Aktualitātes

Piedzīvojums “Izzini Latviju aktīvi līdzdarbojoties”

2018-06-11

    Biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” īstenojot projektu “Kopīgi soļi-II” to iesāka ar divu dienu aktivitāti - piedzīvojumu “Izzini Latviju aktīvi līdzdarbojoties”. Piedzīvojuma laikā trīsdesmit jaunieši (Jelgavas pilsētas skolēni vecumā  no 13 līdz 18 gadiem) ar neformālās izglītības metodēm aktīvi iesaistoties dažādās izzinošās aktivitātēs, kas saistītas ar Latvijas kultūru, vēsturi un tradīcijām un sportojot, izzināja Latviju caur vienotas vēstures izpratnes veidošanu un kopīgo vērtību kopšanu, kā arī stiprināja piederības sajūtu Latvijai.

   Jaunieši darbojās meistarklasē, kas tika veltīta latviešu kultūras tradīcijām, kuras ietvaros jaunieši varēja gan pieradīt, gan pārbaudīt savus spēkus un prasmes, veicinot savas personības pilnveidošanos un redzesloka paplašināšanu. Bez tam jaunieši tika iepazīstināti ar brīvprātīgā darba iespējām Jelgavas pilsētā, Latvijā, uzzināja par brīvprātīgā darba priekšrocībām un iespējamiem ieguvumiem. Noslēdzot pirmo dienu, jaunieši tika iesaistīti darbnīcā, kurā kā brīvprātīgie, kopdarbojoties sagatavoja apsveikuma kartiņas Jelgavas pilsētas senioriem, kuras tiks pasniegtas pilsētas organizētā pasākumā, kas veltīts Starptautiskajai senioru dienai š.g. oktobrī.

    Piedzīvojuma otrajā dienā jauniešus sagaidīja vēl viens izaicinājums – tika pārvarēts 13 km garais maršruts no atpūtas kompleksa “Gošivs” līdz Ziemassvētku kauju muzejam "Mangaļi", kur jaunieši iepazinās ar apstākļiem kauju vietā, uzzināja tur notikušos vēsturiskos momentus un iesaistījās dažādās aktivitātēs.

 

  Aktivitāte norisinājās projektā “Kopīgi soļi -II” (līg. Nr.2018.LV/MTSP/07/02), ko realizē biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma” ietvaros ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu.

    
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019