Decembris

Labdarības akcija „Siltums tev no manis”

2015-12-22

Ziemassvētki ir tas laiks, kad gribas sniegt otram nedalītu uzmanību, kas ir ļoti svarīgi ne tikai ikvienam no mums, bet īpaši tiem cilvēkiem, kuri palikuši vientuļi. Turpinot iesākto tradīciju, arī šogad Sabiedrības integrācijas pārvalde kopā ar apvienību „Brīvprātīgie Jelgavai” 23.decembrī rīko labdarības akciju „Siltums tev no manis”.

Lasīt vairāk


Sekmīgi noslēdzās projekts „ Mana iniciatīva” (2015.gads)

2015-12-22

Biedrība „Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” noslēgusi projekta “Mana iniciatīva” (līguma Nr.01/KM) realizāciju. Projekta galvenais mērķis bija rosināt līdzdalību lēmumu pieņemšanas un politikas plānošanas procesos, īstenojot aktivitātes, kas dažādām Zemgales plānošanas reģiona iedzīvotāju grupām veicinātu valstisko piederību (LR pilsonības iegūšana, LR un ES pilsonības prestiža pieaugums, valsts valodas nozīmes stiprināšana)

Lasīt vairāk


Jelgavas čigānu biedrība aktīvi darbojas projektā „ Līdzdarbojies!”

2015-12-21

Biedrība „Jelgavas pilsētas un rajona čigānu biedrība „Romanu čačipen”” realizējot projektu “Līdzdarbojies!” (līguma Nr.04/KM). Projekta galvenais mērķis ir palīdzēt romu kopienai veiksmīgāk iesaistīties sabiedriskajos procesos, veidot labvēlīgus sociālos apstākļus, kā arī kopt romu kultūru un tradīcijas, stiprināt biedrības kapacitāti, veicināt projektā iesaistītās biedrības un tās cilvēkresursu attīstību.

Lasīt vairāk


Ziemassvētku pasākums Jelgavas romu kopienas bērniem

2015-12-16

Ar vēja spārniem atlido Adventa laiks, sākas ceļš uz Ziemassvētkiem. Kaut aiz loga ir tumšs un drēgns laiks, vienlaikus tas sevī nes arī gaišumu, jo mājās tiek aizdegtas svecītes un spoži mirdz rotātas egles, cilvēki, it īpaši bērni, gaida Ziemassvētku brīnumu. Cenšoties piepildīt šo gaidīšanas laiku ar īpašām svētku sajūtām, Jelgavas pilsētas un rajona čigānu biedrība “Romanu čačipen” sadarbībā ar JPDA Sabiedrības integrācijas pārvaldi pirmssvētku dienās organizē Ziemassvētku pasākumu Jelgavas romu kopienas bērniem.

Lasīt vairāk


Jelgavas nacionālo kultūras biedrību pašdarbības kolektīvu labdarības koncerti

2015-12-15

Ir klāt Ziemassvētki ar savu gaišumu, eglītes mirdzumu, piparkūku smaržu. Laiks mazliet apstāties un ļauj izjust Ziemassvētku brīnumu, kas nav jāmeklē tālu, jo Ziemassvētku brīnums mīt mūsu pašu sirdīs. Ziemassvētki ir vieni no gada skaistākajiem svētkiem, šis ir piedošanas laiks, ko cilvēku pavada prieka un harmonijas sajutās.

Lasīt vairāk


Ukraiņu kultūras centram “Džerelo” 10 gadi

2015-12-14

Aizvadītā nedēļa noslēdzās ar svinīgu koncertu «Українські вечорниці», ar kuru Jelgavas ukraiņu kultūras centrs “Džerelo” atzīmēja savu 10 gadu jubileju. Jubilārus ieradās sveikt gan Jelgavas sadarbības partneri, gan viesi no citām Latvijas pilsētām. Koncertā uzstājās Jēkabpils ukraiņu kultūrizglītojošās biedrības „Javir” ansamblis “Javir”, Jelgavas Latviešu biedrības amatierteātra aktieri, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūra" vidējās paaudzes deju kolektīvs "Laipa"...

Lasīt vairāk


Pareizticīgo Ziemassvētku koncerts

2015-12-08

Ziemassvētki – brīnuma gaidīšanas laiks, kad krītoša sniegpārsla ienes mieru dvēselē un daba izdzīvo vistumšāko nakti, lai atkal dotu ceļu gaismai. Ziemassvētki ir vieni no gada skaistākajiem svētkiem, šis ir piedošanas laiks, kad visi mēs ceram un noticam brīnumiem. Pareizticīgo pasaule šos svētkus atzīmē 7.janvārī. Un kā jau tradicionāli, JPDA Sabiedrības integrācijas pārvalde kopā ar biedrību “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” aicina visus uz koncertu “Pareizticīgo Ziemassvētki”, kas norisināsies 2016.gada 9.janvārī plkst.13:00 Jelgavas pilsētas Kultūras nama Lielajā zālē.

Lasīt vairāk


Multikulturālie Ziemassvētki Jelgavā

2015-12-08

Lūk arī noslēdzas 2015.gads, ko aizvadījām Jelgavas 750.gadu jubilejas zīmē, visa gada garumā kopā organizējot krāšņus, skanīgus un neaizmirstamus pasākumus. Kuplinot šī gada pasākumu programmu, biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” organizē svinīgu, saliedējošu koncertu, kurā uzstāsies ne tikai Jelgavas mazākumtautību pašdarbības kolektīvi, bet arī citi viesmākslinieki.

Lasīt vairāk


Ziemassvētku pasākums bērniem

2015-12-07

Ziemassvētku laiks ir brīnumu laiks! Tici brīnumam – un tas piepildīsies! Brīnumainas lietas notiks arī mūsu Ziemassvētku pasākumā! Aicinām Jelgavas pilsētas bērnus vecumā no 4 - 10 gadiem uz pasākumu, kas notiks svētdien, 20.decembrī Sabiedrības integrācijas pārvaldē

Lasīt vairāk


Pāvela Varuņina personālizstāde “Vecticībnieku lubu glezniecība mūsdienās”

2015-12-07

12.decembrī plkst.12:00 Sabiedrības integrācijas pārvaldē notiks Pāvela Varuņina personālizstāde “Vecticībnieku lubu glezniecība mūsdienās”. Šī izstāde ir Ivana Zavoloko vecticībnieku biedrības un Baltijas Starptautiskās akadēmijas kopprojekts, ko ir sagatavojuši un veidojuši akadēmijas studenti Svetlanas Haenko (BSA docente, mākslas vēsturniece un Latvijas mākslinieku Savienības biedre) vadībā. Šī izstāde ir veltīta mūsdienu vecticībnieku lubu glezniecībai. Izstādīto zīmējumu autors ir Tartu mākslinieks Pāvels Varuņins.

Lasīt vairāk

Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2019