Oktobris

Noslēgumam tuvojas projekts “Iesaisties!”

2016-10-26

Biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” oktobra nogalē noslēgs projektu “Iesaisties!” īstenošanu, kas tika realizēts Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” ietvaros. Projekta vispārējais mērķis bija veicināt pilsoniskās sabiedrības ilgtspējīgu attīstību un NVO sektora iesaisti demokrātiskajos procesos, kā arī aktivizēt mazākumtautību NVO darbību, uzlabojot sabiedrības dzīves kvalitāti, caur savstarpējām sadarbības aktivitātēm, informēt un izglītot sabiedrību, ļaujot tai līdzdarboties un iesaistīties tai aktuālu jautājumu risināšanā.

Lasīt vairāk


Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā 2016

2016-10-24

Mazākumtautību kultūras dienas ir nozīmīgas pasākumu kopums nacionālā kultūras mantojuma un identitātes saglabāšanā, kā arī tolerances un starpkultūru dialoga vecināšanai. Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā notiek jau desmito jubilejas gadskārtu. Oktobra vidū plānota virkne pasākumu, kas popularizēs un veicinās baltkrievu kultūras attīstību Jelgavā.

Lasīt vairāk


Pasākumu cikls senioriem un cilvēkiem ar īpašam vajadzībām „Atbildes uz Jums interesējošiem jautājumiem”

2016-10-21

Veselība pēc savas būtības ir fiziska, garīga un sociāla labklājība, un tā ir viena no augstākajām cilvēka un arī sabiedrības vērtībām. Attīstot, pilnveidojot un informējot sabiedrību, Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar JPPI "Jelgavas sociālo lietu pārvalde" aicina uz cikla pasākumu „Atbildes uz Jums interesējošiem jautājumiem”, kas norisināsies pirmdien, 31.oktobrī plkst.14:00.

Lasīt vairāk


Aicina pieteikt labākos brīvprātīgā darba veicējus un organizētājus godināšanai “Gada brīvprātīgais 2016”

2016-10-20

Tuvojoties Starptautiskajai brīvprātīgo dienai, aicinām Latvijas iedzīvotājus un organizācijas pieteikt kandidātus godināšanai “Gada brīvprātīgais 2016”, kas norisināsies decembra sākumā un kurā apbalvos gada labākos brīvprātīgā darba veicējus, kas devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā, kā arī brīvprātīgajiem draudzīgākās nevalstiskās organizācijas un pašvaldības.

Lasīt vairāk


Ar mūsdienu darba tirgus daudzveidību Jelgavā iepazinušies 8114 jaunieši

2016-10-19

Šogad vairāk kā 8114 jaunieši iepazinušies ar Jelgavas pilsētas darba tirgu un profesijām, piedalījušies ekskursijās un konkursos, tematiskajās stundās, konsultācijās un citās aktivitātēs. Kopumā Jelgavā Karjeras nedēļas laikā notika 250 pasākumi gan skolās, gan ārpus tām, lai palīdzētu jauniešiem savas karjeras izvēlē pirms tālākās izglītības uzsākšanas.

Lasīt vairāk


Informatīvi izzinošs pasākums “Dialogs ar politiķiem”

2016-10-18

Aicinām visus interesentus uz informatīvi izzinošu pasākumu “Dialogs ar politiķiem”, kurā ikviens sabiedrības loceklis varēs diskutēt par aktuāliem jautājumiem izglītības un uzņēmējdarbības veicināšanas jomā kopā ar politiķiem. Šī pasākuma mērķis ir veidot dialogu starp lēmuma pieņēmējiem un sabiedrību aktuālu jautājumu apspriešanai un izpratnes veicināšanai, kā arī skaidrot, kā ikviens iedzīvotājs var būt pilsoniski aktīvs, kā var veicināt pilsoniskās sabiedrības ilgtspējīgu attīstību un NVO sektora iesaisti demokrātijas veicināšanas procesos.

Lasīt vairāk


Ekspertu konsultācija risinājumiem bēgļu uzņemšanai un iekļaušanai Latvijas sabiedrībā

2016-10-18

2016.gada 17.oktobrī Eiropas Savienības mājā norisinājies Ekspertu konsultācija risinājumiem bēgļu uzņemšanai un iekļaušanai Latvijas sabiedrībā. Diskusiju atklāja Kanādas vēstniecības Pilnvarotā lietvede Beta Ričardsone un biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” direktora pienākumu izpildītāja Kristīne Zonberga. LR Iekšlietu Ministrijas Valsts sekretāres vietnieks Dmitrijs Trofimovs, piedaloties ekspertu panelī, sniedza situāciju pārskatu attiecībā uz bēgļu un migrantu uzņemšanu Latvijā.

Lasīt vairāk


Ieskandinātas Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā 2016

2016-10-17

Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā aizsākas ar burvīgas tautas lietišķās mākslas izstādes “Dzimtās puses talantu dzidrais avots” (“Жывая крыніца талентаў роднага краю”) atklāšanu, kas norisinājās 17.oktobrī Sabiedrības integrācijas pārvaldē. Izstādē eksponēti izstrādājumi no salmiem, baltkrievu pītās jostas, nacionālie tērpi, izšuvumi, keramikas un podniecības izstrādājumi. Pamatā izstādē eksponēti baltkrievu tautas lietišķās mākslas meistaru Tatjanas Holodokas un Marijas Sarnavskas darbi, kas papildināti ar Tamaras Stanislavčikas (tradicionālais kostīms), Natālijas Molokovičas (tradicionālie izšuvumi), Tatjanas Kovaļevas (baltkrievu keramika) un Irīnas Dobrjanskas (baltkrievu podniecība) radošiem tautas mākslas izstrādājumiem.

Lasīt vairāk


Pilnā sparā norit „Karjeras nedēļa Jelgavā 2016”

2016-10-12

Šo pirmdien, 10.oktobrī Jelgavā startēja Karjeras nedēļa 2016, kas šogad norisināsies no 10. līdz 14.oktobrim. Karjeras nedēļa ir lieliska iespēja jauniešiem uzzināt vairāk par karjeras iespējām un atlasīt interesantākās un perspektīvākās iespējas tieši sev. Karjeras nedēļa Jelgavā 2016 pulcē jauniešus sākot jau no 5.klases līdz pat studentiem ieskaitot.

Lasīt vairāk


Latvijas Neredzīgo biedrības Jelgavas teritoriālajai organizācijai - 55

2016-10-10

Atzīmējot starptautisko Baltā Spieķa dienu un Jelgavas Neredzīgo biedrības 55.dzimšanas dienu, jelgavnieki tiek aicināti uz mīļu svētku svinēšanu un izstādes atklāšanu 14.oktobrī pl.13:00 Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvaldē.

Lasīt vairāk

Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019