Aktualitātes

Pasākumi, atzīmējot Lietuvas Republikas proklamēšanas 101.gadadienu

2019-02-05

     Februāra vidū Jelgavā atzīmēsim Lietuvas Republikas neatkarības 101.gadadienu.  Lietuva ir pirmā no trim Baltijas valstīm, kas ieguva Valsts neatkarību 1918.gadā (16.februāris ir oficiālā Lietuvas Republikas proklamēšanas diena). Šī ir gaidīta svētku diena Jelgavas un Latvijas lietuviešiem, kad tiek organizēti pasākumi un kopā aicināti kopienas ļaudis, lai simboliski pateiktos visiem tiem cilvēkiem, kas bija tik drosmīgi un pašaizliedzīgi, lai nostiprinātu savas zemes brīvību un atjaunotu valstiskumu. Valsts dzimšanas diena ir svētki visai tautai un tautiešiem, lai kur pasaulē tie atrastos.

     Par godu neatkarības dienai Jelgavas lietuviešu biedrība “Vītis” sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi rīko Lietuvas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai veltītus pasākumus:

     11.februārī plkst.17:00 JPPA Sabiedrības integrācijas  pārvaldes zālē (Skolotāju iela8, 3.stāvs) notiks lietuviešu izcelsmes mākslinieka Laimuta Šiurnas gleznu izstādes atklāšana.

     Mākslinieks ir dzimis 1963.gadā Rīgā, lietuviešu ģimenē. 1982.gadā mākslinieks absolvējis Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas skolu un  1995.gadā Latvijas Mākslas akadēmiju, darbojies Induļa Zariņa meistardarbnīcā un kopš 1995.gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.

     Laimuta Šiurnas darbi atrodas dažādās pasaules valstīs: Rumānijā – Prahovas apgabala mākslas muzejā, Krievijā – M.A.Vrubeļa mākslas muzejā; Itālijā – MAPP Museo d’Arte Paolo Pini, Lietuvā – Gubernija muzejā, privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Izraēlā, Krievijā, ASV, Dānijā, Zviedrijā, Norvēģijā, kā arī mākslinieka darbi iekļauti zelta kolekcijā starptautiskajā konkursā Exhlibris „Gubernija“  Šauļos. 

    Izstādē eksponētie darbi būs apskatāmi līdz š.g. 1.martam pārvaldes darba laikā.

  Savukārt sestdien, 16.februārī plkst.13:00 Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (Akadēmijas iela 10) notiks svinīgs pasākums “Lietuva mana”. Visus lietuviešus un klātesošos viesus uzrunās Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Jelgavas lietuviešu biedrības „Vītis” priekšsēdētājs Aļģimants Burba. Ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies viesmākslinieki no Jelgavas sadraudzības pilsētas Šauļiem (Lietuva) Šauļu kultūras centra kamerkoris “Bičiuliai” māksl.vad. Rita Daunkantaite un Šauļu Drāmas teātra aktieris Vladas Baranauskas, koncertu kuplinās Jelgavas lietuviešu biedrības ilggadējie draugi un sadarbības partneri - folkloras kopa „Dimzēns” kopā ar vadītāju Veltu Leju.

     Pasākuma organizatori laipni aicina visus uz Lietuvas Republikas proklamēšanai veltītiem pasākumiem.

     Pasākumus organizē Jelgavas lietuviešu biedrība “Vītis” sadarbībā ar Jelgavas pilsētu, JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde un Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju.

 

    Organizatori informē - pasākuma laikā var notikt filmēšana un fotografēšana. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019