Aktualitātes

Otrais pasākums “Dzīva atmiņa – dzīva tauta”

2018-10-12

    Turpinot īstenot projektu “Kopīgi soļi-II”, biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” organizēja otro pasākumu “Dzīva atmiņa – dzīva tauta”, kas paplašināja iesaistīto Jelgavas skolēnu redzesloku par latviešu kultūru, literatūru un valsts politikas tapšanā nozīmīgām personībām, kā rezultātā jauniešu vidū veidojās vienotas Latvijas vēstures un kultūras izpratne, sekmējot jaunās paaudzes saliedētību. Šīs aktivitātes ietvaros jaunieši ar izzinoši izglītojošām ekskursijām apmeklēja divas Latvijas vēsturei un kultūrai nozīmīgas vietas - amatniecības centru "Līve"* un Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju "Pikšas"**.

    Aktivitātē piedalījās skolēni 14-17 gadu vecumā no dažādām Jelgavas pilsētas izglītības iestādēm (iesaistot gan latviešu, gan mazākumtautību skolēnus).

     Pēc ekskursijām, Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā "Pikšas" norisinājās erudīcijas spēle, kurā jaunieši, sadaloties komandās, atbildēja uz organizatoru iepriekš sagatavotiem jautājumiem par pasākuma laikā apmeklēto vietu nozīmīgākajiem un interesantākajiem faktiem, par Latvijas vēsturē nozīmīgu personību, gan no pamatnācijas, gan no mazākumtautību pārstāvju vidus, devumu, kā arī par citām nozīmīgām tēmām Latvijas kontekstā. Erudīcijas spēles noslēgumā veiksmīgākajiem dalībniekiem tika pasniegtas piemiņas balvas un vēlāk visi dalībnieki pavadīja laiku pie ugunskura kopīgi ieturot maltīti  un izbaudot tējas tasi, kas arī veicināja jauniešu savstarpēju saskarsmi un vienotas atmiņas veidošanos.

     Jāpiemin, ka  šī gada jūnijā notika  pirmais pasākums “Dzīva atmiņa – dzīva tauta”, kura ietvaros jaunieši apmeklēja divas Latvijas vēsturei un kultūrai nozīmīgas vietas - Edvarta Virzas un Elzas Stērstes memoriālo māju “Billītes” un pirmā Latvijas prezidenta Jāņa Čakstes memoriālo muzeju “Auči”.

 

*Amatniecības centrā „Līve" var iepazīsties ar latviešu tautas etnogrāfiskā mantojuma vērtībām, laikmetīgiem lietišķās mākslas izstrādājumiem un iespēja aplūkot audēju darbnīcu.

**Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs "Pikšas" sāka darbu 1993. gadā un darbojas kultūrvēsturisko liecību apzināšanā un saglabāšanā; tā ekspozīcijas atspoguļo K.Ulmaņa dzīves gājumu un Latvijas zemkopības attīstību viņa dzīves laikā. Galvenā ekspozīcija veltīta atjaunotajās Latvijas valsts dibinātāja, prezidenta Kārļa Ulmaņa dzīves gājumam, paustajām idejām, valstiskajam devumam un politiskai darbībai.

 

       Aktivitāte norisinājās projektā “Kopīgi soļi -II” (līg. Nr.2018.LV/MTSP/07/02), ko realizē biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma” ietvaros ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu.

 

 

 

 

 

 
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019