Kalendārs

Bērnus un jauniešus aicina piedalīties konkursā “Riti raiti, valodiņa!”

2018-01-18

   Godinot Starptautisko Dzimtās valodas dienu, kuru visā pasaulē atzīmē 21.februārī, Jelgavas pilsēta aicina bērnus un jauniešus piedalīties daiļlasītāju konkursā «Riti raiti, valodiņa» bērniem, kuru dzimtā valoda nav latviešu valoda. Pieteikumi jāiesūta līdz 13. februārim.

   Jau septīto gadu daiļlasītāju konkursu “Riti raiti, valodiņa!” organizē Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar Jelgavas izglītības pārvaldi un Jelgavas pilsētas bibliotēku. Konkursa mērķis ir attīstīt un pilnveidot pirmsskolas un skolas vecuma bērnu dzimtās valodas un latviešu valodas runas kultūru, veicināt bērnu radošo pašizpausmi un interesi par uzstāšanos publikas priekšā, popularizēt bērnu literatūru, dzeju, kā arī sekmēt patriotisko audzināšanu un veicināt lokālpatriotismu.

   Sekojot līdzi aktuālajām tendencēm, šis būs otrais gads, kad konkursantiem papildu dzejas vai prozas darbu deklamējumiem, tiek dots vēl viens uzdevums – nezināma  teksta lasīšana auditorijas priekšā. Lasītprasmes apguve un pilnveide ir viens no skolēnu izglītošanas un attīstīšanas svarīgākajiem priekšnoteikumiem un tas ir viens no veidiem kā mēs varam veicināt lasītprasmi ar prieku un izpratni bērnu un jauniešu vidū Jelgavā.

Konkursā aicināti piedalīties Jelgavas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi no piecu gadu vecuma un skolēni no 1. līdz 12. klasei. Konkursantiem jāsagatavo divi priekšnesumi – viens latviešu valodā, otrs savā dzimtajā valodā (lietuviešu, ukraiņu, krievu, baltkrievu, poļu, čigānu u.c.), izvēloties dzejoli, prozas vai dramaturģijas darba fragmentu, kurā izpaužas dzimtenes mīlestība, cieņa pret valodu, dabas skaistums, darba tikums. Viennozīmīgi, ka 2018.gads tiks aizvadīts Latvijas 100-gades zīmē, tādēļ arī konkursa dalībniekus, viņu pedagogus un vecākus, izvēloties daiļdarbus konkursam, aicinām paturēt to prātā. Sīkāka informācija par nosacījumiem dalībai konkursā atrodama Nolikumā.

Riti raiti valodina_Nolikums 2018.pdf

Riti raiti valodina_Pieteikuma anketa 2018.docx

    Konkurss norise sadalīta divās dienās: 20.februārī no pulksten 10 – pirmskolas vecuma, 1. - 2.klašu un 3. - 4. klašu grupās, savukārt, 21. februārī no pulksten 14 – 5. - 6.klašu, 7. - 9.klašu un 10. - 12.klašu grupās. Jāatzīmē, ka šoreiz dalībnieki tiks gaidīti Skolotāju ielā 8, kur tagad atrodas Sabiedrības integrācijas pārvalde. Pieteikuma anketas konkursam var iesūtīt līdz 13.februārim uz e-pastu: evika.kaufelde@dome.jelgava.lv .

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas

Sabiedrības integrācijas pārvaldē
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv


Aktualitātes

20.02.2019.
Aizvadīta konkursa „Riti raiti, valodiņa!” pirmā diena
15.02.2019.
Februāra „CEPUMĀ”¬ Par sporta karjeru – Kaspars Kambala
13.02.2019.
Vispasaules NVO dienas ietvaros Informatīvi izglītojošs pasākums Jelgavas NVO
13.02.2019.
Latviešu valodas klubs “Vienkārši runājam”
12.02.2019.
Multikulturālā teātra studija „Pasaka” uzņem dalībniekus
11.02.2019.
Apstiprināto „Ēnotāju” saraksts Jelgavas pilsētas pašvaldībā
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019