Aktualitātes

Aizvadīti Vecpilsētas ielas svētki “BRĪVĪBAS PULSS”

2017-09-16

    Pagājušās nedēļas nogalē izskanējuši Vecpilsētas ielas svētki “BRĪVĪBAS PULSS”, ko organizēja biedrība “Jelgavā 21.gadsimts” un JPDA Sabiedrības integrācijas pārvalde, sadarbībā ar Jelgavas Latviešu biedrību un biedrību „Vecpilsētas ielas kvartāls”.  Pasākumu atklāja Jelgavas Latviešu biedrības amatierteātra uzvedums “Brīvības pulss”, kurā režisore Vija Zelmene caur teātra mākslu klātesošiem pavēstīja par tautas brīvlaišanas 200 gadadienas ieskandināšanu, parādot  kādas svētdienas rītu 19.gadsimta sākumā Vecpilsētā, kad ierodas Kurzemes guberņas gubernators, lai paziņotu tautai priecīgo vēsti, ka ķeizars Aleksandrs I parakstījis pavēli par dzimtbūšanas atcelšanu Kurzemes guberņā. Pirms promiešanas “gubernators” izsludināja tautas svētkus, kas izskanēja režisores Aijas Treijas veidotajā divdaļīgajā koncertā ar patiesi daudzveidīgu dalībnieku sastāvu. Kopumā koncertā ar saviem priekšnesumiem uzstājās gan Jelgavas pilsētas un novada dziedošie un dejojošie pašdarbības kolektīvi, gan mazākumtautību kolektīvi, gan arī citi pieaicinātie koncerta dalībnieki, tādējādi sekmējot ne tikai Vecpilsētas kā kultūrvēsturiskas teritorijas iekļaušanos pilsētas kultūras dzīvē, bet arī veicinot lokālpatriotismu un starpkultūru dialogu.

    Vecpilsētas ielas svētki ik gadu tiek organizēti ar mērķi iedzīvināt šo teritoriju pilsētas kopējā kultūras dzīvē, kā arī uzsvērt Vecpilsētas kvartāla kultūrvēsturisko nozīmi. Šajā reizē par to, kas paveikts Vecpilsētas labiekārtošanas un attīstības jomā pēdējā gada laikā pastāstīja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, savukārt par to cik nozīmīga ir kultūrvēsturiskās teritorijas saglabāšana, kādā ceļā tas vissekmīgāk būtu darāms skaidroja Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas eksperts arhitekts Pēteris Blūms.

    Daudzi pilsētas iedzīvotāji un viesi ar interesi noklausījās arhitekta Ērika Cērpiņa stāstījumu par jau tuvākajā nākotnē gaidāmajām izmaiņām, pārbūvi un jaunā Zemgales Restaurācijas centra izveidi Vecpilsētas ielas 14 un Krišjāņa Barona ielas  50 ēkās. Klātesošiem bija iespēja jau iepazīties ar jaunā centra telpu plānojumu un funkcijām. Restaurācijas centrā Vecpilsētas ielā 14 un Kr.Barona ielā 50 ieplānotas konferenču zāle, izstāžu zāle, suvenīru veikals, Jelgavas vēstures ekspozīcija, restaurācijas meistardarbnīca, vasaras ekspozīcijas zāle bēniņos, trīs restaurācijas darbnīcas – metāla,  stikla, porcelāna un keramikas, kā arī tekstila.

    Turpat, topošā Zemgales restaurācijas centra pagalmā norisinājās divas meistarklases. Vienā ciešā sadarbībā ar galdniecības un restaurācijas speciālistiem no firmas “RERE Meistari”, pasākuma apmeklētāji varēja pielikt savu roku Jelgavas pils lielo logu restaurācijā, saņemot par to simbolisku apliecinājumu. Savukārt, otrā meistarklase, kuru laipni nodrošināja vācu krāsu ražotājs ALPINA, deva iespēju praktiski iemēģināt roku trafaretu krāsošanas tehnikas apguvē. Vairāki pasākuma apmeklētāji izmantoja organizatoru sniegto iespēju  dekoratīvi nokrāsot savus līdzpaņemtos soliņus, krēslus un citus koka priekšmetus.

 

    Liela aktivitāte norisinājās  gan pie radošo darbnīcu telts, kurā dažādas plastiskās veidošanas aktivitātes piedāvāja kultūras un mākslas centrs “Nātre”, gan arī latviešu nacionālās virtuves prezentācijas stenda. Pasākuma apmeklētāji ar prieku papildināja krājumus pie atsaucīgajiem tirgotājiem, kuri arī šajā reize neizpalika Vecpilsētas ielas svētku programmā.

    Jāpiemin, kā Vecpilsētas ielas svētki Jelgavā tiek atzīmēti jau kopš 2013.gada, kad tos pirmo reizi organizēja Jelgavas Latviešu biedrība, ar mērķi sniegt informāciju iedzīvotājiem par Vecpilsētas vēsturi, seno koka apbūvi, tās saglabāšanu un restaurāciju, kā arī Vecpilsētas ielas kvartāla attīstību nākotnē.

 

   Finansēja: Jelgavas pilsētas pašvaldība (projekta “Vecpilsētas svētki 2017” ietvaros).

  Atbalstīja: JPPI „Kultūra”, JPPI “Pilsētsaimniecība”, krāsas ALPINA, SIA “RERE Meistari”, Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, KMC “Nātre”, apvienība “Brīvprātīgie Jelgavai” un Jelgavas Pensionāru biedrība.
Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2018