Aktualitātes

Karjeras nedēļa 2018 Jelgavā

2018-09-29

    Aizritējis gads un pavisam drīz no 8. līdz 12. oktobrim Jelgavā jau devīto reizi notiks Karjeras nedēļa.

     Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kur jauniešiem ir iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, izzināt dažādu sfēru praktiskā darba nianses un tādejādi sākt „projektēt” savu nākotnes profesiju un dzīvesveidu. Tas ir laiks, kad karjeras konsultācijās izsijāt savus talantus un izprast pilnveidojamās puses, piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos,  kā arī laimēt balvas un iesaistīties citās aktivitātēs.

 

Karjeras nedēļas ideja un mērķi paliek nemainīgi:

Palīdzēt skolēniem

  • izzināt sevi, profesijas (darba tirgu), izglītības iespējas;
  • veicināt karjeras vadības prasmju apguvi;
  • pieņemt savlaicīgus, apzinātus un reālus karjeras lēmumus  atbilstoši savām spējām, interesēm un iespējām.

Veicināt skolēnu apņēmību un motivāciju mācīties

Aktualizēt karjeras atbalsta lomu skolās:

  • veicināt skolēnu izpratni par saikni starp skolā iegūto izglītību un karjeras iespējām pēc skolas absolvēšanas (mācību turpināšana un darbs);
  • veicināt skolēnu motivāciju mācīties, vispusīgi pilnveidoties;
  • pozitīvi ietekmēt skolas izglītības rezultātus un sasniegumus, kā arī sekmīgas skolēnu gaitas pēc skolas absolvēšanas.

 

     Nedēļas laikā noritēs vairāki pasākumi, tajā skaitā arī pasākumi, kurus piedāvā JPPI Jelgavas izglītības pārvalde un JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar Jelgavas pilsētas izglītības iestādēm.

     8.oktobrī plkst.14.00  Jelgavas biznesa inkubatorā (Peldu iela 7) notiks pasākums “Būvē savu karjeru pats!”, kas paredzēts 10.-12. klašu skolēniem.

     Apraksts: Pasākumā dažādu profesiju pārstāvji, jaunie uzņēmēji  dalīsies pieredzē ar saviem karjeras pieredzes stāstiem, izskaidros skolēniem, kā tas, ko viņi pašlaik mācās un izvēlas darīt, ietekmēs viņu nākotnes karjeras iespējas un konkurētspēju darba tirgū. Akcentēs skolēnu mācību uzņēmumu programmas nozīmi, kas dod skolēniem iespēju pārbaudīt savu ideju konkurētspēju reālā tirgū un biznesa inkubatora atbalsta iespējas jaunajiem uzņēmējiem.

    10.oktobrī plkst.13.00 Jelgavas Tehnikumā (Pulkveža Oskara Kalpaka iela 37) notiks pasākums „Amatu darbnīcas” , kas paredzēts 7.-9. klašu skolēniem.

       Apraksts: Tematiskās karjeras radošajās darbnīcās skolēniem būs jāatbild uz jautājumiem  par dažādām profesijām, izglītības iestāžu piedāvājumu, zināšanām, kas vajadzīgas ikdienas dzīvē. Skolēni tiks rosināti domāt par nākotnes karjeru un  karjeras vadības prasmju nozīmi, savas personīgās dzīves un savas karjeras veiksmīgas virzības īstenošanā.

       11.oktobrī plkst.14.00 Jelgavas 4.vidusskolā (Akmeņu iela 1) notiks pasākums „Profesiju karuselis” , kas paredzēts 5. - 6. klašu skolēniem.

       Apraksts: Pasākumā skolēni tiksies ar sešu profesiju pārstāvjiem, veiks viņu uzdotos uzdevumus, kuri palīdzēs izzināt profesiju daudzveidību, izceļot specifiskās zināšanas, prasmes un personības īpašības, kas nepieciešamas, lai veiksmīgi darbotos šajās profesijās. Skolēni gūs priekšstatu par profesionālo darbību un izzinās sevi, meklējot piemērotāko nākotnes profesiju.

      Jāatzīmē ka Jelgavas pilsētas izglītības iestādes arī pašas organizēs aktivitātes skolas audzēkņiem un par to informācija būs pieejama katras konkrētās skolas mājas lapā vai iekšējā informācijas sistēmā.

 Organizatori informē - pasākuma laikā var notikt filmēšana un fotografēšana. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019