2018.
Karjeras nedēļā skolu jaunieši apgūs karjeras vadības prasmes
04.10.2018.
Jaunā rudens „CEPUMĀ” - PAR KARAVĪRA DZĪVI UN IKDIENU
01.10.2018.
XII Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā 2018 par godu Latvijas simtgadei
01.10.2018.
Jelgavniekiem iespēja aplūkot Miervalda Derkusova gleznas izstādē “Saules pēdas”
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2018