Kalendārs

Koncerts “Pareizticīgo Ziemassvētki”

2017-12-22

    Par godu pareizticīgo Ziemassvētkiem, kas tiek svinēti naktī no 6. uz 7.janvāri, 14.janvārī pulksten 14 Jelgavas pilsētas kultūras nama Lielajā zālē uz tradicionālo koncertu “Pareizticīgo Ziemassvētki” aicināti visi interesenti. Šoreiz koncerta moto ir “Esam ceļā!” un ieņēmumus par biļetēm ziedos labdarībai.

 

    Koncerta režisore Rita Barona, vaicāta par to, kas šajā reizē likts koncerta scenārija pamatā saka: “Dostojevskis ir rakstījis par to, cik apbrīnojami daudz var izdarīt viens saules stars ar cilvēka dvēseli. Tā arī Ziemassvētku gars mūs sasilda un palīdz atvērties, atvērties mirdzumam no iekšienes! No sevis, no tā, kas sevī”. Ar koncertu "Pareizticīgo Ziemassvētki" režisore aicinu līdzcilvēkus atvērt savas dvēseles logus un ielaist sevī dzīvības pārpilnības avotu, slavējot ziemas saulgriežus un Jēzus Kristus dzimšanu. “Pateicoties krievu rakstnieka Ivana Šmeļova stāsta "Ziemassvētki" īpašajai atmosfērai, ir tapis mūsu koncerts, izjūtot dabas, ļaužu un Jēzus Kristus vienotību un harmoniju. Svētku koncerta moto - "Esam ceļā !"-  ceļā uz laimi, ceļā uz zvaigznēm, ceļā uz dzīvi, un gaišiem Ziemassvētkiem. Būsim kopā ar redzīgām sirdīm un atvērtu prātu lielākam Labajam!”, tā R.Barona.

    Koncertā piedalīsies Rīgas Skolēnu pils koris “Accolada”, diriģente Oksana Čerkasova, Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāles koris, diriģente Dace Laure, Jelgavas 2.pamatskolas bērnu un jauniešu kora “Zvonņica” jaunākā un vecākā grupa, diriģente Jeļena Vavilova, Jelgavas 5.vidusskolas bērnu deju kolektīvs “Ija”, vadītāja Natālija Mišina, Ozolnieku tautas nama vokālais ansamblis “Procesā”, vadītājs Krists Boitmanis, Stīgu instrumentu trio - čells Madara Fogelmane, basģitāra Andris Bumbieris, klasiskā ģitāra Endijs Rožkalns, kā arī  solistes – arfiste Mei Ling Čena un  Jelgavas Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrāles kora diriģente un dziedātāja Jeļena Kravčenko. Koncertā redzēsim arī aktierus - Aldi Baronu un Ilzi Beķeri.

    Savu svētību pasākuma norisei devis Jelgavas Sv.Simeona un Sv.Annas pareizticīgo katedrāles priesteris tēvs Aleksandrs. Tradicionāli koncerta laikā skan lielie zvani, ko sarūpē Jelgavas pareizticīgo katedrāle un ko spēlē katedrāles Zvanu skolas vadītāja Jeļena Ņikiforova.

    Ieejas maksa koncertā - 1 eiro. Biļetes var iegādāties Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācijā, Skolotāju ielā 8, darba dienās no pulksten 12 līdz 19, brīvdienās no pulksten 9 līdz 17, bet koncerta dienā no pulksten 12 - Kultūras nama foajē. Biļešu ieņēmumi tiks ziedoti labdarībai.

    Koncerta režisore ir Rita Barona, literārā konsultante - Ludmila Veržbicka, scenogrāfe – Ilze Beķere.

   Koncertu organizē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrības integrācijas pārvalde un biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija”.

 

 
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv


Aktualitātes

12.10.2018.
Otrais pasākums “Dzīva atmiņa – dzīva tauta”
10.10.2018.
Vjačeslava Teleša (Vjačka Ceļešs) izstādes “Gadu pieskārieni” atklāšana
08.10.2018.
Karjeras nedēļā skolu jaunieši apgūs karjeras vadības prasmes
04.10.2018.
Jaunā rudens „CEPUMĀ” - PAR KARAVĪRA DZĪVI UN IKDIENU
01.10.2018.
XII Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā 2018 par godu Latvijas simtgadei
01.10.2018.
Jelgavniekiem iespēja aplūkot Miervalda Derkusova gleznas izstādē “Saules pēdas”
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2018