Aktualitātes

Kazimiram Jasenam – 150

2017-09-27

   Godinot teologa, mākslas vēsturnieka, sabiedriskā darbinieka un kādreizējā Jelgavas Katoļu katedrāles prāvesta Kazimira Jasena 150. jubileju, 1. oktobrī Jelgavā notiks Svētā Mise un lietuviešu kamerkora «Te Deum» koncerts.

    1. oktobrī plkst.11:00 Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrālē (Katoļu iela 11) notiks Svētā Mise, ko vadīs bīskaps Antons Justs.

   Savukārt plkst.13:00 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (Akadēmijas iela 10) notiks Kauņas kamerkora «Te Deum» koncerts.

    Lietuvietis K.Jasens, kurš Lietuvā ir apbalvots ar Gedimina ordeni, bet Latvijā – ar Trīs Zvaigžņu ordeni, Latvijā ir uzcēlis trīs dievnamus – Tukumā, Brunavā un Jelgavā, un Jelgavas Katoļu baznīcā viņš kalpojis 43 gadus. «Prāvests Kazimirs Jasens 1906. gadā organizēja Jelgavas Svētā Jura katoļu baznīcas (šobrīd – Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāle) celtniecību pēc arhitekta Kārļa Eduarda Strandmaņa meta – viņš arī vairākās valstīs organizēja līdzekļu vākšanu Jelgavas baznīcas celtniecībai. 1906. gadā notika baznīcas iesvētīšana. Tiesa, Otrā pasaules kara laikā 1944. gada uzlidojumos cieta lielākā daļa pilsētas un arī katoļu baznīca tika sagrauta, bet jau 1948. gadā sākās tās atjaunošana,» par K.Jasenu un Jelgavas Katoļu katedrāles vēsturi stāsta profesore Dace Markus. Jāpiebilst, ka K.Jasens aktīvi iesaistījās arī Jelgavas lietuviešu pasākumos un vadījis Lietuviešu–latviešu biedrības Jelgavas nodaļu.

     Pasākumus aicināts apmeklēt ikviens interesents.

  Pasākumu organizē Jelgavas lietuviešu biedrība «Vītis» sadarbībā ar Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāli.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2018