Aktualitātes

Aizvadītas Jelgavas NVO sporta spēles 2017

2017-09-24

Šodien, 24.septembrī Jelgavas nevalstisko organizāciju pārstāvji - pieaugušie, jaunieši un bērni piedalījās pasākumā „Jelgavas NVO Sporta spēles 2017”, kas notika Jelgavas Sporta hallē. Mērķi un uzdevumi Sporta spēlēm arī šogad palika nemainīgi - noskaidrot sportiskāko, draudzīgāko un izturīgāko biedrības komandu, popularizējot aktīvu dzīvesveidu nevalstisko organizāciju biedru, viņu draugu un atbalstītāju vidū, kā arī veicināt cilvēku ar īpašām vajadzībām integrēšanos sabiedrībā.

Kopumā sporta spēlēs piedalījās ap 200 dalībnieku no vairākām Jelgavas NVO, jāpiezīmē, ka sportot varēja gan individuāli, gan komandā. Šogad piedalījās dalībnieki no piecpadsmit nevalstiskajām organizācijām.

Komandu sacensībās bija iespēja piedalījās sekojošos sporta veidos: dvieļu volejbolā, basketbola soda metienos, dažādās stafetēs u.c., savukārt individuāli, dalībnieki piedalījās šādās aktivitātēs: šautriņu mešanā, šahā, dambretē, lēkšanā ar lecamauklu, līdzsvara noturēšanā u.c. Bērniem tika nodrošinātas piemērotas un vecumam atbilstošas jautras aktivitātes.

Noslēgumā tika noskaidrotas sportiskākās komandas:

I grupā, kurā sportoja jaunieši un pieaugušie no 13 līdz 60 gadu vecumam, godalgotās vietas sava starpā sadalīja:

• Jelgavas baltkrievu biedrības „Ļanok” komanda „Ļanok”, izcīnīja I vietu un kausu „Sportiskākā organizācija Jelgavas NVO Sporta spēlēs 2017 (I grupa)”;
  • Latvijas Nedzirdīgo Savienība Rīgas RB Jelgavas grupas komanda „Mītava”, izcīnīja II vietu;
  • Jelgavas Ukraiņu kultūras centra “Džerelo” komanda „Džerelo”, izcīnīja III vietu.

II grupā, kurā sportoja seniori (no 61 gada) un cilvēki ar īpašām vajadzībām, godalgotās vietas ieguva:

• Jelgavas pensionāru biedrības komanda „Ziķeri” izcīnīja I vietu un kausu „Sportiskākā organizācija Jelgavas NVO Sporta spēlēs 2017 (II grupa)”;
  • Jelgavas Krievu biedrības “Istok” komanda „Mums vēl ir spēks” izcīnīja II vietu;
  • Jelgavas invalīdu biedrības komanda „Spartaks” izcīnīja I vietu.

Noslēguma sumināšanā tika pasniegtas arī veicinošās balvas, jaunākajam dalībniekam - 1,8 gadu jaunam Damianam Oņikola un par pieredzējušāko dalībnieku tika atzīts Boriss Usačevs (79 gadi).

Sporta spēles organizēja JPDA Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar JPPI „Sporta servisa centrs” un to norisi atbalstīja: