Aktualitātes

VI reģionālā Parafiāde Jelgavā

2018-06-04

   Jau sesto gadu pēc kārtas ieskandinot vasaru, Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa sadarbībā ar JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldi, Parafiādas apvienību Varšavā, Polijas Senātu, Polijas vēstniecību Latvijā,  Latvijas Poļu Savienību, Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāli un citiem atbalstītājiem, ir organizējusi Bērnu un Jauniešu Parafiādi Jelgavā. Trīs dienu laikā, no 1.jūnija līdz 3.jūnijam, nometnes dalībnieki aktīvi piedalījās daudzos interesantos un atraktīvos pasākumos. Parafiādes mērķis ir sniegt bērniem un jauniešiem vispusīgas attīstības iespējas caur reliģiju, kultūru un fiziskām aktivitātēm.

   Vairāk kā septiņdesmit pieci bērni un jaunieši no Jelgavas, Daugavpils, Jēkabpils un Elblongas (Polija) satikās sestajā reģionālajā Parafiādē, kur trīs dienas jaunieši aktīvi piedalījās aktivitātēs, kas notika Zaļeniekos, Zaļenieku profesionālās vidusskolas telpās un sporta laukumos, parādot  un attīstot savas prasmes un talantus gan sporta spēlēs, gan mākslas un erudīcijas konkursos, kā arī pilnveidoja savas poļu valodas zināšanas un garīgi bagātinājās lūgšanās. Noslēdzošā Parafiādes dienā visi dalībnieki, iesaistītie brīvprātīgā darba veicēji (12 jaunieši) un organizatori devās izzināt Jelgavu, iesākot savu ceļu ar Svētās Mises apmeklējumu Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrālē un turpinot ar pilsētas apskates ekskursiju Andra Tomašūna vadībā. Pēc pastaigas pa Jelgavu un pilsētas populārāko tūrisma objektu apskates, visi devās uz Sabiedrības integrācijas pārvaldi, kur norisinājās Parafiādes noslēguma pasākums un tika pasniegtas balvas, kā arī  paziņoti godalgoto vietu ieguvēji. Ar savu klātbūtni pasākumus pagodināja viesi no Polijas - apvienības Parafiāde pārstāvis Rafal Rošal.

    Pasākumi norisinājās projekta “VI reģionālā parafiāde jauniešiem Jelgavā” ietvaros, ko realizēja Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa ar Jelgavas pilsētas domes atbalstu.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019