Oktobris

Koncerts «Mīlestības atbalss»

2018-10-15

Godinot poļu dziedātājas Annas Germanas piemiņu, Jelgavas krievu biedrība «Istok» organizē koncertu «Mīlestības atbalss», kas notiks 27. oktobrī plkst.14:00 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā. Koncertā muzicēs solisti Irina Morgunova un Aleksandrs Gerbutovs, kā arī Jelgavas krievu biedrības «Istok» ansamblis „Slavjanočka”, mākslinieciskā vadītāja Ērika Bogdanova.

Lasīt vairāk


Meistarklase "Kokošņiks"

2018-10-15

Š.g. 12.oktobrī Sabiedrības integrācijas pārvaldē notika meistarklase "Kokošņiks", kuras ietvaros Jelgavas krievu biedrība «Istok» sadarbībā ar projekta sadarbības partnera Slāvu kultūras biedrības “Rodņik” pārstāvjiem sniedza vēsturisko atskatu par tradicionālo galvassegas lietojumu senajos laikos un to darināšanas paņēmieniem.

Lasīt vairāk


Otrais pasākums “Dzīva atmiņa – dzīva tauta”

2018-10-12

Turpinot īstenot projektu “Kopīgi soļi-II”, biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” organizēja otro pasākumu “Dzīva atmiņa – dzīva tauta”, kas paplašināja iesaistīto Jelgavas skolēnu redzesloku par latviešu kultūru, literatūru un valsts politikas tapšanā nozīmīgām personībām, kā rezultātā jauniešu vidū veidojās vienotas Latvijas vēstures un kultūras izpratne, sekmējot jaunās paaudzes saliedētību. Šīs aktivitātes ietvaros jaunieši ar izzinoši izglītojošām ekskursijām apmeklēja divas Latvijas vēsturei un kultūrai nozīmīgas vietas - amatniecības centru "Līve"* un Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju "Pikšas"**.

Lasīt vairāk


Vjačeslava Teleša (Vjačka Ceļešs) izstādes “Gadu pieskārieni” atklāšana

2018-10-10

Šogad Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā ne tikai popularizēs un veicinās baltkrievu kultūras attīstību Jelgavā, bet arī godinās Latvijas Valsts simtgadi. Šīs dienas iesāksies ar Baltkrievu izcelsmes mākslinieka, Triju Zvaigžņu Ordeņa virsnieka Vjačeslava Teleša (Vjačka Ceļešs) izstādes “Gadu pieskārieni” atklāšanu, kas notiks 15.oktobrī plkst. 17:00 Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (Akadēmijas iela 10). Izstādē būs eksponētas mākslinieka gleznas, kā arī grafikas darbi un ekslibri, kas sniegs plašu ieskatu mākslinieka radošajā darbībā, sākot no 1964.gada Latvijas Mākslas akadēmijā līdz pat jaunākajiem darbiem, kas tapuši šajā gadā.

Lasīt vairāk


XII Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā 2018 par godu Latvijas simtgadei

2018-10-01

Ir klāt oktobris un arī šogad oktobra vidū notiks jau divpadsmitās Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā ar plašu programmu, kas ne tikai popularizēs un veicinās baltkrievu kultūras attīstību Jelgavā, bet arī nesīs savu sveicienus Latvijai Valsts simtgadē. Mazākumtautību kultūras dienas ir nozīmīgs pasākumu kopums nacionālā kultūras mantojuma un identitātes saglabāšanai, kā arī tolerances un starpkultūru dialoga vecināšanai.

Lasīt vairāk


Jelgavniekiem iespēja aplūkot Miervalda Derkusova gleznas izstādē “Saules pēdas”

2018-10-01

Sabiedrības integrācijas pārvalde aicina visus mākslas cienītājus apskatīt Miervalda Derkusova gleznu izstādi “Saules pēdas” Skolotāju ielā 8 līdz šī gada 14.oktobrim.

Lasīt vairāk


Karjeras nedēļa 2018 Jelgavā

2018-09-29

Aizritējis gads un pavisam drīz no 8. līdz 12. oktobrim Jelgavā jau devīto reizi notiks Karjeras nedēļa. Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kur jauniešiem ir iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, izzināt dažādu sfēru praktiskā darba nianses un tādejādi sākt „projektēt” savu nākotnes profesiju un dzīvesveidu. Tas ir laiks, kad karjeras konsultācijās izsijāt savus talantus un izprast pilnveidojamās puses, piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos, kā arī laimēt balvas un iesaistīties citās aktivitātēs.

Lasīt vairāk


Poļu kultūras dienas Jelgavā 2018

2018-09-27

Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa no 6. līdz 15.oktobrim priecēs Jelgavas iedzīvotājus un pilsētas viesus ar dažādiem pasākumiem Poļu kultūras dienu ietvaros. Ieplānotie pasākumi popularizēs un veicinās poļu kultūras atpazīstamību un attīstību Jelgavā, palīdzēs saglabāt viņu nacionālo identitāti un kultūras mantojumu.

Lasīt vairāk


Ekspertu tematiskā diskusija „Romu integrācijas politikas īstenošanas koordinācijas prakses valstīs ar nelielu romu iedzīvotāju skaitu”

2018-09-27

2018.gada 4.oktobrī Jelgavā norisināsies ekspertu tematiskā diskusija „Romu integrācijas politikas īstenošanas koordinācijas prakses valstīs ar nelielu romu iedzīvotāju skaitu”. Diskusijā piedalīsies Eiropas Padomes ekspertu komitejas romu jautājumos (CAHROM) sekretariāta pārstāvji, nacionālie eksperti no Igaunijas, Lietuvas, Gruzijas, Norvēģijas, Somijas un Slovēnijas, pārstāvis no Eiropas minoritāšu jautājumu centra, pārstāvji no Kultūras ministrijas Reģionālo ekspertu tīkla romu jautājumos, valsts iestāžu pārstāvji, kā arī romu kopienas pārstāvji.

Lasīt vairāk


Debates par ikviena pilsoņa līdzdalības nozīmību politikā un lēmumu pieņemšanas procesā “Mana balss Latvijā”

2018-09-27

Biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” oktobra sakumā projekta “Kopīgi soļi II” ietvaros, kas realizēts Latvijas valsts budžeta finansētā programmā “Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma”. Aicina Jelgavas pilsētas jauniešus 3.oktobrī, diskutēt par ikviena pilsoņa nozīmīgumu valsts dzīvē un politikā, par pilsonisko līdzdalību un nākotnes izaicinājumiem. Aktivitātes ideja ir ar dialoga palīdzību starp iesaistītām pusēm veidot vienotu izpratni jauniešiem par sabiedriskiem un politiskiem procesiem un to nozīmīgumu Jelgavā un Latvijā.

Lasīt vairāk

Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019