Šī mēneša pasākumi


Aktualitātes

Pasākums jauniešiem "Latviskums caur kultūru un tradīcijām"

2017-10-13

Pagājušajā piektdienā, 13.oktobrī, Zemgales lauku sētā “Caunītes” Cenu pagastā Ozolnieku novadā norisinājās ārpuskolas izglītojošs, sabiedrību saliedējošs un lokālpatriotismu veicinošs pasākums jauniešiem “Latviskums caur kultūru un tradīcijām”. Šī aktivitāte bija vērsta uz dažādu tautību skolēnu (gan latviešu, gan mazākumtautību) kopīgu darbošanos, iepazīstot latviešu tautas kultūru un tradīcijas. Pasākuma rezultātā jauniešu vidū netīši tika veicināts starpkultūru dialogs, mazināti stereotipi un veidota kopīga vēsturiskā atmiņa.

Lasīt vairāk

Latvijas Republikas proklamēšanas dienas teatralizēta rekonstrukcija - “Tu esi Latvija”

2017-10-12

Ieskandinot Latvijas Valsts simtgades jubileju, kas gaidāma nākamgad, 19.oktobrī pl.18:00 JPDA Sabiedrības integrācijas pārvaldē visi Jelgavas pilsētas jaunieši un citi interesenti tiek aicināti uz vēsturiskā notikuma teatralizēto prezentāciju - Latvijas Republikas proklamēšanas diena. Vēsturiski ir saglabājusies tikai viena Viļa Rīdzenieka fotogrāfija, kura ir kļuvusi par 1918.gada 18.novembra simbolu, tāpēc jo īpaši interesanti atainot nozīmīgo notikumu šajā aspektā. No š.g. septembra Jelgavas pilsētas skolēni no dažādām izglītības iestādēm veidojuši šo vēsturisko notikumu rekonstrukciju realizējot to teatralizētā uzvedumā. Jaunieši režisores Antras Leites-Straumes vadībā mēneša laikā iestudēja stāstu par 1918.gada 18.novembra notikumiem “Tu esi Latvija”.

Lasīt vairāk

Izstāde “Baltijas baltkrievu mākslinieku noskaņā”

2017-10-10

Baltkrievu kultūras dienu Jelgavā ietvaros viens no ieplānotajiem krāšņajiem pasākumiem notiks 16.oktobrī plkst.17:00 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (Akadēmijas iela 10, Jelgava), kur tiks atklāta izstāde “Baltijas baltkrievu mākslinieku noskaņā”, kas tapusi sadarbībā ar Baltijas baltkrievu mākslinieku apvienību "MAJU GONAR". Izstādē būs apskatāmi mākslas darbi - gleznas, fotogrāfijas un citās tehnikās izpildīti darbi, no kuriem katrs pauž “baltkrievu dvēseli”. Izstāde būs apskatāma no š.g. 16. līdz 22.oktobrim.

Lasīt vairāk

Šodien sākas „Karjeras nedēļa Jelgavā 2017”

2017-10-09

Laikā no 9. līdz 13.oktobrim Jelgavā norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa. Tā ir lieliska iespēja jauniešiem uzzināt vairāk par karjeras iespējām un atlasīt interesantākās un perspektīvākās iespējas tieši sev. Karjeras nedēļa Jelgavā 2017 pulcē skolēnus, sākot no 1.klases līdz pat studentiem ieskaitot.

Lasīt vairāk

Poļu kultūras dienas Jelgavā 2017

2017-10-07

Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļa no 7. līdz 14.oktobrim priecēs Jelgavas iedzīvotājus un pilsētas viesus ar dažādiem pasākumiem Poļu kultūras dienu 2017 ietvaros. Ieplānotie pasākumi popularizēs un veicinās poļu kultūras atpazīstamību un attīstību Jelgavā, palīdzēs saglabāt viņu nacionālo kultūras mantojumu un identitāti. Poļu kultūras dienas tiks atklātas 7.oktobrī plkst.11:00 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Sarmas ielā 4) ar atvērto durvju dienu Poļu valodas klubā.

Lasīt vairāk
Jelgavas pilsētas domes administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvalde © 2014