Aktualitātes

"Pasakas starpkultūru stilā"

2019-02-01

    Sabiedrības integrācijas pārvaldē (1.stāvs) ir apskatāma Jelgavas krievu biedrības "Istok" projekta "Pasakas starpkultūru stilā" noslēdzošajā aktivitātē tapusī fotoizstāde.

    Fotoizstādes tapšanas laikā tika izveidotas desmit fotogrāfijas ar dažādu kultūru tautas pasaku tēliem un attiecīgām dekorācijām, kas tapuši ar fotomākslinieces Annas Džibuti iesaisti. Lai rastu katrai pasakai piemērotu vidi, fotosesijas organizētās dažādās mūsu pilsētas vietās, piemēram, Svētās Trīsvienības baznīcas tornī, Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, pie Jelgavas pils. Tāpat fotosesijas norisinājās Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā un cituviet. Veidojot fotogrāfijas par pamatu tika ņemtas un izceltas katras tautas vērtības, izmantojot pasakas kā darbības instrumentu, jo caur pasaku un stāstu varoņu pieredzi izkristalizējas vērtības, kas tiek mantotas no paaudzes paaudzē.

   Š.g. janvāra sakumā izstāde tika prezentēta un bija apskatāma tirdzniecības centrā “Pilsētas Pasāža” un no 22.janvāra ir eksponēta Sabiedrības integrācijas pārvaldē. Vēlāk tā ceļos pa vairākām Latvijas pilsētām.

    Projekta mērķis ir veicināt mazākumtautību identitātes un kultūras mantojuma saglabāšanu, attīstību, iesaistot dažādu kultūru, kā arī dažādu paaudžu pārstāvjus. Projektā piedalījās krievi, romi, poļi, ebreji, kazahi, tatāri, vācieši un citu tautību pārstāvji no Jelgavas un Jūrmalas, kā arī ārvalstu studenti no Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas, kas atrodas Rīgā.

    Projekts «Pasakas starpkultūru stilā» īstenots ar Kultūras ministrijas un Zemgales NVO Centra atbalstu, sadarbības partneri – biedrība «Goraļ» un Latvijas Kazahstānas kultūras centrs «Saule».
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019