Aktualitātes

Vispasaules NVO dienas ietvaros Informatīvi izglītojošs pasākums Jelgavas NVO

2019-02-13

        Vispasaules NVO dienas* ietvaros Sabiedrības integrācijas pārvalde aicina visus interesentus no Jelgavas nevalstiskajām organizācijām apmeklēt Informatīvi izglītojošo pasākumu, kas notiks 27.februārī pl.16:00 Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē (Skolotāju iela 8, 3.stāvs).

     Tikšanās pamattēma būs Vispārējā datu aizsardzības regula un Fizisko personu datu apstrādes likums, un kā tie ietekmē personu datu apstrādes procesus nevalstiskajās organizācijās (NVO). Regula dod plašākas tiesības indivīdiem kontrolēt savus personas datus un nosaka stingrākus datu aizsardzības noteikumus organizācijām, kuras strādā ar personas datiem, tajā skaitā arī NVO. Jaunie normatīvie akti rada izaicinājumus juridiskos, IT un organizatoriskos jautājumos.

   Pasākuma laikā tiks apspriesti šādi jautājumi:

  • Kā izpaužas personas datu apstrāde?
  • Kāda ir šī brīža situācija?
  • Kādas ir būtiskākās izmaiņas?
  • Kāda dokumentācija ir nepieciešama NVO?
  • Biežāk sastopamie problēmjautājumi.

     Informāciju sniegs un uz jautājumiem atbildēs Latvijas sertificēto personas datu aizsardzības speciālistu asociācijas biedre, ZAB Sorainen juriste, sertificēta datu aizsardzības speciāliste Jūlija Terjuhana.

 

   Otra pasākuma tēma būs Mobilā aplikācija «Jelgavas pilsēta», par kuru pastāstīs projekta vadītāja no SIA  “Ideju kapitāls” Baiba Berovska. Klātesošie uzzinās par jaunās aplikācijas izveidi, tās funkcijām, plānotajām priekšrocībām un iespējam, kā arī varēs izteikt savas vēlmes, ko varētu ieviest un papildināt šo aplikāciju tuvākajā nākotnē.

    Jāatzīmē, ka ar aplikācijas palīdzību gan jelgavnieki, gan pilsētas viesi var iegūt informāciju par pilsētu, tuvākajiem pasākumiem, jaunākajām ziņām, ievērojamiem notikumiem un tūrisma objektiem.

 

   *Vispasaules NVO diena ir starptautiska nevalstisko organizācijas diena, kas tiek atzīmēta katru gadu 27. februārī. No 2014.gada Vispasaules NVO dienu atzīmē dažādās Latvijas pilsētās, kā arī katru gadu nevalstiskās organizācijas un to sabiedrotie kā tradīciju atzīmē šo dienu daudzās valstīs dažādos kontinentos. Šajā dienā visā pasaulē cilvēki tiek iepazīstināti ar NVO darbību vietējā, nacionālā vai starptautiskajā līmenī un viņiem tiek stāstīts par nevalstisko organizācijas misiju. Vispasaules NVO diena ir starptautisks simbols, kas atspoguļo pasaules NVO vērtības, centienus un rezultātus, kas vērsti uz brīvības, sabiedrības balss, rūpēm par cilvēku drošību, rūpēm par izpostītām valstīm, rūpēm par dabu, cilvēces mantojumu, nākotni un tās vērtību atzīšanu.

 

  Organizē: Jelgavas pilsēta  un JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde.                           

 Organizatori informē - pasākuma laikā var notikt filmēšana un fotografēšana. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019