Maijs

Fotoatklātne “Latvija ar jaunās paaudzes skatu”

2018-05-30

Biedrība „Jelgavā 21.gadsimts” realizējot projektu “Latvija ar jaunās paaudzes skatu”, kura mērķis bija veicināt jauniešu attīstītību, kopdarbību, saliedētību un pilsētas izzināšanu, jauniešu pienesumu Jelgavas un Latvijas sabiedrības kopējam labumam un saturīgu brīvā laika pavadīšanu jauniešu vidū, kā arī stiprināt piederības sajūtu Latvijai.

Lasīt vairāk


Teātra studijas pirmizrāde “Cīrulīšu pavasaris”

2018-05-29

2017./2018.mācību gadā Sabiedrības integrācijas pārvaldē darbojās multikulturālā teātra studija “Pasaka”. Studijā darbojas Jelgavas pilsētas izglītības iestāžu 1.–4. klases skolēni – gan ar latviešu, gan ar mazākumtautību valodas apmācību, iesaistot latviešu, krievu, ukraiņu, poļu, romu un citu tautību bērnus.

Lasīt vairāk


“Basta Football” Jelgavā

2018-05-22

Straujiem soļiem tuvojas skolēnu vasaras brīvlaiks, kad daudzi dosies uz laikiem, tuvāk pie dabas, bet kāds noteikti paliks arī pilsētā. Ko darīt vasarā Jelgavā? Sekot līdzi aktualitātēm un informācijai par pasākumiem, kuros varēs aktīvi piedalīties! Aicinām ikvienu aktīvu jaunieti nepalikt malā un iesaistīties sportiskās aktivitātes, jo arī šovasar RAF mikrorajonā būs Basta Football!

Lasīt vairāk


Atzīmēsim Jelgavas pilsētas svētkus kopā

2018-05-22

Jau pavisam drīz Jelgava atzīmēs savu 753.gadskārtu. Jelgavas mazākumtautību nacionālās kultūras biedrības nepaliks maliņā un aktīvi piedalīsies Jelgavas pilsētas svētku ietvaros organizētājos pasākumos. Piektdien, 25.maijā, mazākumtautību biedrību pārstāvji kopā ar ģimenes locekļiem un draugiem kuplā pulkā dosies kopā ar citiem Jelgavas pilsētas aktīviem iedzīvotājiem krāšņajā svētku gājienā, kas šogad sāksies plkst.18:00, bet sestdien, 26.maijā plkst.13:00, pilsētas svētku ietvaros, visi interesenti tiek laipni aicināti uz multikulturālu pasākumu “Draudzības vainags”, kas norisināsies Jelgavas mikrorajonā RAF, laukumā pie T/C “Pērnava”.

Lasīt vairāk


Noslēgušās orientēšanās un piedzīvojumu sacensības „Mana, tava Mītava”

2018-05-21

Saliedējošā un izzinošā garā noslēgušās orientēšanās un piedzīvojumu sacensības „Mana, tava Mītava”, kurās piedalījās 4.,5., un 6. klašu skolēni kopā ar skolotājiem un vecākiem. Kopumā šogad piedalījās piecas komandas. Sacensības tika organizētas ar mērķi izzināt un popularizēt mūsu pilsētu Jelgavu jauniešu vidū, veicināt paaudžu solidaritāti, lokālpatriotismu un saliedētību, kā arī lietderīgi pavadīt brīvo laiku.

Lasīt vairāk


Mātes dienai veltīts pasākums “Māmiņ, tu vismīļākā”

2018-05-16

Maijs daudziem asociējas ar plaukstošiem ievu un ceriņu ziediem, ar bērnudārzu un skolu izlaidumiem, bet maijs iezīmējas arī ar Māmiņdienu. Mātes diena jeb māmiņdiena ir starptautiski svētki par godu māmiņām, kas Latvijā tiek svinēta otrajā maija svētdienā. Šajā dienā apsveikumus saņem māmiņas atšķirībā no starptautiskās sieviešu dienas 8.martā, kad tiek sveiktas visas sievietes. Mātes dienā tiek sveiktas ne tikai māmiņas, bet arī vecmāmiņas.

Lasīt vairāk


Pasākums par godu Izraēlas Valsts dibināšanas gadadienai

2018-05-11

Ebreji visā pasaulē 14.maijā atzīmēs Izraēlas Valsts dibināšanas gadadienu, jo tieši pirms 70 gadiem, maija vidū, Izraēlas Valsts un tās iedzīvotāji piedzīvoja būtisku pavērsienu visas tautas dzīvē - tika izcīnīta Valsts neatkarība. 1947.gada 29.novembrī ANO Ģenerālā asambleja pieņēma rezolūciju ar aicinājumu izveidot ebreju valsti britu Palestīnas mandātā. Izraēlas Neatkarības deklarācija publiski tika pasludināta 1948.gada 14.maijā Telavivā, tikai stundas pirms britu Palestīnas mandāta beigām. Jelgavas Ebreju biedrība atzīmējot šo nozīmīgo notikumu, aicina visus interesentus, lai svinīgā gaisotnē atzīmētu Izraēlas Valsts neatkarības 70.gadadienu.

Lasīt vairāk


Orientēšanās un piedzīvojumu sacensības «Mana, tava Mītava»

2018-05-11

19.maijā Sabiedrības integrācijas pārvalde 4., 5. un 6. klašu skolēnus kopā ar vecākiem vai skolotājiem aicina piedalīties orientēšanās un piedzīvojumu sacensībās «Mana, tava Mītava». Orientēšanās sacensībās var piedalīties ikviens 4., - 6. klases skolēns, kurš vēlas iepazīt Jelgavu un pierādīt savas prasmes komandas veidošanā. Lai startētu sacensībās, ir jāizveido komanda, kuras sastāvā jābūt sešiem skolēniem un vienam pieaugušajam – skolotājam vai kādam no vecākiem.

Lasīt vairāk


Aicina multikulturāls pasākums “Draudzības vainags”

2018-05-10

Ik gadu maija beigās Jelgavā tiek svinēti pilsētas svētki. Daudzviet norisinās dažāda veida kultūras pasākumi, svētku gājiens un citas aktivitātes, kurās iesaistās un piedalās gan jelgavnieki, gan pilsētas viesi. Savu piederību pilsētai apliecina un pauž arī Jelgavas mazākumtautību nevalstiskās organizācijas, kuras kopā ar dažādiem citiem kolektīviem no Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada un citām Latvijas pilsētām svētku reizē pieskandinās RAF mikrorajonu.

Lasīt vairāk


Rokdarbnieku klubs “Zelta rokas” aicina uz pavasara izstādi

2018-04-27

Pavasaris ir atnācis ar spožiem, siltiem saules stariem, kas rada vēlmi saskatīt skaistumu dabā un sev apkārt. Rokdarbnieku klubs “Zelta rokas” šī gada 7.maijā pulksten 17 aicina visus interesentus uz savu radošo darbu izstādes “Pavasara drudzis” («Весенняя лихорадка») atklāšanu, kas norisināsies Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē...

Lasīt vairāk

Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019