Aktualitātes

Latvijas simtgadei veltīts pasākums “Pavasara kaleidoskops. Latvijai 100”

2018-04-25

    Visa gada garumā Latvijā ar dažādiem pasākumiem tiek atzīmēta Latvijas 100-gade. Īpaši daudz pasākumu plānoti maijā un kā viens no skaistiem svētku pasākumiem pilsētnieku un pilsētas viesu vērtējumam tiks piedāvāts Jelgavas Krievu biedrības “Istok” organizētais Latvijas simtgadei veltītais koncerts “Pavasara kaleidoskops. Latvijai 100”, kas skatītājus un klausītājus gaidīs sestdien, 6.maijā plkst.16:00 Jelgavas Tehnikuma zālē (Pulkveža Oskara Kaplaka iela 37, 2.stāvs).

    Koncertā pirmatskaņojumu piedzīvos biedrībā sacerētā un izlolotā dziesma “Latvija – mūsu mājas”, kuras teksta autore ir krievu biedrības “Istok” dalībniece un  dzejniece Eleonora Elbe, bet mūziku sakomponējusi biedrības pašdarbības kolektīva vadītāja Ērika Bogdanova. Kā saka biedrības priekšsēdētaja S.Zenovjeva: “Dziesmas pirmais pants izskanēs krievu valodā, savukārt pārējie trīs – latviešu. Tādā veidā mēs izsakām pateicību zemei, kurā esam dzimuši vai auguši un, kur aug mūsu pēcnācēji. Tā ir sava veida sadraudzības dziesma, kurā stāstīts par “mūsu mājām”. Jāpiemin, ka šij dziesmai jau šobrīd mūsu pilsētā tiek uzņemts videoklips.”

     Koncertprogrammā “Pavasara kaleidoskops. Latvijai 100” visus klātesošos priecēs:

  • Salaspils deju kolektīvs “Karuselis” (vadītāja Tamāra Eiferova);
  • Olaines vokālais ansamblis “Ivuški” (vadītāja Olga Zujeviča);
  • Jelgavas Krievu biedrības vokālais ansamblis “Slavjanočka” un jaunizveidotais instrumentālais ansamblis (vadītāja Ērika Bogdanova);
  • solisti - Aleksandrs Gerbutovs (Rīga) un Ariadna Petriščeva (Jelgava);
  • JPPI “Kultūra” vidējās paaudzes deju kolektīvs “Laipa” (vadītāja Mārīte Skrinda).

     Ieeja pasākumā – bez maksas.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019