Aktualitātes

Vasaras izglītojošās un attīstošās aktivitātes Jelgavas pilsētas romu kopienas bērniem

2018-06-29

   Jau trešo gadu pēc kārtas, jūnija mēnesī Jelgavas pilsētas romu kopienas bērni aktīvi mācījās un lietderīgi pavadīja gan saulainās, gan ne tik vasarīgās dienas pilnveidojoties. No 3. līdz 29. jūnijam, trīs reizes nedēļā, Jelgavas pilsētas romu kopienas bērni apmeklēja izglītojošās un attīstošās aktivitātes, kas norisinājās JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8).

   Vasaras izglītojošo un attīstošu aktivitāšu (nodarbību) mērķis ir palīdzēt romu bērniem apgūt no jauna vai pilnveidot esošās latviešu valodas lietošanas iemaņas, kā arī skolai un ikdienai nepieciešamās prasmes. Apmācību process noritēja caur dažādām neformālās izglītības metodēm, spēlēm/aktivitātēm, paplašinot bērnu latviešu valodas vārdu krājumu un citas prasmes. Papildus latviešu valodai, bērni apguva arī matemātiku, dabaszinības, īpaši to, kas raksturīgas tieši Latvijas dabai, kā arī papildināja zināšanas dažādās mācību ekskursijās. Šogad nodarbībās piedalījās divdesmit bērni no 5-13 gadu vecumam, kuri bija sadalīti divās grupās: jaunākā grupa no 5 – 7 gadu vecumam un vecākā grupa no 8 – 13 gadu vecumam. Pēdējo divi gadu laikā kopš tika uzsāktas vasaras nodarbības, pieprasījums pēc tām ir audzis un salīdzinot ar aizpagājušo gadu tajās piedalās par 30% vairāk bērnu.

    Jāatzīmē, ka ideja organizēt šāda veida vasaras aktivitātes radās Jelgavas pašvaldības Sabiedrības integrācijas komisijā 2016.gadā, skatot jautājumu par romu bērniem, kuri dzimuši ārpus Latvijas vai atgriezušies Jelgavā pēc ilgstošas uzturēšanās ārzemēs un kuriem ir būtisks latviešu valodas zināšanu trūkums, lai spētu uzsākt vai turpināt mācības vispārizglītojošās iestādēs.

    Pedagogus vasaras izglītojošām un attīstošam aktivitātēm Jelgavas pilsētas romu kopienas bērniem nodrošināja JPPI “Jelgavas Izglītības pārvalde”, savukārt visu pārējo, kas nepieciešams veiksmīgai aktivitāšu norisei, ekskursijām,  tai skaitā atbalsta personālu nodrošināja JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde, sadarbībā ar Jelgavas pilsētas un rajona čigānu biedrību “Romanu čačipen”. 

    Aktivitātes organizēja JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar JPPI “Jelgavas Izglītības pārvalde”, Jelgavas pilsētas un rajona čigānu biedrību “Romanu čačipen” un JPPI “Jelgavas Sociālo lietu pārvalde”.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019