Aktualitātes

Projekta „Draudzības vainags” ietvaros

2017-10-06

    Biedrība „Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” turpina īstenot projektu “Draudzības vainags” (līguma Nr. 06/KMS). Šoreiz oktobra sākumā, pietuvinot Latvijas tradicionālajiem rudens svētkiem „Miķeļdienām”, norisinājās ārpus skolas izglītojošs, sabiedrību saliedējošs un  lokālpatriotisma veicinošs pasākums jauniešiem „Latviskums caur kultūru un tradīcijām”. Šī aktivitāte bija vērsta uz dažādu tautību skolēnu (gan latviešu, gan mazākumtautību) kopīgu darbošanos, iepazīstot latviešu tautas kultūru un tradīcijas. Rezultātā jauniešu vidū netīši tika veicināts starpkultūru dialogs, mazināti stereotipi un veidota kopīga vēsturiskā atmiņa. Aktivitāte notika Zemgales lauku sētā “Caunītes”, Cenu pagastā Ozolnieku novadā, katrs jaunietis, aktīvi piedaloties latviešu nacionālā ēdiena gatavošanā un līdzdarbojoties projekta aktivitātēs, paplašināja savas zināšanas par latviešu tautas tradīcijām un to īpatnībām Zemgales reģionā.

   Aktivitātē tika iesaistīti 6.-8. klašu skolēni no Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada vispārējās izglītības iestādēm.

    Jāpiemin, kā projekta galvenais mērķis ir veicināt sapratni un sadarbību starp dažādu tautību pārstāvjiem, sekmēt gan mazākumtautību, gan latviešu kultūras mantojuma saglabāšanu, dažādu tautību pārstāvju iesaisti aktivitātēs, kā arī veicināt saliedētas sabiedrības attīstību Jelgavā, Zemgalē un Latvijā kopumā.

   Projektu „Draudzības vainags” (līg.Nr.06/KMS) realizē biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” ar LR Kultūras ministrijas un „Zemgales NVO atbalsta centrs” atbalstu.

  
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019