Aktualitātes

Pasaules diktāts latviešu valodā šogad pulcēs arī Jelgavā

2018-10-24

     3.novembrī pulksten 12 Latvijā un citviet pasaulē jau ceturto reizi notiks pasaules diktāts latviešu valodā – iniciatīvā šogad pirmo reizi piedalās arī Jelgava. Pieteikties diktāta rakstīšanai Jelgavā var vietnē www.raksti.org līdz 2. novembra pulksten 16.

Iniciatīvas mērķis ir attīstīt prasmi rakstīt latviski, veidot ciešāku saikni ar ārzemju latviešiem, saliedēt sabiedrību, kā arī aicināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu. Pasaules diktāta rakstīšanā bez maksas var piedalīties ikviens, turklāt to var darīt arī anonīmi, informē iniciatīvas pārstāve Olga Sukonnikova.

   Šogad diktātu klātienē varēs rakstīt deviņās Latvijas pilsētās, tostarp pirmo reizi arī Jelgavā, Sabiedrības integrācijas pārvaldē Skolotāju ielā 8. Diktātu jelgavniekiem lasīs grupas «TirkizBand» mūziķis un pašvaldības iestādes «Kultūra» producents Gundars Caune.

   Šā gada aptuveni 300 vārdu garā diktāta teksta autors ir dzejnieks un rakstnieks Andris Akmentiņš, bet teksta atbilstību latviešu valodas normām ir pārbaudījusi un apstiprinājusi Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latviešu un vispārīgās valodniecības katedras vadītāja Andra Kalnača. Diktāts ar virsrakstu «Malēniešu hronika» ir ironiska mūsdienu teika, kurā autors veiksmīgi apvieno latviešu valodu ar Ezopa valodu. 

   Iniciatīvas organizatori informē, ka, labojot diktātu, atzīmes netiks liktas, taču būs norādītas ortogrāfijas un interpunkcijas kļūdas un to skaits, lai katrs varētu novērtēt savas zināšanas. Diktātu Jelgavā labos latviešu valodas skolotāji, un rezultātus iniciatīvas dalībnieki varēs uzzināt jau nākamajā dienā. Tāpat tiks vērtēts diktāta izpildījums starp pilsētām. Augstāko rezultātu ieguvēji balvā saņems grāmatas no Jāņa Rozes grāmatnīcas.

   Jāpiebilst, ka pērn pasaules diktātu latviešu valodā tiešsaistē un klātienē 25 pasaules valstīs rakstīja kopumā 935 cilvēki. Trīs diktāti bija uzrakstīti bez kļūdām, desmit – ar vienu kļūdu, savukārt lielākais kļūdu skaits vienā darbā bija 183. Vidēji dalībnieki tekstā pieļāva 18 ortogrāfijas un interpunkcijas kļūdas.

 

Informācijas avots "Jelgavas Vēstnesis"

 http://www.jelgavasvestnesis.lv/pilseta/pasaules-diktats-latviesu-valoda-sogad-pulces-ari-jelgava?fbclid=IwAR2iJO1ATOaZV1VSHwW6VDeQD-yk4EwT8mQtKZNaEGYwExDGtsSkhsrAUqI 
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019