Aktualitātes

Pasākums jauniešiem "Latviskums caur kultūru un tradīcijām"

2018-09-28

   Pagājušajā piektdienā, 28.septembrī,  Zemgales lauku sētā “Caunītes” Cenu pagastā Ozolnieku novadā norisinājās ārpusskolas izglītojošs, sabiedrību saliedējošs un lokālpatriotismu veicinošs pasākums jauniešiem “Latviskums caur kultūru un tradīcijām”. Šī aktivitāte bija vērsta uz dažādu tautību skolēnu (gan latviešu, gan mazākumtautību) kopīgu darbošanos, iepazīstot latviešu tautas kultūru un tradīcijas. Pasākums notika sagaidot senus latviešu tradicionālos rudens svētkus „Miķeļdienu”, kas tiek svinēti 29.septembrī. Aktivitātes dalībnieki uzzināja, ka senajā laika skaitīšanas sistēmā Miķeļi iezīmē rudens saulgriežus, ka atzīmēja šos svētku, paražas un ticējumus, ka Miķeļi ieskandina ziemas laiku, kā arī aktīvi līdzdarbojas latviešu nacionālā ēdiena pagatavošanā.

     Pasākuma rezultātā jauniešu vidū netīši tika veicināts starpkultūru dialogs, mazināti stereotipi un veidota kopīga vēsturiskā atmiņa. Katrs jaunietis, aktīvi piedaloties latviešu nacionālā ēdiena gatavošanā un līdzdarbojoties projekta aktivitātēs, izzināja latviskās sētas tradīcijas gada gājumā, paplašināja savas zināšanas par latviešu tautas kultūras tradīcijām un to īpatnībām Zemgales reģionā.

    Aktivitātē tika iesaistīti 7.-9. klašu skolēni no Jelgavas pilsētas vispārējās izglītības iestādēm.

   Jāpiemin, kā projekta galvenais mērķis ir veicināt sapratni un sadarbību starp dažādu tautību pārstāvjiem, sekmējot gan mazākumtautību, gan latviešu vēsturiskā un nacionālā mantojuma saglabāšanu, gan dažādu tautību pārstāvju iesaisti aktivitātēs, kas rezultātā veicina saliedētību un pilnvērtīgu mazākumtautību iekļaušanu Latvijas sabiedrībā un stiprina piederības sajūtu Latvijai. Aktivitātes veicināja mazākumtautību etniskās unikalitātes pienesumu Latvijas sabiedrības kopējam labumam.

       Aktivitāte norisinājās projektā “Kopīgi soļi -II” (līg. Nr.2018.LV/MTSP/07/02), ko realizē biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma” ietvaros ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu.

 

          
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019