Aktualitātes

Aizvadītas Jelgavas NVO Sporta spēles 2018

2018-04-29

Pavadot pavasari aktīvi, šodien, 29.aprīlī Jelgavas nevalstisko organizāciju pārstāvji - pieaugušie, jaunieši un bērni piedalījās pasākumā „Jelgavas NVO Sporta spēles 2018”, kas notika Jelgavas Sporta hallē. Mērķi un uzdevumi Sporta spēlēm arī šogad palika nemainīgi - noskaidrot sportiskāko, draudzīgāko un izturīgāko biedrības komandu, popularizējot aktīvu dzīvesveidu nevalstisko organizāciju biedru, viņu draugu un atbalstītāju vidū, kā arī veicināt cilvēku ar īpašām vajadzībām integrēšanos sabiedrībā.

Šogad sporta spēlēs piedalījās ap 200 dalībnieku no vairākām Jelgavas NVO, jāpiezīmē, ka sportot varēja gan individuāli, gan komandā.

Komandu sacensībās bija iespēja piedalījās sekojošos sporta veidos: dvieļu volejbolā, basketbola soda metienos, dažādās stafetēs u.c., savukārt individuāli, dalībnieki piedalījās šādās aktivitātēs: šautriņu mešanā, šahā, dambretē, lēkšanā ar lecamauklu, līdzsvara noturēšanā u.c. Bērniem tika nodrošinātas piemērotas un vecumam atbilstošas jautras aktivitātes.

Tuvojoties sacensību noslēgumam un laikā, kamēr tiesneši noskaidroja veiksmīgākos sportistus un sportiskākās komandas, sporta spēļu dalībnieki pēc lielajām sporta aktivitātēm kopā ar treneri Tatjanu Grobatko veica vieglus ķermeņa atslodzes vingrinājumus, kas uzlaboja asinsriti, mazināja muskuļu spriedzi un padarīja ķermeni atkal enerģijas pilnu. Tāpat bija iespēja cienāties ar gardu putru.

Apkopojot rezultātus komandu sacensībās I grupā, kurā sportoja jaunieši un pieaugušie no 13 līdz 60 gadu vecumam, godalgotās vietas sava starpā sadalīja:

• Biedrības “Remoss” komanda, izcīnīja I vietu un kausu „Sportiskākā organizācija Jelgavas NVO Sporta spēlēs 2018 (I grupa)”;
  • Jelgavas Ukraiņu kultūras centra “Džerelo” komanda „Džerelo”, izcīnīja II vietu;
  • Jelgavas Ukraiņu kultūras centra “Džerelo” komanda „Džereļce”, izcīnīja III vietu.

II grupā, kurā sportoja seniori no 61 gada vecuma un cilvēki ar īpašām vajadzībām, godalgotās vietas ieguva:

• Jelgavas invalīdu biedrības  “Zvaigzne” komanda „Zvaigzne” izcīnīja I vietu un kausu „Sportiskākā organizācija Jelgavas NVO Sporta spēlēs 2018 (II grupa)”;
  • Jelgavas pensionāru biedrības komanda „Zaļie, ņiprie” izcīnīja II vietu;
  • Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļas komanda “Stokrotki”  izcīnīja III vietu.

Noslēguma sumināšanā tika pasniegtas arī veicināšanas balvas sekojošās nominācijās:

• jaunākais dalībnieks - 2 gadu jaunam Jeroslavas Golcvarts;
  • pieredzējušākais dalībnieks - Boriss Usačevs, kurš ir sasniedzis 80 gadu cienījamu vecumu.

Sporta spēles organizēja Jelgavas pilsēta un JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar JPPI „Sporta servisa centrs” un to norisi atbalstīja: