Aktualitātes

Noslēdzies konkurss „Riti raiti, valodiņa!”

2019-02-22

    21.februārī Sabiedrības integrācijas pārvaldē noslēdzās konkurss „Riti raiti, valodiņa!”. Otrajā konkursa dienā savas prasmes prezentēja 32 skolēni, trijās vecuma grupās: 5. - 6.klases, 7. - 9.klases un 10. – 12.klases, pārstāvot sekojošas Jelgavas pilsētas izglītības iestādes: Jelgavas 2.pamatskolu, Jelgavas 2.internātpamatskolu, Jelgavas 4.sākumskolu, Jelgavas 4.vidusskolu, Jelgavas 5.vidusskolu, Jelgavas 6.vidusskolu un Jelgavas Valsts ģimnāziju, kā arī biedrības - Ukraiņu kultūras centru “Džerelo” un Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļu. Katrs konkursants saskaņā ar konkursa nolikumu deklamēja divus dzejoļus vai prozas sacerējumus, no kuriem viens bija latviešu valodā, otrs - dzimtajā valodā un bez sagatavošanās nolasīja konkursa žūrijai, organizatoru piedāvāto vecumposmam atbilstošo literāro tekstu.

     Konkursantus vērtēja žūrija šādā sastāvā: Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra direktors un režisors Arvīds Matisons, LLU lektore, dzejniece un Jelgavas dzejnieku kluba „Pieskāriens” vadītāja Rasma Urtāne, JPPI “Jelgavas izglītības pārvalde” galvenā speciāliste izglītības jautājumos Lilija Stepanova un JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītāja Ilga Antuža.

     Jāatzīmē ka, starpposmos kamēr žūrijas komisija apspriedās, par jaunākajām un interesantākajām grāmatām, kas pieejamas bērnu bibliotēkā “Zinītis”, pastāstīja bibliotēkas vadītāja Baiba Karčevska un bibliotekāre Baiba Jaunzeme.

 

         II dienas KONKURSA REZULTĀTI

       Ikviens konkursa dalībnieks saņēma Pateicības rakstu par piedalīšanos daiļlasītāju konkursā „Riti raiti, valodiņa!” bērniem, kuru dzimtā valoda nav latviešu valoda, kā arī katrs saņēma mazu motivācijas balviņu. Konkursa laureāti tika apbalvoti ar Diplomiem un interesantām grāmatām. Šogad žūrijas komisija piešķīra arī vairākas simpātiju balvas. 

 

5.– 6.klašu grupā:

I vieta – Jeļena Jasjuļaņeca  (Jelgavas 4.vidusskola);

I vieta – Patriks Kokiņš  (Jelgavas 6.vidusskola);

I vieta – Ruslans Andoņenko  (Jelgavas 6.vidusskola);

II vieta – Juris Bokums (Jelgavas 2.pamatskola);

III vieta – Anastasija Sokolova (Jelgavas 4.sākumskola);

III vieta – Veronika Fedotova (Jelgavas 6.vidusskola).

 

7.– 9.klašu grupā:

I vieta – Dmitrijs Komašilo (Jelgavas 5.vidusskola);

II vieta – Poļina Krasikova (Jelgavas 6.vidusskola);

III vieta – Anastasija Sļotova (Jelgavas 5.vidusskola).

 

10.– 12.klašu grupā:

I vieta – Vladislavs Ņikiforovs (Jelgavas 5.vidusskola);

I vieta – Dimitrijs Romanovs  (Jelgavas 5.vidusskola);

II vieta – Valērija Ivanovska (Jelgavas 5.vidusskola);

III vieta – Eva Elīza Gohberga (Jelgavas Valsts ģimnāzija).

 

   Sabiedrības integrācijas pārvalde izsaka vislielāko pateicību visu izglītības iestāžu vadītājiem, kuru audzēkņi piedalījās konkursā, kā arī visiem tiem pedagogiem, kuri ieguldīja savu darbu un laiku, sagatavojot skolēnus dalībai konkursā. Paldies arī vecākiem, kuri sirsnīgi atbalstīja savas atvases gan klātienē, gan attālināti.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019