Kalendārs

Izstāde "Vasara"

2017-05-30

   No 5.jūnija līdz vasaras beigām Sabiedrības integrācijas pārvaldē būs apskatāma Silvijas Aijas Pētersones personālizstāde “Vasara". Eksponētajos darbos ikviens interesents varēs aplūkot iedvesmojošas gleznas, kurās iemūžināti ziedu dzīves stāsti un dabas uzplaukuma skaistie brīži.

Par autoru un darbiem…

   “Esmu jelgavniece trešajā paaudzē, mācījusies četrus gadus Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā metālmākslas un tērpu modelēšanas nodaļās. Man visvairāk interesēja un vislabāk padevās zīmēšana, gleznošana un veidošana materiālā. Skolotāji bija Antons Megnis, Nikolajs Karagodins u.c. Pēc izglītības iegūšanas, strādāju veikalā, kas atradās pie Jāņa baznīcas un kur netālu pulcējās mani bijušie skolas biedri. Tolaik viņi jau bija atpazīstami mākslinieki.  Reiz ienākot veikalā un atpazīstot mani, viņi pierunāja apmeklēt Visvalža Garokalna studiju Jelgavas Kultūras namā. Atnākot uz studiju, es ieraudzīju cienījamus māksliniekus, kas mani mazliet samulsināja, bet aizmukt vairs nebija iespējams. Tas bija 1981.gads un kopš tā laika esmu piedalījusies vairākās kopizstādēs un no 1998.gada pašai jau bijušas ap 20 personālizstādes.

  Esmu piedalījusies starptautiskos plenēros Paņevežā, Raudondvoris pie Kauņas (Lietuva), vairākas reizes Pērnavā (Igaunija) un citur Eiropā. Kopumā esmu piedalījusies apmēram 20 plenēros. Pa šo laiku esmu apgleznojuši sienas Dauguļu skolā, Rojupes bērnudārzā un Jaunjelgavas vidusskolā. Esmu piedalījusies labdarības izsolē Vāgnera zālē (Rīga), frankofonijas dienās Jelgavas pilī, kā arī atbalstījusi Jelgavas mākslinieku biedrību grāmatas izdošanā.

   Sakumā gleznoju akvareļu tehnikā, tad no 1990.g. pārgāju uz pasteļtehniku un kopš 2000.g. strādāju eļļas tehnikā. No 2002.g. esmu bijusi vienpadsmit ceļojumos pa Eiropu, kuri devuši ierosmi maniem darbiem.  

   Paldies visiem māksliniekiem, draugiem un skolotājiem: Nikolajam Karagodinam, Mārai Zītarei, Ivaram Klaperam, Mārtiņam  Dāboliņam, Mārim Brancim un citiem.” -  tā par sevi stāsta Silvija Pētersone.

   Silvijas Aijas Pētersones personālizstādes atklāšana notiks 5.jūnijā plkst.17:00 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Sarmas iela 4). Aicinām visus tēlotājas mākslas cienītājus. Ieeja bez maksas.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv


Aktualitātes

14.12.2017.
Ziemassvētku pasākums Jelgavas romu kopienas bērniem
11.12.2017.
Pasākums „Atbildes uz Jums interesējošiem jautājumiem”
11.12.2017.
Jaunās telpās durvis plaši vēris Jelgavas Jauniešu centrs
06.12.2017.
Rokdarbnieku kluba “Zelta rokas” radošo rokdarbu izstāde “Es tagad protu tā”
05.12.2017.
Par godu Starptautiskajai brīvprātīgo dienai tiks godināti brīvprātīgā darba veicēji Jelgavas pilsētā
04.12.2017.
Jauniešu forums „Es un Jelgava”
Jelgavas pilsētas domes administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2014