Novembris

H.Smilgas fotoizstāde "Bildes un lietas"

2015-11-23

Piektdien, 27.novembrī plkst.15:00 jelgavnieks Haralds Smilga, atzīmējot savu jubileju, aicina visus fotomākslas cienītājus uz savas izstādes „Bildes un lietas” atklāšanu, kas notiks Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Sarmas iela 4). Izstādē eksponētajās fotogrāfijās, kuras veidotas mūsdienīgā tehnikā, var redzēt dažādas ainavas, kas pārdomāti kombinētas ar ikdienišķām lietām, veidojot savdabīgas kompozīcijas.

Lasīt vairāk


Pieredzes apmaiņas vizīte Igaunijā

2015-11-23

Š.g. 19. un 20.novembrī delegācija no JPDA Sabiedrības integrācijas pārvaldes devās pieredzes apmaiņas vizītē uz Jelgavas sadraudzības pilsētu Pērnavu (Igaunija). Vizītes laikā tika apmeklēts nevalstisko organizāciju centrs “Nooruse Maja” (tulkojumā – Jauniešu māja), kas pēc statusa ir bezpeļņas organizācija un, kura sniedz atbalstu NVO kultūras un izglītības jautājumos pilsētas līmenī

Lasīt vairāk


Lekcija jaunām ģimenēm “Kā izprast savu mazuli?”

2015-11-23

30.novembrī plkst.12:00 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Sarmas iela 4) norisināsies psiholoģijas zinātņu doktores, vēstnieces Diānas Zandes lekcija “Kā izprast savu mazuli?”. Lekcijā aicināti piedalīties Jelgavas pilsētas un novada jaunās ģimenes, bērnu un ģimenes atbalsta speciālisti, kā arī citi interesenti.

Lasīt vairāk


Ventspils vainags 2015

2015-11-16

14.novembrī biedrības “Jelgavas Nacionālo kultūras biedrību asociācija” pašdarbības kolektīvi piedalījās 7.Starptautiskajā nacionālo kultūru festivālā „Ventspils vainags 2015”, ko organizēja Ventspils Nacionālo kultūras biedrību asociācija. Šajā Festivālā, kas notiek ik pa diviem gadiem, tradicionāli piedalās gan folkloras, gan mūsdienu tautas mākslas kolektīvi, gan solisti, kori, vokālie un instrumentālie ansambļi, gan horeogrāfijas žanra pārstāvji.

Lasīt vairāk


Latvijas mazākumtautību forums Ventspilī

2015-11-13

Pagājušā nedēļā, laikā no 13.-14. novembrim, Ventspilī notika Latvijas 3. mazākumtautību forums, kuru organizēja Kultūras ministrija. Šāds Forums ir kā platforma mazākumtautību pārstāvjiem iegūt jaunāko informāciju par sasniegto un dalīties ar pieredzi dažādās aktuālās dzīves jomās, piem., kultūrā, izglītībā, jauniešu un pašu līdzdalības veicināšanā, kā arī citās.

Lasīt vairāk


Bēgļi Latvijā: jautājumi un atbildes, izaicinājumi un iespējas

2015-11-09

Šodien, 9.novembrī JPDA Sabiedrības integrācijas pārvaldē norisinājās seminārs, kurā pārstāvji no biedrības “Patvērums “Drošā māja”” sniedza informāciju par šī brīža Latvijas sabiedrības aktuālo tēmu - bēgļiem, kurus Latvija plāno uzņemt 2016.gada sākumā.

Lasīt vairāk


Starptautiskajai Invalīdu dienai veltīts pasākums „Ar sauli sirdī”

2015-11-06

Starptautisko invalīdu dienu 3.decembrī kopš 1993.gada atzīmē visa pasaule, ar mērķi pievērst uzmanību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, viņu ikdienai, tiesībām un problēmām. Tas ir aicinājums cilvēkiem visā pasaulē vienoties kopējos pasākumos, lai mazinātu atstumtību un veicinātu cilvēku ar īpašām vajadzībām sociālo iekļaušanos. Atzīmējot šos svētkus Jelgavā, JPDA Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar JPPI „Jelgavas sociālo lietu pārvalde” 3.decembrī organizē svinīgu pasākumu „Ar sauli sirdī”, uz kuru aicināti visi Jelgavas pilsētas cilvēki ar īpašām vajadzībām - gan tie, kuri apvienojušies nevalstiskajās organizācijās, gan individuāli.

Lasīt vairāk


„Sveču liesmu atmiņu gaismā”

2015-11-04

Atzīmējot Lāčplēša dienas nozīmību Latvijas vēsturē, 2015.gada 11.novembrī pl.16:00 Sabiedrības integrācijas pārvaldē norisināsies Lāčplēša dienai veltīts pasākums „Sveču liesmu atmiņu gaismā”. Pasākumā vēsturisko ieskatu sniegs Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas vēstures skolotāja Inese Koha un ar muzikāliem priekšnesumiem koncertu kuplinās jaunie mūziķi no Bērnu un jauniešu mūzikas kluba.

Lasīt vairāk


Bēgļi Latvijā: jautājumi un atbildes, izaicinājumi un iespējas

2015-11-02

Pēdējā laikā Latvijas sabiedrības aktuālo tēmu lokā ir bēgļi, kurus Latvija plāno uzņemt 2016.gada sākumā. Saistībā ar šīm aktualitātēm, 9.novembrī plkst.13:00 JPDA Sabiedrības integrācijas pārvaldē norisināsies seminārs, kurā pārstāvji no biedrības “Patvērums “Drošā māja”” sniegs šī brīža situācijas skaidrojumu un dalīsies ar savu pieredzi bēgļu jautājumos.

Lasīt vairāk


Aicina pieteikt brīvprātīgos, NVO un pašvaldības godināšanai “Gada brīvprātīgais 2015”

2015-10-29

Tuvojoties Starptautiskajai brīvprātīgo dienai, Latvijas iedzīvotāji un organizācijas aicinātas pieteikt kandidātus godināšanai “Gada brīvprātīgais 2015”. Tajā apbalvos šī gada labākos brīvprātīgos, kas devuši nesavtīgu ieguldījumu sabiedrības labā. Šogad sveikšanai var izvirzīt arī brīvprātīgajiem draudzīgākās nevalstiskās organizācijas un pašvaldības.

Lasīt vairāk

Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019