Oktobris

Aicinām pieteikt brīvprātīgā darba veicējus un organizētājus godināšanai “Gada brīvprātīgais 2017”

2017-10-20

5.decembrī visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā brīvprātīgo diena. Aicinām Latvijas iedzīvotājus un organizācijas pieteikt pretendentus godināšanai “Gada brīvprātīgais 2017”, kas 2. decembrī norisināsies Rīgā. Pieteikt var brīvprātīgā darba veicējus un organizētājus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā laika posmā no 2016. gada 1.novembra līdz 2017. gada 31.oktobrim, kā arī brīvprātīgajiem draudzīgākās pašvaldības. Brīvprātīgo godināšanas mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju interesi par brīvprātīgo darbu un sekmēt gan dažāda vecuma cilvēku, gan organizāciju iesaistīšanos brīvprātīgajā darbā. Latvijā godināšana notiks jau ceturto gadu.

Lasīt vairāk


JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldei jauna mājvieta

2017-10-18

Informējam, ka Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācija Sabiedrības integrācijas pārvalde no 2017.gada 1.novembra darbu turpinās jaunās telpās – Skolotāju ielā 8, Jelgavā, LV-3001.

Lasīt vairāk


Pasākums jauniešiem "Latviskums caur kultūru un tradīcijām"

2017-10-13

Pagājušajā piektdienā, 13.oktobrī, Zemgales lauku sētā “Caunītes” Cenu pagastā Ozolnieku novadā norisinājās ārpuskolas izglītojošs, sabiedrību saliedējošs un lokālpatriotismu veicinošs pasākums jauniešiem “Latviskums caur kultūru un tradīcijām”. Šī aktivitāte bija vērsta uz dažādu tautību skolēnu (gan latviešu, gan mazākumtautību) kopīgu darbošanos, iepazīstot latviešu tautas kultūru un tradīcijas. Pasākuma rezultātā jauniešu vidū netīši tika veicināts starpkultūru dialogs, mazināti stereotipi un veidota kopīga vēsturiskā atmiņa.

Lasīt vairāk


Multikulturālās bērnu teātra studijas “Pasaka” dalībnieki gatavojas Ziemassvētku izrādei un zīmē skices romu tērpiem

2017-10-13

Jau kopš pavasara multikulturālās bērnu teātra studijas “Pasaka” dalībnieki gatavo Ziemassvētku izrādi, kura tiks rādīta dažādos Ziemassvētku pasākumos. Studijā darbojas piecpadsmit bērni sākot no 6 gadu vecuma.

Lasīt vairāk


Latvijas Republikas proklamēšanas dienas teatralizēta rekonstrukcija - “Tu esi Latvija”

2017-10-12

Ieskandinot Latvijas Valsts simtgades jubileju, kas gaidāma nākamgad, 19.oktobrī pl.18:00 JPDA Sabiedrības integrācijas pārvaldē visi Jelgavas pilsētas jaunieši un citi interesenti tiek aicināti uz vēsturiskā notikuma teatralizēto prezentāciju - Latvijas Republikas proklamēšanas diena. Vēsturiski ir saglabājusies tikai viena Viļa Rīdzenieka fotogrāfija, kura ir kļuvusi par 1918.gada 18.novembra simbolu, tāpēc jo īpaši interesanti atainot nozīmīgo notikumu šajā aspektā. No š.g. septembra Jelgavas pilsētas skolēni no dažādām izglītības iestādēm veidojuši šo vēsturisko notikumu rekonstrukciju realizējot to teatralizētā uzvedumā. Jaunieši režisores Antras Leites-Straumes vadībā mēneša laikā iestudēja stāstu par 1918.gada 18.novembra notikumiem “Tu esi Latvija”.

Lasīt vairāk


Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā 2017

2017-10-11

Mazākumtautību kultūras dienas ir nozīmīgs pasākumu kopums nacionālā kultūras mantojuma un identitātes saglabāšanai, kā arī tolerances un starpkultūru dialoga vecināšanai. Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā notiek jau vienpadsmito gadu pēc kārtas un arī šogad oktobra vidū tiek plānota virkne pasākumu, kas popularizēs baltkrievu kultūru Jelgavā. Baltkrievu kultūras dienas sāksies 16.oktobrī ar vairākiem pasākumiem nedēļas garumā

Lasīt vairāk


Debates par mūsdienu pasaules vērtībām “Mūsu mainīgajā pasaulē…”

2017-10-11

Noslēdzot šo projektu, aicinām visus ieinteresētos 9.-12.klašu skolēnus piedalīties debatēs par mūsdienu pasaules vērtībām “Mūsu mainīgajā pasaulē…”, kas norisināsies 20.oktobrī plks.13:00 Jelgavas Tehnikuma zālē (Pulkv. O.Kalpaka iela 37). Debatēs kopā ar jauniešiem piedalīsies politiķis, Latvijas Bērnu fonda prezidents Andris Bērziņš, lielākās ielu kultūras un jauniešu kustības Ghetto Games prezidents Raimonds Elbakjans, komunikācijas zinātnes doktore Olga Kazaka, lai diskutētu par mūsdienu pasaules vērtībām, vērtību paradigmas maiņu un nākotnes izaicinājumiem.

Lasīt vairāk


Izstāde “Baltijas baltkrievu mākslinieku noskaņā”

2017-10-10

Baltkrievu kultūras dienu Jelgavā ietvaros viens no ieplānotajiem krāšņajiem pasākumiem notiks 16.oktobrī plkst.17:00 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (Akadēmijas iela 10, Jelgava), kur tiks atklāta izstāde “Baltijas baltkrievu mākslinieku noskaņā”, kas tapusi sadarbībā ar Baltijas baltkrievu mākslinieku apvienību "MAJU GONAR". Izstādē būs apskatāmi mākslas darbi - gleznas, fotogrāfijas un citās tehnikās izpildīti darbi, no kuriem katrs pauž “baltkrievu dvēseli”. Izstāde būs apskatāma no š.g. 16. līdz 22.oktobrim.

Lasīt vairāk


Šodien sākas „Karjeras nedēļa Jelgavā 2017”

2017-10-09

Laikā no 9. līdz 13.oktobrim Jelgavā norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa. Tā ir lieliska iespēja jauniešiem uzzināt vairāk par karjeras iespējām un atlasīt interesantākās un perspektīvākās iespējas tieši sev. Karjeras nedēļa Jelgavā 2017 pulcē skolēnus, sākot no 1.klases līdz pat studentiem ieskaitot.

Lasīt vairāk


Poļu kultūras dienas Jelgavā 2017

2017-10-07

Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa no 7. līdz 14.oktobrim priecēs Jelgavas iedzīvotājus un pilsētas viesus ar dažādiem pasākumiem Poļu kultūras dienu 2017 ietvaros. Ieplānotie pasākumi popularizēs un veicinās poļu kultūras atpazīstamību un attīstību Jelgavā, palīdzēs saglabāt viņu nacionālo kultūras mantojumu un identitāti. Poļu kultūras dienas tiks atklātas 7.oktobrī plkst.11:00 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Sarmas ielā 4) ar atvērto durvju dienu Poļu valodas klubā.

Lasīt vairāk

Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019