Aktualitātes

Starptautiskajai senioru dienai veltīts koncerts

2018-09-19

Jelgavas pilsēta un Sabiedrības integrācijas pārvalde aicina ikvienu senioru izbaudīt brīnišķīgu koncertu, kas veltīts tieši Jums Starptautiskajā veco ļaužu dienā. Pasaulē šos svētkus atzīmē 1.oktobrī un šīs dienas mērķis pievērst sabiedrības uzmanību iedzīvotāju novecošanas problēmām, senioru dzīves grūtībām, vientuļajiem vecajiem cilvēkiem. Aktīvi novecot nozīmē dzīvot ar piederības, līdzdalības sajūtu un apziņu ka esi vajadzīgs. Tas nozīmē dzīvot ar prieku par dzīvi un sevi.

Lasīt vairāk


Multikulturālā teātra studija „Pasaka” uzsāk jauno sezonu

2018-09-17

Jaunajā 2018./2019. mācību gadā Sabiedrības integrācijas pārvaldē darbu atsāk multikulturālā teātra studija „Pasaka”. Dalībai teātra studijā aicinām gan tos, kuri jau iepriekš darbojušies studijā, gan arī jaunos topošos māksliniekus, kuri vēlas iepazīties ar interesanto un aizraujošo aktiermākslu.

Lasīt vairāk


Rosh-ha-shana jeb Jaunais gads pēc ebreju tradīcijām

2018-09-15

Septembra vidū ebreji visā pasaulē atzīmē Jauno gadu pēc ebreju gadu aprēķināšanas sistēmas un šogad tiks svinēts 5779.gads. Sagaidot ebreju Jauno gadu jeb „Rosh–ha–shana”, Jelgavas ebreju biedrība organizē pasākumu, lai pastāstītu par ebreju tautas Jaunā gada svinēšanas tradīcijām. Savas nacionālās kultūras popularizēšana ir ļoti būtisks aspekts katras mazākumtautību biedrības darbībā, bet ne mazāk svarīgi ir šo nacionālo kultūras mantojumu nodot arī jaunākajām paaudzēm.

Lasīt vairāk


Vecpilsētas ielas svētki “Vēstures liecības”

2018-09-10

Septembris ir klāt un kā ik gadu pirmajā rudens mēnesī, Jelgavā notiks Vecpilsētas ielas svētki. Pirmo reizi Jelgavā Vecpilsētas ielas svētkus rīkoja Jelgavas Latviešu biedrība 2013. gadā, pievēršot sabiedrības uzmanību šai kultūrvēsturiskai pilsētvides teritorijai un tās saglabāšanas nepieciešamībai. Šogad interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par Vecpilsētas ielā notiekošajām pārmaiņām, proti, Zemgales restaurācijas centra tapšanu, izzināt senās amatu prasmes, tiekoties un darbojoties kopā ar kurpnieku, šuvēju, bārddzini, rotaļlietu meistaru, skārdnieku, cepurnieci (var ņemt līdzi savas cepures ko izrotāt) un citiem, aplūkot jūgendstila tērpu izstādi, ieraudzīt Vecpilsētas ielu Jelgavas bērnu un jauniešu acīm, kā arī piedalīties citās izzinošās aktivitātēs, iepazīstot šīs vēsturiskās ielas vērtības. Vecpilsētas ielas svētki “Vēstures liecības” visa ielas garumā notiks 15. septembrī, no pulksten 12 līdz 16.

Lasīt vairāk


Bezmaksas sagatavošanas nodarbības personām, kuras vēlas iegūt Latvijas Republikas pilsonību naturalizācijas kārtībā

2018-09-10

JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde aicina pieteikties un apmeklēt bezmaksas sagatavošanas nodarbības Pilsonības likumā noteiktajām zināšanu pārbaudēm (naturalizācijas eksāmenam), kas notiks no 2018.gada 20.septembra līdz 22.novembrim.

Lasīt vairāk


Baltu vienības dienai veltīta gleznu izstāde “Atmiņa”

2018-09-10

Atzīmējot Baltu vienības dienu* un pieminot 1236. gada 22. septembra vēsturiskos notikumus, kad baltu tautas – lietuvieši un zemgaļi Saules kaujā sakāva Zobenbrāļu ordeni. Pirmdien, 17.septembrī, plkst.17:30 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8, 3.stāvs) notiks Baltu vienības dienai veltīta akvareļu gleznu izstādes “Atmiņa” atklāšana.

Lasīt vairāk


Pievienojies brīvprātīgo komandai!!!

2018-09-07

Jauniešu apvienība “Brīvprātīgie Jelgavai” aicina pievienoties savam pulkam jaunus brīvprātīgā darba veicējus. Iesaistoties brīvprātīgā darba veicēju kustībā, Tu iegūsi: prasmes un zināšanas, pirmo darba pieredzi, iespēju pārbaudīt to, vai izvēlētā profesija ir tā īstā, kontaktus, kas var palīdzēt karjerā, līdera un organizatoriskās iemaņas, jaunus draugus un domubiedrus, kurus vieno kopīgas intereses....

Lasīt vairāk


Jaunā “PilnveidojiES” sezona jauniešiem - iegūsti zināšanas priekš savas dzīves!

2018-09-04

No 2018.gada 26. septembra līdz 2019.g. 17. aprīlim septiņpadsmit atbildīgiem un motivētiem Jelgavas jauniešiem vecumā no 15 – 25 gadiem tiks piedāvāts bez maksas apgūt Neformālās izglītības programmu „PilnveidojiES” (30% teorija un 70% prakse), ko organizē Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde, kas notiks Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8, 3.stāvs) vai arī citās vietās, vienu reizi nedēļā, trešdienās no plkst. 15:30 līdz17:00. Nodarbību vadītāji ir pieredzējuši neformālās izglītības treneri un jaunieši.

Lasīt vairāk


Poļu valodas klubs un poļu biedrības vokālie ansambli uzņem jaunus dalībniekus

2018-09-04

Ja vēlaties vairāk uzzināt par poļu kultūru un tradīcijām, kā arī apgūt no jauna vai pilnveidot jau esošās poļu valodas zināšanas, Poļu valodas klubs uzņem jaunus dalībniekus. Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa dod iespēju apgūt poļu valodas pamatzināšanas, kā arī iepazīt poļu kultūru un tradīcijas poļu valodas klubā. Jaunajā 2018./2019.g. mācību gadā biedrība aicina gan bērnus (skolēnus), gan pieaugušos uz bezmaksas poļu valodas nodarbībām.

Lasīt vairāk


Atzīmēsim Ukraiņu Republikas neatkarības 27.gadadienu

2018-08-29

Jelgavas Ukraiņu kultūras centrs „Džerelo” un Sabiedrības integrācijas pārvalde svinīgā gaisotnē aicina atzīmēt Ukrainas Republikas neatkarības proklamēšanas 27.gadadienu (Ukraina neatkarību deklarēja 1991.gada 24.augustā). Svinīgais pasākums notiks piektdien, 7.septembrī plkst.16:00 Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā

Lasīt vairāk

Kalendārs

«

»
P
O
T
C
P
S
Sv
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2018