Februāris

Slāvu svētki “Masļeņica”

2017-02-23

Kā katru gadu arī šogad jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti uz slāvu svētkiem “Masļeņica”, kas notiks 2017.gada 26.februārī pulksten 12:00 Jelgavas 2.pamatskolas Aktu zālē, kur mazos jelgavniekus ar jaunu programmu priecēs teātra studija „Poteha” Vladimira Astapenko vadībā (pasākuma pirmā daļa vairāk piemērota bērniem), bet pulksten 13:00 svētki turpināsies ar jautrām spēlēm un garšīgām pankūkām stadionā pie Jelgavas 2.pamatskolas (Sarmas iela 2), kur laipni gaidītas ģimenes ar bērniem.

Lasīt vairāk


Izsludināts jauns projektu konkurss Zemgales NVO Projektu Programmā

2017-02-23

Zemgales NVO Centrs sadarbībā ar LR Kultūras ministriju izsludina Zemgales NVO Projektu Programmu, kuras mērķis ir veicināt Zemgales plānošanas reģionā pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas, iedzīvotāju līdzdalību un starpkultūru dialogu, tai skaitā mazākumtautību darbu. Kopā 2017. gada konkursam pieejami 24 000 EUR, kas sadalīti 3 jomu atbalstam:

Lasīt vairāk


Jelgavā norisināsies Reģionālo ekspertu sanāksme un labās prakses vizīte

2017-02-21

23. – 24.februārī Jelgavā norisināsies Reģionālo ekspertu sanāksme un labās prakses vizīte. Vizītes laikā plānotās aktivitātes ir paredzētas LR Kultūras ministrijas reģionālo ekspertu tīkla romu jautājumos pārstāvjiem, Jelgavas pašvaldības iestāžu pārstāvjiem, kā arī ekspertiem un romu kopienas pārstāvjiem.

Lasīt vairāk


Noslēdzies konkurss „Riti raiti, valodiņa!”

2017-02-21

Šodien, 21.februārī noslēgusies konkursa „Riti raiti, valodiņa!” otrā diena, kurā savas prasmes prezentēja bērni četrās vecuma grupās (pirmskolas izglītības iestāžu audzēkņi, 1. - 2.klašu, 3. - 4.klašu un 5. - 6.klašu skolēni). Otrajā konkursa dienā piedalījās vairāk kā 60 bērnu, pārstāvot sekojošas Jelgavas pilsētas izglītības iestādes

Lasīt vairāk


Noslēgusies konkursa „Riti raiti, valodiņa!” pirmā diena

2017-02-20

Šodien, 20.februārī Sabiedrības integrācijas pārvaldē norisinājās konkursa „Riti raiti, valodiņa!” pirmā diena, kad savas lasīt prasmes prezentēja skolēni divās vecuma grupās: 7. - 9.klases un 10. – 12.klases, pārstāvot sekojošas Jelgavas pilsētas izglītības iestādes: Jelgavas 2.pamatskolu, Jelgavas 4.vidusskolu, Jelgavas 5.vidusskolu, Jelgavas 6.vidusskolu, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu un Jelgavas 2.internātpamatskolu.

Lasīt vairāk


Radošo darbu konkurss „REIZ JELGAVĀ...”

2017-02-15

Turpinot aizsākto tradīciju, arī šī gada pavasarī Jelgavas izglītības iestāžu audzēkņi aicināti piedalīties Vidusskolēnu radošo darbu konkursā „ REIZ JELGAVĀ...”. Konkursa mērķis paliek nemainīgs - sekmēt jauniešu lokālpatriotismu un dzimtās Jelgavas pilsētas vēstures izzināšanu. Veicināt Jelgavas izglītības iestāžu 8.klašu audzēkņu zināšanas par 20.- 21.gadsimta spilgtākajiem notikumiem un personībām, arhitektūras pieminekļiem, izcilām personībām Jelgavā.

Lasīt vairāk


"Ēnu" diena Jelgavā (foto atskaite)

2017-02-15

15.februārī Jelgavā notika Ēnu diena. Jaunieši, lai gūtu kaut nelielu ieskatu, iespējams, savā nākotnes profesijā, šodien kļuva par «ēnām» dažādu profesiju pārstāvjiem, lai izzinātu viņu darbu. 184 jaunieši no 29 skolām, pārstāvot ne tikai Jelgavu, bet arī Rīgu, Dobeli, Bausku, Saldu, Iecavu, Garozu, Olaini, šodien sapulcējās Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā, kur Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš veltīja jauniešiem uzmundrinošus vārdus un vēlējumus, pēc kuriem jaunieši devās «ēnot» gan Jelgavas domes vadību, gan pašvaldības iestāžu un uzņēmumu speciālistus.

Lasīt vairāk


Pasākums par godu Lietuvas Republikas neatkarības 99.gadadienai

2017-02-13

Saglabājot iesākto tradīciju, arī šogad, Jelgavā atzīmēsim Lietuvas Republikas neatkarības gadadienu. Par godu tai, Jelgavas lietuviešu biedrība „Vītis” sadarbībā ar JPDA Sabiedrības integrācijas pārvaldi rīkos Lietuvas Republikas neatkarības 99.gadadienai veltītu pasākumu.

Lasīt vairāk


Aktivitāte mazajiem jelgavniekiem “Esam draugi”

2017-02-13

Jelgava ir multikulturāla pilsēta un gandrīz puse no Jelgavas iedzīvotājiem ir minoritāšu pārstāvji. Šodien pilsētā aktīvi tiek pārstāvētas septiņas mazākumtautību kultūras – poļu, lietuviešu, krievu, ukraiņu, ebreju, čigānu un baltkrievu (ir izveidotas nevalstiskās organizācijas). Dzīvojot Jelgavā mazākumtautību pārstāvji integrējas latviešu sabiedrībā, ir iepazinuši latviešu nacionālo kultūru un tradīcijas, tomēr netiek aizmirsta arī savas nacionālās kultūras popularizēšana un saglabāšana, kā arī nodošana nākamajām paaudzēm.

Lasīt vairāk


Notika skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus “Starts biznesā”

2017-02-13

Šodien, 13.februārī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā no plkst.14:00 visi interesenti varēja apmeklēt skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgu “Starts biznesā”. Šogad tirdziņā piedalījās piecdesmit trīs skolēnu mācību uzņēmumi no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Jelgavas 5.vidusskolas, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 6.vidusskolas un Jelgavas 4.sākumskolas. Gadatirgū skolēni prezentēja un pārdeva sava uzņēmuma preces (koka, papīra, tekstila, ādas un keramikas izstrādājumus, magnētiņus, somu piekariņus, dekorēšanas piederumus, modes aksesuārus, mobilo telefonu turētājus, svečturus, suvenīrus un daudzas citas noderīgas lietas).

Lasīt vairāk

Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019