Aktualitātes

Katiņas upuru atceres dienām veltīts pasākums

2018-04-09

    Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi sestdien, 14.aprīlī, plkst.14.00  pārvaldes konferenču zālē (Skolotāju iela 8, 3.stāvs) organizē pasākumu, kas veltīts Katiņas upuru atceres dienām.

   Programmā visi klātesošie varēs iepazīties ar vēsturisku referātu par Katiņas notikumiem, ko lasīs vēsturnieks no Polijas Pjotrs Boroņs,  pasākuma tēmu turpinās tikšanās ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Mg. med. vet., docentu emeritus Oļģertu Parčiņski.

   Noslēgumā tiks parādīti režisora Anžeja Vajdas (Andrzej Wajda) filmas "Katiņa" fragmenti (Filmas galvenais varonis ir Polijas armijas kapteinis Andžejs, kuru 1939. gadā sagūsta padomju armija, kad tā ar Vācijas svētību iebrūk Polijā. Viņa sieva Anna un meita nespēj noticēt Andžeja nāvei. Tomēr drīz vien viņām pašām nākas saskarties ar nežēlīgo īstenību. Filmā detalizēti rekonstruēts slepkavošanas konveijers. Filmā minētie fakti apliecina, ka Katiņa bija tikai sākums...).

    Jāatzīmē, ka 2008.gadā Svētbirzē tika iestādīti pieci piemiņas ozoli Katiņas upuriem, katram kokam dodot līdzi sertifikātu, kurā minēts bojā gājušā kareivja vārds un dzīves gājums, bet 2010.gadā Poļu kultūras dienu Jelgavā ietvaros, turpat notika piemiņas plāksnes Katiņas upuriem svinīga atklāšana.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019