Aktualitātes

Jelgavas mazākumtautību biedrību pašdarbības kolektīvi XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos

2018-07-03

   Latvijas valsts simtgadē visus Latvijas iedzīvotājus pāršalc XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas norisināsies Rīgā no 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Svētku atklāšana notika 2018. gada 1.jūlijā ar Dziesmu un deju svētku karogu cildināšanu, virsdiriģentu un virsvadītāju godināšanu, garīgās mūzikas koncertu „ES esmu...” un svētku dalībnieku gājienu pa Rīgas pilsētas ielām, uz kuru ieradās vairāk kā 40 tūkstoši dalībnieku no dažādām Latvijas pašvaldībām, kā arī no latviešu kopienām pasaulē, kur tiek uzturēta dzīva latviešu Dziesmu un deju svētku tradīcija.

      Septiņās dienās norisināsies vairāk nekā 65 pasākumi – koru, deju, pūtēju orķestru, kokļu, tautas mūzikas, vokālo ansambļu, folkloras kopu u.c. koncertprogrammās, latviešu tautas tērpu skatē, tautas lietišķās mākslas izstādē un amatierteātru izrādēs. Tostarp norisināsies arī svētku koncerts “Tautu diena “Rīta ausma””, kurā uzstāsies mazākumtautību biedrību pašdarbību kolektīvu no visas Latvijas, tai skaitā, no Jelgavas - Ukraiņu kultūras centra “Džerelo” vokālais ansamblis “Džerelo” (mākslinieciskā vadītāja Ludmila Griščenko) un Jelgavas baltkrievu biedrības “Lanok” vokālais ansamblis “Lanok” (mākslinieciskā vadītāja Marija Jeļisejeva). Koncerts notiks ceturtdien, 5.jūlijā Rīgā, Vērmanes dārzā  no pl.12:00 līdz 22:00, ieeja pasākumā bezmaksas. Jāpiemin, ka augstāk minētie Jelgavas kolektīvi  uzstāsies attiecīgi pl.13:30 un pl.19:00 uz Vidējās skatuvēs.

   Zināms, ka Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki notiek reizi piecos gados un šoreiz tie iekrīt Latvijas 100-gadē, tādēļ, jo īpaši aicinām visus nepalikt maliņā, bet aktīvi apmeklēt pasākumus, izbaudīt neaizmirstamo klātbūtnes efektu un uzlādēties nākamajam dzīves cēlienam no visām pozitīvajām emocijām, ko piedāvā Svētku plašais pasākumu klāsts.

    Jelgavas mazākumtautību kolektīvi – “Džerelo” un “Ļanok” piedalījās arī Svētku dalībnieku gājienā kopā ar kuplo Jelgavnieku pulku.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019