Kalendārs

Koncerts “Pareizticīgo Ziemassvētki”

2018-12-17

      Par godu pareizticīgo Ziemassvētkiem, kas tiek svinēti naktī no 6. uz 7.janvāri, iesāksim jauno gadu ar tradicionālo koncertu “Pareizticīgo Ziemassvētki”, uz kuru  visi interesenti gaidīti 2019.gada 12.janvārī plkst.14:00 Jelgavas pilsētas Kultūras nama Lielajā zālē.

 

     Koncerta režisore Rita Barona, vaicāta par to, kas šajā reizē likts koncerta scenārija pamatā saka: “Kāds reiz ir teicis: “Kad mēs mīlam un atdodam - tie ir Ziemassvētki!” Ar koncertu aicinu ieklausīties Ziemassvētkos, ieklausīties sirdī un ielaist savās mājās Viņu - Jēzu Kristu! Lai Jēzus Kristus piedzimšana mums vēlreiz atgādina, ka galvenais nav dāvanu gādāšanas drudzis, bet ģimeņu tradīciju pilnveidošana, ceļā uz ticību un cilvēcisko vērtību apzināšanos. Gatavojoties svētkiem, apjautīsim, cik daudz labu cilvēku mums ir līdzās, cik daudz labu lietu ir noticis un cik daudz iemeslu pašiem būt labiem!”

    Koncertā, kura skatuves noformējumu veidos scenogrāfe Ilze Beķere, piedalīsies Rīgas pareizticīgo kamerkoris “BLAGOVEST” diriģentu Oksanas Čerkasovas un Jāņa Misiņa vadībā, Jelgavas 2.pamatskolas bērnu un jauniešu koris “Zvonņica” diriģentes Jeļenas Vavilovas vadībā, instrumentālais ansamblis Aleksandra Ozola (ģitāra), Ivara Kalvina (taustiņinstrumenti) un Oļģerta Dreimaņa (perkusijas) sastāvā. Soliste Jelgavas Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrāles kora diriģente un dziedātāja Jeļena Kravčenko, kā arī aktieri Aleksandrs Gerbutovs, Marina Lazareva un Ilze Beķere.

    Savu svētību pasākuma norisei devuši Jelgavas Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrāles garīgie vadītāji. Tradicionāli koncerta laikā skan lielie zvani, ko sarūpē Jelgavas pareizticīgo katedrāle un ko koncertā skandina katedrāles Zvanu skolas vadītāja Jeļena Ņikiforova.

       Kā katru gadu, arī šī koncerta biļešu ieņēmumi tiks ziedoti labdarībai, palīdzot uzlabot veselību kādai jaunai jelgavniecei, kura mācās Jelgavas 1.internātpamatskolā – attīstības centrā. Koncerta ieejas biļetes cena ir 1 eiro un tās var iegādāties biedrībā “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija”, Skolotāju ielā 8, darba dienās no pulksten 13 līdz 19, brīvdienās no pulksten 9 līdz 16, bet koncerta dienā, 12.janvārī, no pulksten 12 - Kultūras nama foajē.

   Koncertu organizē Jelgavas pilsēta, JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde un biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija”, atbalsta – JPPI “Kultūra” un Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrāle

 

    Organizatori informē - pasākuma laikā var notikt filmēšana un fotografēšana. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv


Aktualitātes

07.03.2019.
Konkurss „Mani lieliskie vecvecāki”
07.03.2019.
Gleznu izstāde „Dabas krāšņums” (atklāšanas pasākums ir atcelts)
27.02.2019.
Pavasarīgs koncerts "Viss sievietēm!"
26.02.2019.
Slāvu svētki Masļeņica Jelgavā
22.02.2019.
Noslēdzies konkurss „Riti raiti, valodiņa!”
22.02.2019.
Erasmus+ informatīvā pēcpusdiena
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019