Arhīvs 2019

Aizvadīta konkursa „Riti raiti, valodiņa!” pirmā diena

2019-02-20

Šodien, 20.februārī noslēgusies konkursa „Riti raiti, valodiņa!” pirmā diena, kurā savas prasmes prezentēja bērni trīs vecuma grupās - pirmskolas izglītības iestāžu audzēkņi, 1. - 2.klašu un 3. - 4.klašu skolēni. Pirmajā konkursa dienā piedalījās 55 bērni, pārstāvot sekojošas Jelgavas pilsētas izglītības iestādes: PII “Gaismiņa”, PII „Ķipari”, PII „Lācītis”, PII „Pasaciņa”, PII “Pīlādzītis”, PII “Sprīdītis”, PII “Vārpiņa”, PII „Zemenīte”, PII „Zvaigznīte”, Jelgavas 2.pamatskola, Jelgavas 4.sākumskola, Jelgavas 4.vidusskola, Jelgavas 5.vidusskola, Jelgavas 6.vidusskola, Lazdiņas privātā pamatskola “Punktiņš”, kā arī bērnus pieteica biedrības - Ukraiņu kultūras centrs “Džerelo” un Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa.

Lasīt vairāk


Vispasaules NVO dienas ietvaros Informatīvi izglītojošs pasākums Jelgavas NVO

2019-02-13

Vispasaules NVO dienas* ietvaros Sabiedrības integrācijas pārvalde aicina visus interesentus no Jelgavas nevalstiskajām organizācijām apmeklēt Informatīvi izglītojošo pasākumu, kas notiks 27.februārī pl.16:00 Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē (Skolotāju iela 8, 3.stāvs). Tikšanās pamattēma būs Vispārējā datu aizsardzības regula un Fizisko personu datu apstrādes likums, un kā tie ietekmē personu datu apstrādes procesus nevalstiskajās organizācijās (NVO). Regula dod plašākas tiesības indivīdiem kontrolēt savus personas datus un nosaka stingrākus datu aizsardzības noteikumus organizācijām, kuras strādā ar personas datiem, tajā skaitā arī NVO. Jaunie normatīvie akti rada izaicinājumus juridiskos, IT un organizatoriskos jautājumos.

Lasīt vairāk


Latviešu valodas klubs “Vienkārši runājam”

2019-02-13

Latviešu valodas klubs “Vienkārši runājam” ir domāts jauniešiem, kas vēlas neformālā gaisotnē pilnveidot savas latviešu valodas zināšanas. Kluba tikšanās laikā Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciālisti neformālā gaisotnē kopā ar Jelgavas pilsētas skolēniem pilnveidos jauniešu (no 13 gadu vecuma) latviešu valodas zināšanas. Kluba mērķauditorija ir konkrētu izglītības iestāžu skolēni, bet, tā kā nodarbības plānotas arī Pārlielupes bibliotēkā, klubu var apmeklēt arī citi interesenti.

Lasīt vairāk


Multikulturālā teātra studija „Pasaka” uzņem dalībniekus

2019-02-12

Sabiedrības integrācijas pārvalde 2019.gadā turpina multikulturālās teātra studijas „Pasaka” darbību. Studijā uzņem audzēkņus no Jelgavas izglītības iestādēm gan no latviešu, gan mazākumtautību plūsmām vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Dalībai teātra studijā aicinām gan tos, kuri jau iepriekš darbojušies studijā, gan arī jaunos topošos māksliniekus, kuri vēlas iepazīties ar interesanto un aizraujošo aktiermākslu. Nodarbību laikā bērni apgūs dažādas teātra miniatūras, caur kurām tiks iepazīstināti ar latviešu un cittautu kultūru, teātra mākslu, tādejādi veicinot sabiedrības saliedētību caur kopīgu teātra spēli.

Lasīt vairāk


Apstiprināto „Ēnotāju” saraksts Jelgavas pilsētas pašvaldībā

2019-02-11

JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde ciešā sadarbībā ar biznesa izglītības biedrību Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) organizē pasākumu „„Ēnas” Jelgavas pilsētas pašvaldībā”, kura laikā Jelgavas jaunieši, var kļūt par sev interesējošo profesiju speciālistu „ēnām” un iepazīties ar viņu darba niansēm un ikdienu.

Lasīt vairāk


Jaunieši var saņemt pašvaldības atbalstu savu ideju realizēšanai

2019-02-08

Jau ceturto gadu Jelgavas pilsētas pašvaldība izsludina jauniešu iniciatīvu projektu konkursu “Jaunieši var!”, kurā aicina piedalīties Jelgavas pilsētas neformālās jauniešu iniciatīvu grupas (vismaz divi jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem) un iegūt finansiālu atbalstu līdz 350 eiro sava projekta realizācijai. Kopējais projektā paredzētais finansējums ir 3500 eiro. Projekts jāiesniedz no 2019.gada 18.februāra līdz 18.martam. Projektu īstenošanas laiks paredzēts no š.g. 1.maija līdz 31.oktobrim.

Lasīt vairāk


“Poļu kulinārās tradīcijas karnevālu laikā”

2019-02-07

Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa aicina visus interesentus uz kulināru-kultūras pasākumu “Poļu kulinārās tradīcijas karnevālu laikā”, kas tiek atzīmēts Polijā no Triju Ķēniņu dienas līdz Lielajam Lieldienu gavēnim (no 6. janvāra līdz 28. februārim). Tradicionālais Karnevāla laiks ir maskarāžu, baļļu, masku un jautrības periods.

Lasīt vairāk


Fotoizstāde par Baltkrievijas sasniegumiem sportā

2019-02-05

2019.gada 12.februārī plkst.16:00 Zemgales Olimpiskajā centrā, ar Jelgavas baltkrievu biedrības “Ļanok” organizatorisko atbalstu, tiks atvērta fotoizstāde par godu II Eiropas spēļu rīkošanai, kas notiks Minskā 2019. gada 21. – 30. jūnijā.

Lasīt vairāk


Pasākumi, atzīmējot Lietuvas Republikas proklamēšanas 101.gadadienu

2019-02-05

Par godu neatkarības dienai Jelgavas lietuviešu biedrība “Vītis” sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi rīko Lietuvas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai veltītus pasākumus...

Lasīt vairāk


"Pasakas starpkultūru stilā"

2019-02-01

Sabiedrības integrācijas pārvaldē (1.stāvs) ir apskatāma Jelgavas krievu biedrības "Istok" projekta "Pasakas starpkultūru stilā" noslēdzošajā aktivitātē tapusī fotoizstāde. Fotoizstādes tapšanas laikā tika izveidotas desmit fotogrāfijas ar dažādu kultūru tautas pasaku tēliem un attiecīgām dekorācijām, kas tapuši ar fotomākslinieces Annas Džibuti iesaisti.

Lasīt vairāk

Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019