Aktualitātes

Debates par ikviena pilsoņa līdzdalības nozīmību politikā un lēmumu pieņemšanas procesā “Mana balss Latvijā”

2018-09-27

    Biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” oktobra sakumā projekta “Kopīgi soļi II” ietvaros, kas realizēts Latvijas valsts budžeta finansētā programmā “Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma”. Aicina Jelgavas pilsētas jauniešus 3.oktobrī, diskutēt par ikviena pilsoņa nozīmīgumu valsts dzīvē un politikā, par pilsonisko līdzdalību un nākotnes izaicinājumiem. Aktivitātes ideja ir ar dialoga palīdzību starp iesaistītām pusēm veidot vienotu izpratni jauniešiem par sabiedriskiem un politiskiem procesiem un to nozīmīgumu Jelgavā un Latvijā.

    Debatēs kopā ar jauniešiem piedalīsies Latvijā labi zināmais politologs Filips Rajevskis, kā arī  politiķi: Andrejs Eihvalds, Viktors Valainis un Oskars Cīrulis.

    Debašu laikā jaunieši kopā ar pieaicinātām personām varēs pārrunāt aktualitātes politikas jomā Latvijā. Politiķi dalīsies pieredzē par iemesliem politiķa karjeras izvēlē, pastāstīs būtiskākos momentus par to, kāpēc ir svarīgi būt politiski aktīvam un kādi ir iespējamie pilsoniskās līdzdalības veidi, lai varētu ietekmēt politiskos procesus gan savā pilsētā, gan pašvaldībā, gan arī Latvijā kopumā. Nedaudz tiks skarta arī gaidāmo Saeimas vēlēšanu tēma, kā arī citi jautājumi, kas saistīti ar pilsonisko un sabiedrisko līdzdalību un šo procesu izpratni.

     Pasākumā otrajā daļā plānota “prāta vētra”, kuras ietvaros jauniešiem būs iespēja sniegs savu viedokļi par izaicinājumiem politikā un par to, kam vajadzētu pievērst uzmanību pēc jauniešu domām.

      Šis pasākums nebūs politiska aģitācija, jo pasākuma mērķauditoriju vēl vēlēšanu process neskar, bet tā būs izglītojoša tādā nozīmē, lai jaunieši spētu orientēties šajā jomā brīdī, kad tas jau būs aktuāli un kad viņi būs aktīvi sabiedrības locekļi!

       Aicinām visus ieinteresētos 9.-12.klašu skolēnus piedalīties debatēs par ikviena pilsoņa līdzdalības nozīmību politikā un lēmumu pieņemšanas procesā  “Mana balss Latvijā”, kas norisināsies 3.oktobrī plks.13:00 Jelgavas Tehnikuma zālē (Pulkv. O.Kalpaka iela 37).

    Jāpiemin, ka projekta mērķis ir veicināt sapratni un sadarbību starp dažādu tautību pārstāvjiem, sekmējot gan mazākumtautību, gan latviešu vēsturiskā un nacionālā mantojuma saglabāšanu, gan dažādu tautību pārstāvju iesaisti aktivitātēs, kas rezultātā sekmēs saliedētību un pilnvērtīgu mazākumtautību iekļaušanu Latvijas sabiedrībā un stiprinās piederības sajūtu Latvijai, gan arī veicinās mazākumtautību etniskās unikalitātes pienesumu Latvijas sabiedrības kopējam labumam.

Organizatori informē - pasākuma laikā var notikt filmēšana un fotografēšana. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

          Aktivitāte notiek projekta “Kopīgi soļi - II” (līg.Nr. 2018.LV/MTSP/07) ietvaros, ko realizē biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” un sadarbības partneri: biedrība „Par zaļo enerģiju Latvijai”, Jelgavas 2.pamatskola, Jelgavas 5.vidusskola, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola un Jelgavas Tehnikums. Projekts tiek realizēts Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma” ietvaros ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu.

 

 

  
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019