Aktualitātes

Latviešu valodas klubs “Vienkārši runājam”

2019-02-13

    Latviešu valodas klubs “Vienkārši runājam” ir domāts jauniešiem, kas vēlas neformālā gaisotnē pilnveidot savas latviešu valodas zināšanas. Kluba tikšanās laikā Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciālisti neformālā gaisotnē kopā ar Jelgavas pilsētas skolēniem pilnveidos jauniešu (no 13 gadu vecuma) latviešu valodas zināšanas. Kluba mērķauditorija ir konkrētu izglītības iestāžu skolēni, bet, tā kā nodarbības plānotas arī Pārlielupes bibliotēkā, klubu var apmeklēt arī citi interesenti.

   Latviešu valodas kluba “Vienkārši runājam” dalībnieki satikšanās reizēs apspriedīs aktuālos notikumus, kā arī mērķgrupai aktuālus jautājumus. Nodarbībās notiks filmu demonstrācija, diskusijas, grāmatu lasīšana un darbs grupās.

Katras tikšanās reizes plānotais ilgums ir viena stunda, nodarbības noritēs vienu reizi nedēļā:

  • Otrdienās no plkst. 14:45 - Jelgavas 6.vidusskolā;
  • Otrdienās no plkst. 15:00 - Jelgavas 5.vidusskolā;
  • Trešdienās no plkst. 13:30 - Pārlielupes bibliotēkā;
  • Trešdienās no plkst. 15:30 - Jelgavas 2.pamatskolā.

      Iniciatīvas mērķis ir sekmēt Jelgavas jauniešu latviešu valodas prasmes, radot draudzīgu un atvērtu gaisotni, jo valodas apguve neformālā vidē mazina valodas barjeru un iedrošina veidot dialogu gan par ikdienišķām tēmām, gan par dažādiem specifiskiem jautājumiem. Būtisks kluba darbības uzdevums ir ieinteresēt skolēnus padziļināti apgūt latviešu valodu un palīdzēt viņiem sagatavoties eksāmeniem. Jāatzīmē, ka 12.klašu skolēniem valsts pārbaudījumi jākārto latviešu valodā, taču 9.klases skolēni šobrīd gan vēl var izvēlēties eksāmena izpildes valodu (latviešu vai krievu), bet no nākamā, 2019./2020. mācību gada, visiem skolēniem eksāmeni būs jākārto valsts valodā.

      Sīkāku informāciju par klubu var saņemt vēršoties pie Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciālistes L.Voveres pa tālruni 63005527 vai e-pastu linda.vovere@dome.jelgava.lv .

     Organizatori informē - pasākuma laikā var notikt filmēšana un fotografēšana. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019