Aktualitātes

Otrais pasākums “Dzīva atmiņa – dzīva tauta”

2018-10-12

Turpinot īstenot projektu “Kopīgi soļi-II”, biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” organizēja otro pasākumu “Dzīva atmiņa – dzīva tauta”, kas paplašināja iesaistīto Jelgavas skolēnu redzesloku par latviešu kultūru, literatūru un valsts politikas tapšanā nozīmīgām personībām, kā rezultātā jauniešu vidū veidojās vienotas Latvijas vēstures un kultūras izpratne, sekmējot jaunās paaudzes saliedētību. Šīs aktivitātes ietvaros jaunieši ar izzinoši izglītojošām ekskursijām apmeklēja divas Latvijas vēsturei un kultūrai nozīmīgas vietas - amatniecības centru "Līve"* un Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju "Pikšas"**.

Lasīt vairāk

Vjačeslava Teleša (Vjačka Ceļešs) izstādes “Gadu pieskārieni” atklāšana

2018-10-10

Šogad Baltkrievu kultūras dienas Jelgavā ne tikai popularizēs un veicinās baltkrievu kultūras attīstību Jelgavā, bet arī godinās Latvijas Valsts simtgadi. Šīs dienas iesāksies ar Baltkrievu izcelsmes mākslinieka, Triju Zvaigžņu Ordeņa virsnieka Vjačeslava Teleša (Vjačka Ceļešs) izstādes “Gadu pieskārieni” atklāšanu, kas notiks 15.oktobrī plkst. 17:00 Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (Akadēmijas iela 10). Izstādē būs eksponētas mākslinieka gleznas, kā arī grafikas darbi un ekslibri, kas sniegs plašu ieskatu mākslinieka radošajā darbībā, sākot no 1964.gada Latvijas Mākslas akadēmijā līdz pat jaunākajiem darbiem, kas tapuši šajā gadā.

Lasīt vairāk

Jelgavniekiem iespēja aplūkot Miervalda Derkusova gleznas izstādē “Saules pēdas”

2018-10-01

Sabiedrības integrācijas pārvalde aicina visus mākslas cienītājus apskatīt Miervalda Derkusova gleznu izstādi “Saules pēdas” Skolotāju ielā 8 līdz šī gada 14.oktobrim.

Lasīt vairāk

Karjeras nedēļa 2018 Jelgavā

2018-09-29

Aizritējis gads un pavisam drīz no 8. līdz 12. oktobrim Jelgavā jau devīto reizi notiks Karjeras nedēļa. Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kur jauniešiem ir iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, izzināt dažādu sfēru praktiskā darba nianses un tādejādi sākt „projektēt” savu nākotnes profesiju un dzīvesveidu. Tas ir laiks, kad karjeras konsultācijās izsijāt savus talantus un izprast pilnveidojamās puses, piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos, kā arī laimēt balvas un iesaistīties citās aktivitātēs.

Lasīt vairāk

Pasākums jauniešiem "Latviskums caur kultūru un tradīcijām"

2018-09-28

Pagājušajā piektdienā, 28.septembrī, Zemgales lauku sētā “Caunītes” Cenu pagastā Ozolnieku novadā norisinājās ārpusskolas izglītojošs, sabiedrību saliedējošs un lokālpatriotismu veicinošs pasākums jauniešiem “Latviskums caur kultūru un tradīcijām”. Šī aktivitāte bija vērsta uz dažādu tautību skolēnu (gan latviešu, gan mazākumtautību) kopīgu darbošanos, iepazīstot latviešu tautas kultūru un tradīcijas. Pasākums notika sagaidot senus latviešu tradicionālos rudens svētkus „Miķeļdienu”, kas tiek svinēti 29.septembrī. Aktivitātes dalībnieki uzzināja, ka senajā laika skaitīšanas sistēmā Miķeļi iezīmē rudens saulgriežus, ka atzīmēja šos svētku, paražas un ticējumus, ka Miķeļi ieskandina ziemas laiku, kā arī aktīvi līdzdarbojas latviešu nacionālā ēdiena pagatavošanā.

Lasīt vairāk
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2018