Aktualitātes

Ebreju kultūras dienas Jelgavā 2017

2017-09-20

    Sagaidot ebreju 5778. jauno gadu „Rosh–ha–Shana”, Jelgavas ebreju biedrība organizē Ebreju kultūras dienas Jelgavā, lai iepazīstinātu jelgavniekus ar ebreju tautas kultūru un tradīcijām. Mazākumtautību kultūras dienas ir nozīmīgas pasākumu kopums nacionālo kultūras mantojumu un identitātes saglabāšanai, kā arī tolerances un starpkultūru dialoga vecināšanai.

   Kultūras dienas iesāks informatīvi izglītojošs pasākums "Ebreji pasaules kinematogrāfā", kas veidots kā kino vakars un notiks 27.septembrī plkst.17:30 Sabiedrības integrācijas pārvaldē. Pasākuma laikā klātesošie  varēs iepazīties ar Amerikāņu kinostudiju (Warner Bros., Paramaund pictures u.c.) rašanās vēsturi, jo kā liecina vēsturiskie fakti, pie Holivuda kinematogrāfijas rašanās pirmsākumiem un attīstības, kopā ar amerikāņu kino māksliniekiem ir stāvējuši arī ebreju imigranti. Lekcijas laikā klātesošie uzzinās interesantus faktus par pasaules kinematogrāfiju, kā arī varēs noskatīties pirmo skaņu pilnmetrāžas mākslas filmu “Džeza dziedātājs” (1927), filmas režisors - Alans Kroslends. Jāpiebilst, ka līdz tam bija tikai mēmais kino. Filmas sižets vēsta par viena ebreja dziedātāja likteni. Filmu izplatīja Warner Bros. studija, ko dibināja četri brāļi Vorneri, kuri pēc izcelsmes arī bija ebreji.

    Visā pasaulē septembra beigās izraēlieši atzīmē Jauno gadu, ieskandinot to draugu lokā, Jelgavas ebreju biedrība laipni aicina uz Ebreju kultūras dienu noslēguma teatralizēto uzvedumu „Rosh-ha-Shana - 5778”, kur ikviens interesents varēs izbaudīt ebreju kultūru caur viņu tautai raksturīgo humoru un manierēm.

    Uzvedumā viesi satiksies ar harizmātiskiem ebrejiem: Havu (Lidija Ribkina) un Rozu (Olga Čaikina) no Jelgavas ebreju biedrības, Beņu (Konstantins Čerkovskis) un Ābramu (Edgars Umbraško) no Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra, kā arī izbaudīt ebreju melodijas, ko sniegs muzikālais duets no Latvijas galvaspilsētas Mihails Boļšunas (vijole), Valērijs Morozovs (akordeons) un Jelgavas Mūzikas vidusskola audzēknis Natans Gohbergs (čells).

      Pasākums notiks 30.septembrī plkst.13:00 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Sarmas iela 4).

       Laipni aicināti visi interesenti!!! Ieeja bez maksas!!!  

   Organizē: Jelgavas ebreju biedrība sadarbībā ar JPDA Sabiedrības integrācijas pārvaldi.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2018