Aktualitātes

Oskaram Strokam – 125

2018-03-07

    18.martā 13:30 Jelgavas Krievu kultūras biedrība „Istok” aicina uz tango karaļa Oskara Stroka 125. jubilejai veltīto tematisko vakaru ar koncertprogrammu „Viens vienīgs TANGO…”, kas notiks Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja Baltā zālē (Akadēmijas iela 10).

     Oskars Stroks (1893–1975) ir dzimis Daugavpilī un plaši publikai pazīstams kā izcils komponists un pianists. Oskars Stroks - cilvēks, kura sacerētās melodijas un dziesmas pagājušā gadsimta 20. — 40.gados apbūra parīziešus un vīniešus, rīdziniekus un madridiešus. Dzīves laikā sacerējis vairāk nekā 300 dažādu žanru darbu – fantāzijas, polonēzes, valšus, romances, fokstrotus un dziesmas. Tomēr tieši skaņdarbi tango ritmā atnesa O.Strokam īpašu popularitāti, tādēļ izcilo melodistu dēvē par tango karali. Viņa populārākie skaņdarbi ir “Melnās acis”, “Mēness rapsodija”, “Mans pēdējais tango”, “Zilās acis”, “Sakiet, kāpēc?”, “Guli, mana nabaga sirds” un citi. Pasākumā klātesošie vārēs ļauties tango burvīgajām melodijām un vairāk uzzināt par Oskara Stroka dzīvi un daiļradi.

    Tematisko vakaru caurvīs Oskara Stroka darbi, kurus izpildīs Daugavpils profesionālais pūšamo instrumentu orķestris „Daugava”, diriģents Arnolds Grīnberts, Daugavpils Universitātes Studentu deju ansamblis „Laima”, kā arī solisti: Alvils Cedriņš, Olga Barišmane un akordeonistu duets Anta Puķīte un Darja Grišina no Jelgavas.

    Organizē: Jelgavas pilsēta un Jelgavas Krievu biedrība “Istok”

    Atbalsta: Jelgavas pilsētas pašvaldība, JPPI “Kultūra” un Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019