Aktualitātes

Rosh-ha-shana jeb Jaunais gads pēc ebreju tradīcijām

2018-09-15

Septembra vidū ebreji visā pasaulē atzīmē Jauno gadu pēc ebreju gadu aprēķināšanas sistēmas un šogad tiks svinēts 5779.gads. Sagaidot ebreju Jauno gadu jeb „Rosh–ha–shana”, Jelgavas ebreju biedrība organizē pasākumu, lai pastāstītu par ebreju tautas Jaunā gada svinēšanas tradīcijām. Savas nacionālās kultūras popularizēšana ir ļoti būtisks aspekts katras mazākumtautību biedrības darbībā, bet ne mazāk svarīgi ir šo nacionālo kultūras mantojumu nodot arī jaunākajām paaudzēm.

Lasīt vairāk

Baltu vienības dienai veltīta gleznu izstāde “Atmiņa”

2018-09-10

Atzīmējot Baltu vienības dienu* un pieminot 1236. gada 22. septembra vēsturiskos notikumus, kad baltu tautas – lietuvieši un zemgaļi Saules kaujā sakāva Zobenbrāļu ordeni. Pirmdien, 17.septembrī, plkst.17:30 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8, 3.stāvs) notiks Baltu vienības dienai veltīta akvareļu gleznu izstādes “Atmiņa” atklāšana.

Lasīt vairāk

Bezmaksas sagatavošanas nodarbības personām, kuras vēlas iegūt Latvijas Republikas pilsonību naturalizācijas kārtībā

2018-09-10

JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde aicina pieteikties un apmeklēt bezmaksas sagatavošanas nodarbības Pilsonības likumā noteiktajām zināšanu pārbaudēm (naturalizācijas eksāmenam), kas notiks no 2018.gada 20.septembra līdz 22.novembrim.

Lasīt vairāk

Vecpilsētas ielas svētki “Vēstures liecības”

2018-09-10

Septembris ir klāt un kā ik gadu pirmajā rudens mēnesī, Jelgavā notiks Vecpilsētas ielas svētki. Pirmo reizi Jelgavā Vecpilsētas ielas svētkus rīkoja Jelgavas Latviešu biedrība 2013. gadā, pievēršot sabiedrības uzmanību šai kultūrvēsturiskai pilsētvides teritorijai un tās saglabāšanas nepieciešamībai. Šogad interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par Vecpilsētas ielā notiekošajām pārmaiņām, proti, Zemgales restaurācijas centra tapšanu, izzināt senās amatu prasmes, tiekoties un darbojoties kopā ar kurpnieku, šuvēju, bārddzini, rotaļlietu meistaru, skārdnieku, cepurnieci (var ņemt līdzi savas cepures ko izrotāt) un citiem, aplūkot jūgendstila tērpu izstādi, ieraudzīt Vecpilsētas ielu Jelgavas bērnu un jauniešu acīm, kā arī piedalīties citās izzinošās aktivitātēs, iepazīstot šīs vēsturiskās ielas vērtības. Vecpilsētas ielas svētki “Vēstures liecības” visa ielas garumā notiks 15. septembrī, no pulksten 12 līdz 16.

Lasīt vairāk

Pievienojies brīvprātīgo komandai!!!

2018-09-07

Jauniešu apvienība “Brīvprātīgie Jelgavai” aicina pievienoties savam pulkam jaunus brīvprātīgā darba veicējus. Iesaistoties brīvprātīgā darba veicēju kustībā, Tu iegūsi: prasmes un zināšanas, pirmo darba pieredzi, iespēju pārbaudīt to, vai izvēlētā profesija ir tā īstā, kontaktus, kas var palīdzēt karjerā, līdera un organizatoriskās iemaņas, jaunus draugus un domubiedrus, kurus vieno kopīgas intereses....

Lasīt vairāk
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2018