Aktualitātes

Noslēgusies konkursa „Riti raiti, valodiņa!” pirmā diena

2018-02-20

     Šodien, 20.februārī noslēgusies konkursa „Riti raiti, valodiņa!” pirmā diena, kurā savas prasmes prezentēja bērni trīs vecuma grupās (pirmskolas izglītības iestāžu audzēkņi, 1. - 2.klašu un 3. - 4.klašu skolēni). Pirmajā konkursa dienā piedalījās 55 bērni, pārstāvot sekojošas Jelgavas pilsētas izglītības iestādes: PII „Zvaigznīte”, PII „Ķipari”, PII “Pīlādzītis”, PII „Pasaciņa”, PII “Sprīdītis”, PII „Lācītis”, PII “Gaismiņa”, PII „Zemenīte”, Jelgavas 2.pamatskola, Jelgavas 4.sākumskola, Jelgavas 4.vidusskola, Jelgavas 5.vidusskola, Jelgavas 6.vidusskola, Jelgavas 1.internātpamatskola, Jelgavas 2.internātpamatskola. Katrs konkursants, saskaņā ar konkursa nolikumu, deklamēja divus dzejoļus vai prozas sacerējumus, no kuriem viens bija latviešu valodā, otrs - mazākumtautību valodā un bez sagatavošanās nolasīja konkursa žūrijai, atbilstoši vecumposmam (izņemot pirmskolas vecuma grupu), organizatoru piedāvāto literāro tekstu. Šis jauninājums kā papildus uzdevums konkursā iekļauts šogad pirmo reizi, lai veicināti lasītprasmi bērnu un jauniešu vidū.

     Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad lielākā daļa konkursantu kā mazākumtautību valodu visplašāk pārstāvēja krievu valodu, bet dzeja skanēja arī ukraiņu valodā. Šodien konkursantus vērtēja kompetenta žūrija šādā sastāvā:  LLU lektore, dzejniece un Jelgavas dzejnieku kluba „Pieskāriens” vadītāja Rasma Urtāne, Jelgavas dzejnieku kluba „Pieskāriens” dzejniece Vija Čerņaka, bērnu bibliotēkas “Zinītis” bibliotekāre Baiba Jaunzeme, JPPI “Jelgavas izglītības pārvalde” galvenā speciāliste izglītības jautājumos Lilija Stepanova un JPDA Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītāja Ilga Antuža.

      KONKURSA REZULTĀTI

     Kā jau ierasts, neviens dalībnieks netika atstāts novārtā, ikviens konkursa dalībnieks saņēma Pateicības rakstu un mazu motivācijas balviņu par dalību daiļlasītāju konkursā „Riti raiti, valodiņa!” bērniem, kuru dzimtā valoda nav latviešu valoda. Konkursa laureāti tika apbalvoti ar Diplomiem un interesantām grāmatām.

 

 Pirmsskolas vecuma grupā:

I vieta – Daņils Meņšikovs-Fiļimonovs (PII „Zvaigznīte”);

II vieta – Roberts Bušs (PII „Pīlādzītis”);

III vieta – Milana Pudova (PII „Zemenīte”);

III vieta – Alisa Vasiļjeva (PII „Pasaciņa”).

 

      1.-2.klašu grupā:

I vieta – Matvejs Šokels (Jelgavas 5.vidusskola);

I vieta – Valērija Ļebedeva (Jelgavas 6.vidusskola);

II vieta – Viktorija Zazerska (Jelgavas 5.vidusskola);

III vieta – Rošans Adhikari (Jelgavas 5.vidusskola);

III vieta –  Jevgenijs Bondarenko (Jelgavas 6.vidusskola).

 

      3.-4.klašu grupā:

I vieta – Jurijs Bokums  (Jelgavas 2.pamatskola);

I vieta – Ruslans Androņenko  (Jelgavas 6.vidusskola);

II vieta – Kamila Dzalbe  (Jelgavas 4.sākumskola);

II vieta – Sofija Kočergina (Jelgavas 5.vidusskola);

III vieta – Damians  Bormakovs (Jelgavas 6.vidusskola).

 

     JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde izsaka vislielāko pateicību visu izglītības iestāžu vadītājiem, kuru audzēkņi piedalījās konkursā, kā arī visiem tiem pedagogiem, kuri ieguldīja savu darbu un laiku, sagatavojot bērnus dalībai konkursā. Paldies arī vecākiem, kuri sirsnīgi atbalstīja savas atvases gan klātienē, gan attālināti.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2018