Aktualitātes

Vjačeslava Teleša (Vjačka Ceļešs) izstādes “Gadu pieskārieni” atklāšana

2018-10-10

 Šogad Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā ne tikai popularizēs un veicinās baltkrievu kultūras attīstību Jelgavā, bet arī godinās Latvijas Valsts simtgadi. Šīs dienas iesāksies ar Baltkrievu izcelsmes mākslinieka, Triju Zvaigžņu Ordeņa virsnieka Vjačeslava Teleša (Vjačka Ceļešs) izstādes “Gadu pieskārieni”  atklāšanu, kas notiks 15.oktobrī plkst. 17:00 Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (Akadēmijas iela 10).

        Izstādē būs eksponētas mākslinieka gleznas, kā arī grafikas darbi un ekslibri, kas sniegs plašu ieskatu mākslinieka radošajā darbībā, sākot no 1964.gada Latvijas Mākslas akadēmijā līdz pat jaunākajiem darbiem, kas tapuši šajā gadā.

   Mākslinieks, pedagogs un kultūras darbinieks Vjačeslavs Telešs dzimis  Krasnoseļskas ciemā,  Grodņas   apgabalā, Baltkrievijā.   Viņš absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju 1975.gadā ar diplomdarbu – gleznu „Pretimnākošs vilciens” (darbs atrodas Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā). Studiju laikā studējis gleznošanu un kompozīciju pie pedagogiem – Pētera Postaža, Imanta Vecozola, Vladimira Kozina, Edgara Iltnera, Konrāda Ubāna, Eduarda Kalniņa.

      1991.gadā Vjačeslavs Telešs nodibināja Baltijas baltkrievu mākslinieku apvienību „Maju gonar”, kurā apvienojušies Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Sanktpēterburgā un Zviedrijā dzīvojoši baltkrievu mākslinieki. V.Telešs ir arī Latvijas Baltkrievu kultūras biedrības “Svitanak” dibinātājs un pirmais priekšsēdētājs.

     Kopš 1977.gada mākslinieks piedalījies izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs - Baltkrievijā, Lietuvā, Igaunijā, Kanādā, Japānā, Čehijā, Dānijā u.c. Personālizstādes bijušas Latvijā, Baltkrievijā, Kanādā un ASV. Vjačeslava Teleša darbi atrodas muzejos, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Baltkrievijā, Igaunijā, Krievijā, Izraēlā, Francijā, Itālijā, Dānijā, Kanādā, ASV u.c.

       2000.gadā Vjačeslavam Telešam piešķirts Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Goda raksts un vēlāk, 2006.gadā mākslinieks saņēmis Triju  Zvaigžņu  ordeni. 

      Kopš 2005.gada Telešs ir Baltkrievijas Mākslinieku savienības biedrs, bet kopš 2007.gada arī  Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.

      Izstāde būs apskatāma no 15.līdz 20.oktobrim Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja darba laikā.

Organizatori informē - pasākuma laikā var notikt filmēšana un fotografēšana. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019