Aktualitātes

Mātes dienai veltīts pasākums “Māmiņ, tu vismīļākā”

2018-05-16

   Maijs daudziem asociējas ar plaukstošiem ievu un ceriņu ziediem, ar bērnudārzu un skolu izlaidumiem, bet maijs iezīmējas arī ar Māmiņdienu.

    Mātes diena jeb māmiņdiena ir starptautiski svētki par godu māmiņām, kas Latvijā tiek svinēta otrajā maija svētdienā. Šajā dienā apsveikumus saņem māmiņas atšķirībā no starptautiskās sieviešu dienas 8.martā, kad tiek sveiktas visas sievietes. Mātes dienā tiek sveiktas ne tikai māmiņas, bet arī vecmāmiņas.

   Māmiņdiena ir vieni no gaidītākajiem svētkiem pašām māmiņām, ja daudzi bērni tai īpaši gatavojas, lai sagādātu savām māmiņām kādu pārsteigumu – paša radītu zīmējumu, apsveikuma kartīti, dzejoli vai ko citu. Māmiņas vienmēr patiesi un no sirds priecājas pat par pašu mazumiņu, ko sagādā viņas mazie vai jau lielie rakari.

   Atzīmējot Māmiņdienu Jelgavas romu kopiena vakardienā, 15.maijā, aizvadīja sirsnīgu pasākumu, kas tika veltīts Mātes dienai. Svētku koncertā uzstājās jelgavniece, koklētāja un samtainās balss īpašniece Solvita Grasmane, kā arī Jelgavas pilsētas un rajona čigānu biedrība “Romanu čačipen” aktīvas jaunas mākslinieces Milāna Dombrovska, Vanesa Aleksanda, Vanesa Kleina, pa nelielam dzejolītim māmiņu priekam romu un latviešu valodā deklamēja Mareks Akeksander. Jelgavas pilsētas un rajona čigānu biedrība “Romanu čačipen” klātesošajām māmiņām bija sarūpējusi nelielas patīkamas pārsteiguma dāvaniņas, jo kuram gan svētkos negribas saņemt ko jauku.

  Jelgavas pilsētas un rajona čigānu biedrība “Romanu čačipen” kopā ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi sirsnīgi sveic visas māmiņas un vecmāmiņas svētkos!
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019